הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכול הולך
 
"הבלקן ביט בוקס" בדרך לארץ כדי לעשות שמח. במסיבה הצבעונית שלהם אין מעצורים, והקהל מתפרע כשהמוסיקה קופצת בין סגנונות בלי חשבון. ירון קלנר סופר את הימים
מאת ירון קלנר | 01.02.2009
 
חברי להקת "הבלקן ביט בוקס" יעלו בסוף השבוע על במת מועדון ה"בארבי" בתל אביב ויעניקו לקהל הישראלי חוויה בלקנית ומיוחדת. הופעותיה של הלהקה בישראל נדירות. תומר יוסף וחבריו מעדיפים לרוב להופיע ברחבי העולם ולתור אחר השראה חדשה בדמות סגנונות מוסיקליים מיוחדים או נעימות עממיות על מנת לשלב אותם ברפרטואר העצום שלהם.

לציבור הרחב הם לא ממש מוכרים, למרות זאת הייתה התרגשות בתקשורת בפעם האחרונה שהם הופיעו בארץ, לפני שנה בדיוק. הייפ של ממש אין סביבם, למרות שללא ספק צריך להיות, הרי הם להקה כל כך מיוחדת שכל ניסיון להסבירה יגרום לה עוול, וכל שאיפה להגדיר את הסגנון המוסיקלי שלה יהיה יומרני להחריד. מוסיקה צוענית, סלבית, ערבית, תימנית, רגאיי, מעורבבת היטב עם אלקטרוניקה ומוגשת בצורה הבועטת ביותר שאפשר.

אין סיבה להיכנע לשבלוניות המסחרית ולרדידות המוסיקלית. "הבלקן ביט בוקס"
 

אלבומם השני יצא בשנת 2007, Nu Med שמו. "מזרח תיכון חדש", בו הם מצהירים ושרים על הסכסוך, אך זהו לא המסר העיקרי אותו הם נושאים. "הבלקן ביט בוקס" קובעים, לא במילים מפורשות אך די בבירור, שאין גבול לחדשנות וליצירתיות. אין שום סיבה להיכנע לשבלוניות המסחרית, לרדידות המוסיקלית ולרצון להישמע כמו מה שפופולרי.
הם בוודאי לא הראשונים שערבבו סגנונות של מוסיקה אבל אי אפשר להתעלם מהם. בהופעתם הקודמת שנערכה בהאנגר 11 בנמל תל אביב, ברי סחרוף עלה לנגן איתם והודיע שישיר את שירו, "סנדנייה", בסגנון "הבלקן ביט בוקס". רק שאין באמת סגנון מוסיקלי שכזה. סחרוף התכוון לסגנון הרעיוני של הלהקה, שעיקרו הוא שהכול הולך.

להיות בהופעה של "הבלקן ביט בוקס" זה לאבד את השליטה על הגוף שלך שפשוט מתנועע ומקפץ לכל מקום שהמוסיקה מטלטלת אותו. אין מעצורים, אין גבולות, לא בקרב הקהל המתפרע ולא על הבמה, כשהמוסיקה קופצת בין סגנונות כמשוגעת והקצב עולה ויורד ללא הבחנה. ההופעה שלהם היא ממש שואו גדול. מומלץ להגיע ולראות אותם מופיעים, אבל בקלות אפשר בכלל לא להסתכל על הבמה וליהנות כמו במסיבה הכי גדולה בחיים. במסיבה הצבעונית של הבלקן אפשר להשתולל, אפשר לצעוק, כל אחד בקהל והמוסיקה שלו, כולם עושים רק מה שהם רוצים וזה נראה בסדר, טבעי וכל כך נכון.

אם בדרך כלל אנשים נוטים להסתכל סביבם בביקורתיות, מתוך הרגשה של צורך בקונפורמיות, אצל "הבלקן ביט בוקס" זה לא קיים. בנקודה הזאת בדיוק נכנס אותו מסר של שלום, כי אם כל אחד הוא שונה אבל שווה, אז אין טעם להילחם. מסר קצת נאיבי בישראל פוסט אינתיפאדת אל אקצא, מלחמת לבנון השנייה ומבצע עופרת יצוקה, אבל אם הם מצליחים כל כך בהחדרת המסר המוסיקלי, אולי יבוא יום וגם המסר המילולי יחלחל. במדינת הבלקן ביט בוקס כולם שווים, כולם מרוצים וכל הזמן שמח מאוד.

07/02/2009 -05 > 22:00 | מועדון "הבארבי" - קיבוץ גלויות 52 תל אביב | מחיר כרטיס : 129 שקלים

הופעה נוספת >> יום שישי 13/02/2009 בשעה 22:00 >> בפאב של קיבוץ בארי

הבלקן ביט בוקס
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©