הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זכות השתיקה
 
בלילה שאחרי הפגישה הראשונה הוא שולח הודעה וזה נראה כמו צעד מתבקש, אבל למחרת את מבינה שמדובר בהתנהגות שיטתית - הבנאדם סמסן, כלומר פחדן, שלא מתכוון אפילו להתמודד עם אנרגיות של שיחת טלפון
מאת שרון חסון | 08.03.2009
 
אז מה בעצם גורם לך להגיע למצב הזה שאתה חושב עלי, מוציא את הסלולרי מהכיס, פותח אותו ו...שולח לי SMS? או גרוע מכך, מה גורם לך להגיע למצב שאתה חושב עלי, מזיז את העכבר ושולח לי הודעה בפייסבוק? הרי יש לך את מספר הטלפון שלי. כבר דיברנו בעבר. אבל אתה עדיין מעדיף "להתכתב" איתי. הגרשיים שם, כמובן, כיוון שההתכתבות היא חד צדדית. אחרי הכול, מה גורם לך לחשוב שאחרי דייט אחד או שניים, שאחרי שיחה או שתיים, אתה תכתוב לי ואני אענה לך? ברור שלא!

אבל עדיין הסוגייה הזו מעניינת: את מכירה מישהו, יוצאת איתו לפגישה ראשונה. היה מעולה, הייתה כימיה, הייתה משיכה, היה. פשוט היה. באותו לילה, לפני שאת מספיקה לכוון את השעון המעורר, הוא שולח לך SMS שהוא נורא נהנה ושיהיה לילה טוב. נסלח? נסלח. חמוד מאוד מצידו. למחרת, הוא שומר על זכות השתיקה. נו, ככה זה בדרך כלל. אבל אז, אחרי כמה שעות שאת תוהה לאן הוא נעלם, הבחור מחליט להראות נוכחות. ואיך אומרים? להראות נוכחות "בשביל לצאת ידי חובה". כזו שמשדרת לך: "אני קיים, אני מעוניין בך, אבל לא עד כדי כך שאני ארים טלפון". כמובן שהוא יסתפק ב SMS של: "מה המצב?" ואם הוא קצת רכרוכי, אז יתלווה בסופו איזה סמיילי מעצבן כזה.

אם הוא רכרוכי אז בסוף ההודעה יהיה גם סמיילי מעצבן
תצלום: SXC

אז בלילה של הפגישה הראשונה עוד חשבת שהוא כזה מקסים שהוא שלח לך את ה-SMS. הרי רק חזרתם הביתה והוא כבר חושב עלייך. מקסים מצידו. אבל ממש למחרת את מתחילה להבין שמדובר בסימפטום, במוטיב, בהתנהגות שיטתית - הבנאדם סמסן. אפשר לזהות את זה כבר מההתחלה. הוא בחור שעדיין לא ממש התפתח, עדיין בעניין של לצאת עם החברים שלו לדאנס ברים ולהתלהב מכל בלונדינית שפוזלת לכיוון שלו, עדיין בעניין של להשתכר ולעשות שטויות, עדיין בעניין של לקחת אוכל מהבית של ההורים, או גרוע מזה - לגור אצלם. בקיצור - עדיין בעניין הזה שנקרא ילדות.

הבחור הסמסן עונה גם לשם פחדן. הסיבה שהוא מסמס איננה בגלל שהוא לא מעוניין, או שהוא רוצה לצאת לידי חובה. ההיפך הוא הנכון. הוא יותר מדי מעוניין. הוא יותר מדי רוצה עד כדי פחד לדבר עם הבחורה. בשיחה טלפונית יש הרבה יותר מבוכה, אין את הזמן הזה לחשוב על תשובות שנונות וציניות כמו שיש את הזמן הזה לפני SMS. בשיחה טלפונית ישנו הצורך להתמודד פנים מול פנים עם הבנאדם שמולך, לעומת SMS שיש שם את עניין הבריחה. אתה מרגיש הרבה יותר אמיץ לכתוב את הדברים מאשר להגיד אותם.

העניין הוא כזה - אם אתה רוצה להרגיש אמיץ - תסמס. אני בטוחה שתוכל להגיע לידי ביטוי באופן ממצה ביותר. אבל אל תצפה ממני לחשוב אותו הדבר, טוב? כי אם אתה גבר גבר, ומוכן לעמוד מולי ואם אתה מבין שאחרי הכול, אני לא אנשוך אותך - תתקשר. אם לא - תסמס. אני כבר אחזור אליך.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כתיבה מדהימה !!!
שיר 10.03.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©