הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
החיים בלופ
 
במקום להתאמץ ולהשקיע בתוכניות מגזיניות העוסקות בכדורגל שירחיבו אופקים, ששת ערוצי הספורט בארץ מעדיפים שידורים חוזרים, שרובם לא רלוונטיים
מאת יואב מלכה | 13.02.2009
 
האתנחתא האולטימטיבית . עופר שלח
 
השעה 23:30 בלילה, יום שלישי בשבוע שעבר. יום מתיש ורווי באירועים הגיע לסיומו וצפייה במגזין הכדורסל הטלוויזיוני "חמישיות", המשודר מדי שבוע בערוץ ספורט 5+, מהווה את האתנחתא האולטימטיבית ליום שכזה.

התוכנית, המחולקת לארבעה רבעים, נפתחת וננעלת בצלילי השיר המקפיץ, Big Fun, של להקת Kool and The Gang (כשבסיום השידור מוצג קליפ השיר), ובמהלכה מנתחים את מחזור הליגה האחרון המנחים עפר שלח ואביב לביא, עם הפרשן שימי ריגר. כמו כן, משולבים ב-45 הדקות ראיון באולפן עם אורח מהתחום, ראיונות קצרים עם שחקני כדורסל צבעוניים, כתבות חוץ אודות קבוצות הליגה, ואורח חייהם של מכדררים. לקראת סיום עוסקת התוכנית בהכנה למחזור המשחקים הבא, ונוגעת קלות בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ה- NBA.

השעה 23:30,  ימי שני וחמישי. על המרקע מופיע ניב רסקין, מנחה התוכנית "יציע העיתונות" (לפחות כאשר הוא אינו מלווה את מכבי ת"א כשדר ערוץ 10 במסעות החוץ של הקבוצה ביורוליג). רסקין מנהל דיון עם פרשני התוכנית, העיתונאי רון קופמן, מאמן הכדורגל לשעבר שלמה שרף, מאמן נבחרת ישראל בכדורסל צביקה שרף ושחקן העבר אלי אוחנה. כולם קיימו דיונים סוערים וקולניים בסוגיות הנוגעות לספורט הישראלי, כאשר לכל נושא נקבע משך זמן קצוב להתדיינות בו. לא פעם משלבים הדיונים הללו קורטוב של בילוי והנאה.

ומה קורה בימים ראשון ורביעי באותן שעות? איזו תוכנית מגזינית משודרת לחובבי הספורט, כזו אשר תוכל להרחיב את אופקיהם ולאתגר את שכלם? התשובה: לופ לילי של שידורים חוזרים ממהדורת חדשות הספורט, שהסתיימה מוקדם יותר, וממשחקים  אשר שודרו בערוץ. גם זפזופ לערוצי צ'רלטון, הזכיינית אשר מפעילה בתשלום את הערוצים ספורט 1 וספורט 2, לא מחדש הרבה ואת מקומן של מהדורות החדשות, שלא קיימות אצלם, תופסים משחקי כדורגל בינלאומיים ומקומיים בשידורים חוזרים.

לטעמי, מדובר באבסורד. הרי קיומם של ששת ערוצי הספורט במדינתנו הקטנה וחובבת התחום אמור להוות אפשרות רחבה דיה לפיתוח תכנים במגוון ענפי ספורט, ופיזורם בשעות שידור שונות. כאלו אשר יעניקו לצרכן התקשורת הישראלי, שמתחיל את יומו בפתיחת עיתון ספורט או בגלישה באתרי הספורט באינטרנט, את האפשרות לבחור וליהנות מתכנים אלו.

אך לצערי הרב קברניטי ששת הערוצים, אשר בידיהם האפשרות להנעים את זמננו בתכניות מגזיניות מרתקות, בוחרים שלא לעשות כך. במקום להתאמץ ולייצר עבור קהל הצופים תכנים חדשים, למשל סרטים תיעודים מקומיים, הם בוחרים בגישה קלה וזולה יותר. הם רוכשים זכויות שידור של משחקי ליגות אירופאיות בכדורגל ובכדורסל, ומשלבים אותם בלוח השידורים לאורך כל שעות היממה, גם כאשר אינם רלוונטיים לצופה. השיבוץ המוגזם מהווה עבורם ניצול מקסימלי של הרכישה.

יצירת תוכנית מגזינית, שתעסוק בענף הכדורגל הישראלי, הינה צו השעה. בימי התפר הריקים מתוכן חדש ומעניין, יש לשלב את שידורה ולהאיר את עיני הצופים, שלא זוכים לבילוי ספורטיבי הגון באותם ימים. תוכנית כזו מתבקשת לפחות בלילות ראשון על מנת לסכם כראוי את משחקי הליגה המקומית ומשחקי הליגות האירופאיות בסוף השבוע.

עד שזה יקרה, ייאלצו צופי הכדורגל הישראליים להתרפק על הימים בהם שודרו בערוץ ספורט 5 הישן והטוב, התוכניות "שישי חי ובועט", "שער החמש" ואף "חמש על האש" בשנים הראשונות בהחלט של הערוץ. יש להדוף את טענות המושכים בחוטים, במידה ויאמרו כי השקעת כספים ועמל רב הנם מיותרים נוכח משדר סיכום משחקי ליגת העל הישראלית המשודרים מדי מוצ"ש בערוץ 1. הרי בשעת שידור אחת אין מקום לכתבות צבע, ראיונות אישיים או כל תוכן ענייני אחר אשר יביאו למשל את המצלמות לפריפריה, ויתרמו למידע חדש אודות הענף הפופולרי ופיתוחו. אז, גם פיהוק בלתי נמנע לאחר יום עמוס באירועים יתחלף בסקרנות והנאה צרופה.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. תעשה שיעורי בית
למדתי בבית 20.02.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©