הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קחו צ'אנס
 
המלחמה בדרום היא הזדמנות מצוינת לכדורגלנים צעירים שמוזמנים למרכז, לצוד את עיניהם של ציידי כישרונות שלא מתאמצים לחפש כוכבים מחוץ לתל אביב וסביבותיה
מאת יואב מלכה | 05.01.2009
 
ירי הרקטות והטילים של החמאס, בתגובה למבצע "עופרת יצוקה" המתקיים ברצועת עזה, גרם לחברי מזכירות ההתאחדות לכדורגל להזמין את קבוצת הכדורגל הפועל אשקלון מהליגה הארצית להתאמן במגרש האימונים של נבחרת ישראל ברמת גן. דבר זה נעשה כמחווה לנפילת הקסאם שהתרחשה לאחרונה במגרש האימונים של הקבוצה, בעת שהשחקנים התאמנו. למרות התנגדותו הנחרצת של המאמן שייע פייגנבוים להצעה, בטענה שהעזיבה "מקרינה לחץ לאויב ולא משדרת טובות", יש להסתכל גם על חצי הכוס המלאה: אימון מלא ללא הפסקות כפויות עקב אזעקות ונפילות טילים, יכול רק להועיל להכנות של הקבוצה לקראת המשך המשחקים בליגה.

מנטלית, לא פשוט לבקש משחקנים צעירים להעתיק את שגרת יומם הספורטיבית, עד יעבור זעם, לעיר המרוחקת עשרות קילומטרים מביתם. על אחת כמה וכמה, כשהם משאירים מאחור, חשופים להפגזות, את בני משפחותיהם. אולם, הגלות למרכז הארץ יכולה לשחק לטובתם, במיוחד כשתקופת חלון ההעברות מתדפקת על דלתות קבוצות הכדורגל בשלושת הליגות המקצועניות.

שחקני אשקלון מהווים טיפה בים. כמוהם, מספר לא מבוטל של שחקנים צעירים מוכשרים המשחקים בקבוצות הליגות הנמוכות בפריפריה, אשר נעלמים מעיניהם של מגלי הכישרונות של קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית ממרכז הארץ. יש להניח שהגורם המרכזי לכך הוא עצלנות וכך, במידה שאלו אינם מתמודדים במסגרות משחקי גביע המדינה או משחקי אימון מול קבוצות מאזור גוש דן, הפוטנציאל הטמון באותם עוללים לא נראה לאף עין בוחנת, ונעלם כלא היה.

אימון מלא ללא הפסקות כפויות עקב אזעקות ונפילות טילים. אצטדיון רמת גן
 

במקום זאת, אותו מגלה כישרונות מעדיף להתקשר לחבריו, סוכני שחקני הכדורגל הפזורים על פני הגלובוס, ולבקש מהם קלטות בהם מצולמים ביצועי שחקנים צעירים זרים מקבוצות שכוחות אל באירופה או בדרום אמריקה. הרי הוא לא ירשה לעצמו לפספס צילום משותף למוספי הספורט בצוותא עם שחקן הרכש הזר ואנשי הקבוצה שרכשה אותו, וקבלת צ'ק שמן עבור עבודתו הקלה, במידה והשידוך יצליח. למרות שברוב המקרים מדובר בשחקנים שכל קשר בינם לבין הכדורגל הוא מקרי בהחלט.

עצוב לגלות שהילדים הישראלים אשר חולמים לגעת בתהילה ואינם מנהלים יחסי ציבור מרשימים במיוחד, מסיימים את הקריירה שלהם בגיל מוקדם בקבוצותיהם הקטנות והחובבניות עקב אי התקדמות מקצועית. הרי לו היו נולדים בערים באזור השפלה או באזור השרון לבטח היו מקבלים מקום של כבוד בהרכב הפותח של אחת הקבוצות התל אביביות. כיום, בודדים הם אותם שחקנים כמו כפיר אדרי, שהגיע לפני עשר שנים מדימונה היישר למכבי תל אביב.

מפאת זאת, נראה כי על מנת להצליח, על הצעירים להגיע אל מעוזם של מגלי הכישרונות הבכירים, אזור חיוג 03, ואז לא תהיה סיבה לאחרונים להציג תירוצים עלובים לאי צפייתם בכישוריהם. כעת, הם לא יוכלו להגיד שנתקעו בפקקים בצומת עד הלום בכניסה הצפונית לאזור התעשייה של אשדוד או בצומת דרך הים בכניסה הדרומית לחיפה, או שמא המצב הביטחוני מונע את הגעתם.

לכן, שחקני קבוצות הליגות הנמוכות מהדרום, ויש לא מעט כאלו, נצלו את ההזדמנות שהביאה איתה הלחימה באזורכם, ושכנעו את מנהלי קבוצותיכם לצאת למחנה אימונים במרכז. בזמן הנסיעה הלא ארוכה, תתגברו על הבושה והצניעות, ובקשו מהם שייצרו קשר עם מגלי כישרונות ומאמנים מליגת העל והליגה הלאומית באזור גוש דן. זה ישתלם לכם לטווח הארוך. ולכל אלו שאחראים לגילוי הדור הבא של שחקני הכדורגל בקשה קטנה, אל תפנו עורף להזמנת הצעירים. הרי הגשמת חלומו של ילד פריפריה מחממת את הלב פי כמה מהבאת שחקן זר צעיר וכושל לישראל.

בחזרה לעמוד הראשי של "עופרת יצוקה"
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©