הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוקן שבורה
 
ועד העובדים של "הארץ" עומד לשבות בטענה שההנהלה עושה שימוש ציני במשבר הכלכלי, כדי לבצע תוכנית פיטורים מקיפה ודורסנית
מאת גבריאלה דוידוביץ' | 10.01.2009
 

אם יש משהו חיובי במשבר הכלכלי, זו ללא ספק העובדה שמחזירים (או לפחות מנסים) עטרה ליושנה בדמות הנפלאה של איגודי ועדי העובדים. אני עוקבת אחר אותם איגודים שנלחמים, מתוך אמונה שלמה שהם חשובים וחיוניים במיוחד בתוך אותו עולם קפיטליסטי נשכני שאליו אני מתעוררת בכל בוקר. נראה שהעובדים מתחילים להבין שאין פתרון אחר, ושאם הם לא ידאגו לזכויותיהם בטח ובטח לא יעשו כך אותם בעלי הממון הגדולים וה"נדיבים". הפעם אלו עובדי "הארץ". שמזוהה עם השמאל המדיני אבל בוודאי לא עם השמאל הכלכלי. זהו עיתון הפועל לחלוטין אל עבר ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מקום המרשה ואף מעודד את דריסת האחר למען רווח אישי במסווה של תחרות או מצוינות ובמילה אחת קפיטליזם.

הוועד שקיים שנתיים שואף כבר תקופה ארוכה למסד הסכם קיבוצי עבור כלל עובדי העיתון במשא ומתן עם ההנהלה המפורסמת מבית היוצר של משפחת שוקן. אין ספק שחלה התקדמות בין הצדדים, כאשר ההנהלה בכלל הכירה בקיומו של הוועד, אחרי ששמחה להיפטר ממנו כשהעבירה את העובדים לחוזים אישיים. אך מה בדיוק עושים עם אותה הכרה?

המשבר הכלכלי לא פסח גם על אמצעי התקשורת. מאז מינויו של דב אלפון לעורך הראשי של "הארץ" באפריל 2008, פוטרו או עזבו 37 מתוך 150 העובדים שהשתתפו  בהתארגנות ומספרם גדל. הנפגעים הראשונים הם העובדים הצעירים. הוועד אינו מוכן לקבל את הגזרה, מאחר וההצטדקות אל מול המשבר אינה מקובלת עליו. בימים אלה הוא מבקר את ההנהלה בטענה שהמשבר אמנם קיים, אך העיתון מצליח. מבחינתו, זו התשובה הקלה מטעם ההנהלה לגל הפיטורים הגודל העולה לאחרונה, במקום שיתוף פעולה אמיתי, וניסיון להתנהלות ראויה בין השניים.

מאז מינויו לעורך הראשי של "הארץ" באפריל 2008 פוטרו 37 עובדים. דב אלפון
 

לאחרונה, נערכו כמה פגישות בין הוועד להנהלה אל מול הפיטורים. משלא מצאו פתרונות מוסכמים על שני הצדדים החליטו העובדים להכריז על סכסוך עבודה. ההנהלה ביקשה מהם להימנע מכך, אך מכיוון שלא הייתה התקדמות כלשהי ביום שלישי, ה-30 בדצמבר הוכרז רשמית סכסוך עבודה, שמאפשר לעובדים לשבות שבועיים אחרי הכרזתו. ביום שישי שעבר התקיים בבית סוקולוב, כנס חירום של חברי הוועד, כדי לטכס עצה לתאם עמדות, ולדאוג להסברה. מה שבלט במיוחד הייתה הנוכחות של הרבה עובדים צעירים.

את הכנס פתח אהוד עין גיל, סגן עורך "מוסף הארץ". עין גיל, עיתונאי ותיק ומשופשף, אינו מפחד לומר את שעל ליבו ומרגיש כמגונן על הרכים בשנים. הוא דיווח על הניסיונות הלא מוצלחים של הוועד וההנהלה למצוא דרך משותפת, ועל כך שהוועד ניסה למצוא תוכנית חלופית למניעת פיטורים שכוללת קיצוץ בשעות העבודה, קיצור משמרות ואפילו חופשות ללא תשלום. כל הידברות שנערכה הותירה אצלו תחושה כי אין מצדה חיפוש אמיתי אחר פתרון ושלאוו דווקא המשבר הכלכלי הוא האחראי לכך. ההנהלה מתנהלת כחברה פרטית, היא איננה רוצה או מחויבת להציג נתונים כלכליים כלשהם. אך למען הסדר הטוב מן הראוי שהייתה עושה זאת, לפחות אל מול הוועד במידה והיא אכן עומדת מאחורי עמדתה כי היא כן מכירה בקיומו ומוכנה לשתף איתו פעולה.

