הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המציאות המרה
 
"האח הגדול VIP" הסתיימה עם זוכה המום ומבויש, כשמרוב פרסומות לא נותר זמן לראיין אותו, ועם רווח של מיליון וחצי שקלים שתתרום "קשת" לארגון שלא היה זמן אפילו להזכיר את שמו
מאת סופי אבישי | 02.04.2009
 
הפארסה הגדולה של עונת ה-VIP של "האח הגדול" נגמרה ולא ברעש גדול. הדייר האחרון שנכנס לבית הוא גם האחרון שיצא ממנו כמנצח. האבסורד הוא שדודי מליץ הגיע לתוכנית לא בגלל היותו סלבריטאי אלא כדי ללבות את האש בווילה. כפי שהביאה מאיה בוסקילה לפרסומו של מליץ בעמודי הרכילות, כך היא גם הביאה אותו לתוכנית שבזכותה נודע שמו. כך קרה שבעונת ה-VIP הזוכה הפך למפורסם דווקא לאחר כניסתו לבית, וזכייתו היא שתגדיל את הצלחתו בעולם הבידור.

העונה השנייה החלה לפני ארבעה וחצי שבועות בלבד. לאחר שהפורומים הוצפו בניחושים, שחלקם התבררו כנכונים, נפתח הבית מחדש ו- 13 הסלבריטאים שחלפו מבעד לשעריו הכזיבו יותר מאשר ריגשו. לא לחינם זכו לכינוי מפורסתמים. לאחר הציפייה הממושכת וההבטחות של "קשת" לעונה בלתי נשכחת בה נגלה מחדש את האנשים המעניינים של תעשיית הבידור, התבררה האמת המרה. כל טאלנט שמכבד את עצמו לא שש להשתתף בתוכנית, ולו בכדי לא לשרוף את מעט ההזדמנויות שעוד נותרו לתפקידים בסדרות או בהופעות. עקב כך, נאלצה ההפקה להסתפק בכמה זמרים, רובם בשלהי הקריירה כאשר אליהם הצטרפו כמה דמויות צבעוניות שהיו ידועות למתי מעט בציבור, ולא בדיוק התאימו להגדרת הצהובנים למונח סלבריטי.

לא במקרה בחרה ההפקה בעונת VIP במקום עונה שנייה רגילה. המניעים לכך היו הרצון לשמור על סף ריגוש גבוה בקרב הקהל, וכך גם על רייטינג יציב ולא מידרדר כמו של "הישרדות". וזה עבד. לאחר פרק בכורה עם 40.1% רייטינג, התייצבה התוכנית על 28% לערך לפרק, ובכל מקרה תמיד עמדה בראש הטבלה. זכייתו של מליץ גרפה 31.8%, מה שכנראה עזר לממשלתו החדשה של נתניהו, כשמספר צופים עוד נותרו להתעניין בהשבעתה ששודרה מיד לאחר פרק הגמר.

שימי תבורי הפך אתנחתה קומית בין מאבקי הכוח. אסי עזר וארז טל
 

מליץ, שנכנס לווילה על תקן "האקס של מאיה בוסקילה" היה כנראה, למרות האבסורד, היחיד שהתאים לתואר הזוכה מתוך חמשת המועמדים בגמר. בעצם, לאחר ההדחה המפתיעה של בוסקילה ואמיר פיי גוטמן, היה ברור שמי שיזכה לא יעשה זאת בגלל המעריצים בחוץ אלא בגלל התפקיד ששיחק בבית. ההרמוניה המזויפת עליה הכריז פיי גוטמן בזמן שהוא מתעלם בכוונה ממנחם בן ועסוק במאבקי אגו עם מליץ, כך גם השליטה האבסולוטית של בוסקילה בגיא לובלצ'יק הצעיר קסמו פחות לקהל המצביעים ממציצות האצבע של שימי תבורי, והדמויות ההזויות של פנינה טורנה.

לאחר ההדחה של שני כוכבי הנוער הגיע תורם הצפוי של לובלצ'יק החטוב אך חסר האופי, עדי נוימן היפה אך הלא מעניינת ושרונה פיק הנחבאת אל הכלים. מליץ נותר הצעיר היחיד בבית וכאן היה טמון רוב כוחו, כאשר זכה למסרונים של כל הקהל הצעיר ובעיקר של הנערות. בכל מקרה היה לו סיכוי גבוה יותר מזה של קורין אלאל, שרוב הזמן הסתגרה בבועה תל-אביבית משלה בתוך הבית, ולא הצליחה להצחיק או לרגש. תבורי אמנם הצליח להצחיק לא פעם בהתנהגותו האינפנטילית. אך מלכתחילה שימש קריקטורה בובלילית שנועדה לצורך אתנחתה קומית בין הריבים ומאבקי הכוחות של שאר הדיירים.

