הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קארמה רעה
 
בתקווה שאף אירוע ביטחוני לא יגרום שוב לביטול, אסור לפספס את ההופעה של "דפש מוד" בארץ בחודש מאי
מאת טל עמירעידן בלאו | 25.01.2009
 

היום שאמור היה להיות היסטורי עבור המעריצים של להקת "דפש מוד" בישראל הפך להיסטרי, כשהיא הודיעה על ביטול ההופעה בארץ פחות מ- 48 שעות לפני, בעקבות לחצים של הצוות הטכני. התירוץ מלחמת לבנון השנייה. הציפיות שוב הרקיעו שחקים באופן אוטומטי, כשדייב גאהן (הסולן) מרטין גור (הגיטריסט) ואנדי פלטשר (הקלידן) הודיעו על פתיחת סיבוב הופעות חדש בישראל. אבל אז שוב חלה התדרדרות במצב הביטחוני עם תחילתו של מבצע "עופרת יצוקה". כיצד ייתכן שבכל פעם שהם מודיעים על הגעתם לארץ פורצת מלחמה? ישנם כאלה שיטענו שמדובר פשוט בקארמה רעה ואילו אחרים יתעקשו כי אין זה אלא צירוף מקרים מוחלט.

בפורום המעריצים הישראלי והרשמי של הלהקה נפתח דיון תחת הנושא "תחושת דז'ה וו", שבו כתב בדאגה אחד מהם, protected, "לא רוצה להלחיץ פה אף אחד, אבל אמרתם הופעת 'דפש מוד'- אמרתם מלחמה" הוא קבע והוסיף "הם כבר ביטלו? או שהצוות הטכני עובר הכנה פסיכולוגית אצל מירב המומחים הבריטים כיצד לא לפחד מקסאמים, קטיושות, גראדים וברדים? אהה...סליחה... הם הרי הבטיחו!". בכדי ללמד עד כמה שברירית הבטחתה של הלהקה, הוא חותם את הודעתו המודאגת בציטוט מתוך "Enjoy the Silence", אחד הלהיטים הכי גדולים שלה עד היום "Vows are spoken to be broken" או בתרגום חופשי לעברית "הבטחות נאמרות על מנת שיוכלו להפר אותן".

הבטחות נאמרות על מנת שיוכלו להפר אותן. דפש מוד
 

המעריצים עוד כואבים את האכזבה המרה שנחלו בפעם הקודמת, אך עדיין משתוקקים למאורע אסקפיסטי שיהווה מפלט תרבותי ראוי. מי לא ייתן הזדמנות נוספת לפרפומר כמו גאהן לשיר בקולו האלוהי את "Personal jesus" בליווי תנועותיו הממריצות או לא יצטרף אליו ב-"Shake The Disease" וידקלם כל מילה בעל פה. בעוד שלהופעה שבוטלה ב-2006 נמכרו 45 אלף כרטיסים, מעניין יהיה לראות אם מספר האנשים בהופעת הפיצוי במאי הקרוב, יעלה על 40 האלף שהיו בהופעה של פול מקרטני בישראל בחודש ספטמבר 2008.

"דפש מוד" משתמשים בסינתיסייזרים המקנים למוסיקה שלהם סאונד אלקטרוני ועוצמתי שקשה שלא לאהוב. מי שצפה בהופעות המוקלטות שלהם וכן בידועה שבניהן, "One day in Paris", יודע שההשקעה משתלמת. למרות ששנות ה-90 כבר מאחרינו, והתקופה לא זוהרת כמו בימים הטרופים שגהאן התפשט על הבמה, מדובר בהרכב מנצח והופעה מיוחדת במינה. בימים אלה מקליטים חברי הלהקה את אלבומם החדש בניו יורק, כשסינגל ראשון מתוכו צפוי לצאת בקרוב.

למרות התגובות המודאגות ניתן לשמוע גם קולות מרגיעים בין המעריצים שדואגים לציין שהפעם מדובר במקרה שונה בתכלית, ושמאז הפסקת האש בעזה המצב הביטחוני נרגע, מה גם שנותר זמן רב עד מועד ההופעה. חשוב לזכור שזהו מופע פתיחה לסיבוב הופעות עולמי של הלהקה, ולכן ביטולו לא נראה כמשהו שבא בחשבון כרגע גם כי היא בעלת חשיבות עצומה לחברי הלהקה.

אם עדיין לא רכשתם כרטיס, אין סיבה להתלבט. המכירה החלה רק באוקטובר האחרון, מאז נמכרו יותר מ-15 אלף כרטיסים, וכבר אפשר לשמוע לחשושים מרדניים אודות המחירים שהאמירו מ-300 ל-390 שקלים במקרה הטוב, למקומות בעמידה וביציע פחות מוצלח. תמורת מקום קרוב יותר לבמה, בעמידה או ישיבה, תשלמו כמעט 500 שקלים והיד עוד נטויה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©