הצטרף לדברים יוסי בר-מוחא, מנכ"ל אגודת העיתונאים בתל אביב וציין שיתמוך בכל דבר שיוחלט בכנס. עין גיל המשיך בניסיון לבאר את השתלשלות הפעולות שנעשו, ונתן דוגמאות להתחמקות מביטול הפיטורים כמו מערכת שימועים. החוק מחייב את המעביד לבצע שימוע לפני פיטורים למען הגנה, מאבק או התארגנות עבור המפוטר, ואילו ההנהלה מצידה התחכמה והגדילה את רשימת השימועים, כשבפועל מי שיועד מראש לסילוק, פשוט לא עובר בהצלחה את השימוע. התחושה שעלתה הייתה קשה. אם בעיתון המתיימר להיות איכותי כל כך שהגדיר את עצמו כ"עיתון לאנשים חושבים" מנסים להשתמש בתכסיסים כל כך זולים, מי ידאג לשמור על האדם הפשוט, החלש יותר, שאינו נמצא בעמדת מפתח והשפעה כמו בעיתון יומי בישראל. גם יו"ר הוועד, אריאל גוטליב, תמך באותה גישה ואמר כי אין ברירה, והתגובה חייבת להגיע.
 
גוטליב הציג עמדה איתנה, ונראה כמאמין אמיתי במאבק אותו הוא מנסה להוביל.
מאבק שמטרתו איננה נקודתית. אמנם הפעם זהו גל הפיטורים, אך המאבק האמיתי הוא למען ההכרה ולמען הביסוס המוחלט של הוועד. גוטליב הדגיש כי אין שום כוונה להילחם בהנהלה למען מלחמה, הרצון הוא באמת ובתמים לעבוד יחד ולשמור על הראוי והמגיע לכל עובד ועובד, כשברקע קול חלש אך מוכר הוסיף, "רק חיל האוויר עושה זאת" בגיחוך קל, היה זה ח"כ לשעבר, יוסי שריד שבלט בקהל המצומצם גם בשל גילו. גוטליב המשיך וטען כי הוועד חייב לקבל את כוחו הראוי וכי הצרה היא שכיום עיתונאים צעירים מפחדים להודות שהם מפוטרים, ולכן הרבה פעמים נעתרים לבקשות ההנהלה, לפני שלחמו על המגיע להם בחוק, בפועל, הסכמות אלה רק מחלישות את העובדים, ומחזקות את ההנהלה.

בלט מתוך הקהל המצומצם בעיקר בשל גילו. יוסי שריד
תצלום : קובי מנורה

בהסתכלות נוספת על הקהל התגלה לצערי כי כמה פרצופים חיוניים חסרים. לאחרונה הוחלפו כמה מבעלי התפקידים הבכירים ב"הארץ" אך האם קידום בתפקיד שווה את דמי השתיקה למען הלחימה בהתנהלות תקינה? תפקידם מתברר התרחב והם כעת המנהלים בפועל, אלו שהופכים להיות "השוטר הרע", הגורם המקשר עבור ההנהלה, הם אמורים לעסוק בכל הבעיות המנהליות. כשההנהלה מצידה מסירה בזאת מעליה את האחריות ואי הנעימות. מצב כזה יוצר חיכוכים לא נעימים, ופוטר אותה מהתמודדות נוספת.

הכנס הראה את הרצון ליצור שינוי, מדובר באמת בקבוצת אנשים שמאמינה בעיתון ורוצה לקדמו. אין שום טעות, ברור לחלוטין כי הם מייצרים מוצר והמוצר צריך להיות המוצלח ביותר, כשהוא מניב כמה שיותר רווחים. אך אל לנו לשכוח כי זהו עיתון, תפקידה של התקשורת הוא לשים בדיוק מקרים שכאלה על סדר היום הציבורי.

נכון שהמצב כרגע באמת קשה אך אם יהיה ויתור קטן מצד העובדים החלשים, אזי העיתונות תאבד מיוקרתה וערכה. מעמד העיתון נתון כל הזמן בסכנה, אין ספק שהאינטרנט דוחק את העיתונות המודפסת הצידה. גם חוסר הזמן בו אנו חיים אינו מועיל ותורם לכך. למרות זאת העיתון ממשיך להיות הדומיננטי והמשפיע ביותר בציבור הישראלי. הדרך היחידה לשמור על מצב זה תהיה ניהול מושכל, והבנה כי יש צורך לשמר הון אנושי איכותי ולא לכל דבר יש תחליף, למרות סיסמאות זולות והרסניות המנסות לשכנע אותנו שאכן זה כך.

זהו מאבק עקרוני, וכל מי שמבין את חשיבות המילה המודפסת חייב להצטרף ולתמוך. אם לא תושג הסכמה עם ההנהלה בימים הקרובים, מיום שלישי יוכלו עובדי "הארץ" לקיים עיצומים או שביתה.

>> אתם מוזמנים להביע תמיכה בבלוג של הוועד.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מילים כדורבנות
צבי יחזקאל 10.01.2009
 
 
2. עיתונאים צעירים
ויוי 11.01.2009
 
 
3. חבל שהארץ
אריק הורון 11.01.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©