הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליט(ה) עכשיו
 
למרות ששחרור אסירים גורף במסגרת עסקת שבויים הוא מסוכן, איתי בלומנטל חושב שישראל חייבת לשלם את המחיר הכבד, ובמקביל לחוקק חוק שיאפשר לגזור עונש מוות למחבלים
מאת איתי בלומנטל | 04.03.2009
 

כבר הרבה זמן מנסים אזרחי ישראל למצוא את התשובה לשאלה האם המדינה צריכה להסכים לשחרורם של אלפי מחבלים או לא להיכנע לדרישות החמאס, ועל ידי כך אולי לסתום את הגולל על שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

אני מבוגר משליט בשנתיים. את השירות הצבאי עשיתי כשריונר זמן רב מאוד בשטחי עזה, ולכן יש לי הזדהות עמוקה איתו. מתוך מחויבות מוסרית עליונה עליו לחזור לחיק משפחתו בכל מחיר, גם במחיר יקר. המצדדים באי שחרורם של מחבלים טוענים שכבר הוכח שמחבלים אלו יחזרו בהקדם האפשרי לפעילות טרור, שהם טרוריסטים ללא תקנה וששחרורם יביא אסון על מדינת ישראל.

אין לאזרחים שום זכות מוסרית להצדיק את ישיבתו הממושכת בשבי. הפגנה למען שליט
 

הטענה שגורלו של חייל אחד מונח על כף המאזניים נגד שחרורם של אלפים, הוא מחיר שאינו מתקבל על הדעת גם בכמות וגם באפקט הגדול, בו יש סכנה לישראל. שחרורו הוא נקודת המוצא. אומנם שחרור אסירים גורף שכזה הוא מסוכן, ויש להבין לליבם של נפגעי הטרור, אולם אין לאזרחים שום זכות מוסרית להצדיק את ישיבתו הממושכת בשבי זמן רב כל כך. קיים פחד אמיתי שגורלו של שליט יהפוך לסיפורו הטראגי של רון ארד. אף אחד לא יכול לקחת על עצמו אחריות שכזו.

על הממשלה באופן מיידי לחוקק חוק שיאפשר להוציא להורג מחבלים, יש לי אמון מלא במערכות השיפוט במדינה הן האזרחית והן הצבאית. רק אם מחבלים שהורשעו בפעילות טרור יוצאו להורג, יישברו כללי המשוואה של חטיפת חיילים בתמורה לשחרור אסירים. המצפון הערכי שלנו צריך להיות נקי בהחלטתנו לפעול כך, שהרי במילא ערך החיים אצלם מוטל בספק. "הקם להורגך השכם להורגו". דבר נוסף וחשוב הוא שהאסירים הביטחוניים בבתי הכלא הישראלים ממומנים על חשבון משלם המיסים, דבר שהוא חסר כל היגיון.

הפתרון היחיד כיום לסוגיית שליט הוא שחרור אסירים. את העבר אי אפשר לשנות במהלך המשא ומתן, אך במקביל על הממשלה והרשות המחוקקת למסד בחוק עונש מוות למחבלים שיעסקו בעתיד בטרור כנגד ישראל. שינוי כללי המשוואה הוא דבר שעל ראשי המדינה להתייחס בכובד ראש, המשוואה כיום אינה נסבלת ואינה מתקבלת על הדעת.

המאבק לא נגמר עד שגלעד יוחזר

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. צדק חייב להיעשות
רוברט מחולון 04.03.2009
 
 
2. זה מה שקורה
שי 05.03.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©