גם מנחם בן, זה שבעצם עשה את העונה והרים את הרייטינג שלה אל על, לא יכול היה לזכות בתואר. בן ביצע בהצלחה את התפקיד אותו ייעדה לו ההפקה. הוא נבחר כדי להרגיז את הדיוות בווילה, ולהוציא את מיטב הארס מהן, תכונה שהתברך בה עוד מהימים בהם היה צעיר יפה תואר סתור תלתלים זהובים, ובילה בחברתו של דוד אבידן. האיש שהכחיש את מחלות האיידס והסרטן וגם את ההומוסקסואליות, הסעיר את הרוחות לא רק בבית "האח הגדול" אלא גם בבתי הצופים. דעותיו הקיצוניות שאיימו על הסטטוס קוו, הביאו את ההפקה לנקוט בצעד חריג ולאפשר לפיי גוטמן להיפגש עם בן זוגו, ינאי, אל מול המצלמות ואף לנהל עימו שיחה, מה שיוסי בובליל לא הורשה לעשות כשנפגש עם אשתו.

בן המשיך לשרוד משבוע לשבוע רק כדי להמשיך ולחפור לתוך נשמתם של המתמודדים האחרים, ולחנך את עם ישראל ואף את ראש הממשלה החדש במונולוגים ארוכים אל מול המצלמה. אך הכזיב כשיצא מהבית. למרות שפגע בכל אחד משאר המתמודדים, כולם הרעיפו עליו אהבה. הוא התנצל בפני בוסקילה על שאמר כי אינה סקסית, והיא הפריחה לעברו נשיקות. פיי גוטמן אף מיהר לחבקו לאור המצלמות ולקולות התשואות מהקהל. בן ההמום לא ידע כיצד להגיב לצביעות שחגגה.

סוג של קתרזיס

זה שהייתה לו תשובה להכל, ושידע להחזיר על כל הערה שהופנתה כלפיו נאלם עתה דום, ואף התרגש מהתגובות שקיבל. כאשר תבורי רצה להעיר על התנהגות המתמודדים השתיק אותו אסי עזר כדי לשמר את האווירה הטובה של סיום העונה, ובכך רימז כי ההפקה היא זו שעומדת מאחורי האהבה שלה זכה בן. הכל תוכנן בפרטי פרטים מראש כסוג של קתרזיס עבור קהל הצופים. הרוחות הסוערות הורגעו, יש קלואז'ר עם סוף טוב ואפשר ללכת לישון בשקט.

היחידה שהיה בכוחה לגנוב למליץ את התהילה הייתה פנינה טורנה, שהצימאון שלה לתהילה ואהבה מצד מיליוני צופים שאינה מכירה, הביאו אותה בהתחלה להתכבד בתואר של הכניסה הכי ארוכה לבית "האח הגדול", כשהיא כמעט מועדת על שולי שמלתה, ובהמשך לנהל שיחות עם המצלמות כשהיא מפגינה כישורי משחק מפוקפקים עם שלל היישויות שמתרוצצות בנפשה.

בסופו של דבר, זה שהיה הכי אנושי וניסה להימנע מלשחק תפקיד מסוים ולהיות הוא עצמו, למרות התווית של האקס שהודבקה לו מההתחלה, הגיע גם ללב הצופים או יותר נכון הצופות. עונת ה- VIP הסתיימה עם זוכה המום ומבויש, שלא ידע איך זה קרה שלא היה זמן מרוב פרסומות לראיין אותו ועם רווח של מיליון וחצי שקלים שתתרום "קשת" לארגון שלא היה זמן אפילו להזכיר את שמו.

ועתה, היכונו למכת עונות VIP בכל ריאליטי הבא אלינו לטובת הרייטינג והמפרסמים. אמנם בערוץ 10 מתכננים עונה מיוחדת של "לרדת בגדול". אך הניסיון הראשון יחל כבר בשבוע הבא- "המטבח VIP". השף עזרא קדם ישפוך את חמתו על ארבעה סלבריטאים שישימו עליו קצוץ. כבר מהפרומו ששודר לראשונה בתוכנית הגמר של "האח הגדול" ניתן לראות שהליהוק לוקה בחסר. רק ארבעה מתמודדים ואף אחד מהם לא אישה. בקיצור, מדובר בסך הכל בתוכנית ביניים קצרצרה ומיותרת שתעביר את הזמן. לפחות עד לתחילת "כוכב נולד 7".
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. !יופי של כתבה
v.i.pin 03.04.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©