הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בוקר טוב, איראן
 
יוסי אבידר חושב שהעובדה שמפקד חיל הים אוהב לבלות במועדון חשפנות היא עניינו הפרטי בלבד, וכל השאר צדקנות ורדיפת רייטינג
מאת יוסי אבידר | 11.03.2009
 
בוקר טוב, איראן. קרני אור הבוקר פולשות בעזות מצח לחדר ומעירים אותי. אני מתעורר בעצלתיים, פוקח את עיניי ומדליק את הטלוויזיה, קצת כדי להתעדכן במה שקורה. "האלוף, אלי (צ'ייני) מרום נתפס מבלה במועדון חשפנות בתל אביב" הכריז המגיש בקולו הרדיופוני תוך ארשת פנים קפואה ורצינית. בהמשך, קצינים בכירים בצה"ל מתחו ביקורת בפרהסיה על מפקד חיל הים, וציינו כי יש במקרה "טעם לפגם" וכינו את הבילוי "החלטה שאינה מוסרית ואינה מתאימה לקצין הנמנה עם חברי המטה הכללי". ולי נדמה שאו שאני עדיין ישן ומהלך בשנתי או שמא הבוקר התעוררתי באיראן.

הפעם העיתונות הגזימה, ידיעות כאלו אינן אתיות ופוגעות קשה בשמה. העובדה שהאלוף מרום מעוניין לפקוד מועדוני חשפנות היא עניינו הפרטי בלבד וזהו אינו עניין ציבורי. פרסום ידיעה כזאת נועד אך ורק למטרות רווח, ולספק את היצר והעניין של רכלנים. נו באמת, איזו תועלת תצמח לציבור לדעת שמפקד חיל הים חובב מועדוני חשפנות. אני באמת לא חושב שיש צורך לערב בין הנושא המיני לבין תפקודו כמפקד בצה"ל. הקשר ביניהם הוא אפסי והציבור לא יצא נשכר מידיעה זו ואין שום תועלת ציבורית שגלומה בפיסת המציאות הזאת. למעשה, אין כאן שירות חיוני לציבור ואינטרסים פרטיים וסנסציות מוצנעים תחת המושג אינטרס "ציבורי". מצידו השני של המתרס לבטח יהיו כמה צבועים ושרלטנים שיאמרו כי הגילויים הללו מאוד משמעותיים לתפקידו הציבורי והייצוגי. לדעתם, חיבתו לחשפניות מלמדת אותנו על האדם וכישוריו ומציגה שיפוט לקוי מצידו וכמובן חוסר רגישות, חוסר משמעת וחוסר אמון. הם לבטח יטענו שהנושא הוא שיפוט ולא סקס.

לבטח יהיו כמה צבועים שיאמרו שהגילויים משמעותיים מאוד לתפקידו. הרמטכ"ל אשכנזי
 

לעניות דעתי, עצם העובדה שהאלוף לא הגיע במדים ונכנס למועדון בבגדים אזרחיים, דיבר באנגלית והתיישב ביציע הצופה מהצד על הבמה המרכזית, מעיד על כך שאינו רצה להתבלט. יותר מזה, הוא אינו בא בהצהרה מסוימת כדי לקרוא תיגר על הממסד אלא ליהנות בגפו בזמנו החופשי. אף אחד מהנוכחים במקום לא זיהה את צ'ייני, שזוהה בסופו של דבר על ידי הכתב הפלילי לשעבר של ידיעות אחרונות, בוקי נאה, כך שהוא לא שימש דוגמה רעה "כהגדרתם" אלא אמצעי התקשורת הפכו אותו בעל כורחו לדוגמה הרעה.

לאחר פרסום הפרשה מסר דובר צה"ל שהאלוף מרום כתב לרמטכ"ל גבי אשכנזי כי הוא "מודע לכך שהאירוע אינו עולה בקנה אחד עם המצופה מקצין במעמדו, והביע צער על שהמקרה פוגע בצה"ל ברמה הערכית והתנצל על כך". אחד ממפקדי חיל הים לשעבר שהעדיף להישאר אנונימי גרס "שבגלל דברים כאלה העדיפו בסיבוב הקודם שלא למנות אותו. אפשר להגיד מהיום עד מחר שהוא ימאי מצוין ולוחם אבל הוא לא הדמות המוסרית הרצויה של מפקד חיל". ואני נשאר פעור פה ולא מאמין. מה בסך הכול הוא כבר עשה ששופכים ככה את דמו. בעיניי, הוא לא עשה שום דבר שאינו מוסרי. הוא לא גנב כמו חלק גדול מהפוליטיקאים הישראלים, הוא לא שיקר לציבור נבחריו במצח נחושה, לא זרק הערה גזענית או הטריד מינית. הוא לא פגע באף אדם ודווקא כלי תקשורת ורבים בחברה הישראלית מצאו לנכון להעלות אותו על הגריל.

אף אם היה מנהל פרשת אהבים מחוץ למסגרת הנישואים עדיין לא היה פה שום עניין וצידוק בפרסום הדברים לציבור, כיוון שזהו עניין פרטי שלא מעיד ולו שמץ על כישוריו המקצועיים והאתיקה שלו בתור אדם. אז הוא רודף שמלות חובב נשים. אז מה? הוא הרי להזכירכם לא נתפס על הטרדה מינית. סך הכול מדובר על עצם היותו גבר שאוהב לצפות בנשים מתפשטות. אני ממש לא מבין מה רע בזה. ומדוע אשתו ושלושת ילדיו צריכים לסבול מכך? אני באמת חושב שהצבא צריך קצת להתקדם ולהתאים את עצמו לשנת 2009. כולם מדברים כיום על נאורות, על קידמה, על עולם מערבי ואני התעוררתי לאחרונה לבוקר עם מציאות אחרת.

חשוב לזכור למשל שעד 1993 הומוסקסואלים לא יכלו לשרת בתפקידים מסוימים בצה"ל והיה גם צורך בדיווח על חיילים הומוסקסואלים למרכז לבריאות הנפש ולביטחון שדה. אך באותה השנה בעקבות דבריו של פרופ' עוזי אבן בכנסת, לפיהם הוא הופלה בצה"ל בשל היותו הומוסקסואל, שונתה מדיניות צה"ל ונקבע כי הם יוכלו להתקדם בתפקידיהם בצבא ללא כל סייג מלבד חובת דיווח לביטחון שדה. אולי הגיע הזמן שכמו שצה"ל השכיל בזמנו לעשות שינוי בסוגיה של ההומוסקסואלים כך הוא צריך כיום להבין שעליו לחולל שינוי כלשהו כמו במקרים של האלוף מרום.

עכשיו אני הולך לישון וכולי תקווה שמחר אתעורר למציאות יותר נאורה, לילה טוב איראן.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. המושיע! כתבה לעניין
שלומית 11.03.2009
 
 
2. מסכים שאין פה בעיה מוסרית
רובי 17.03.2009
 
 
3. ישנה בעיה מוסרית חמורה!
ראובן 13.05.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©