הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
למה להיות קטנוניים
 
רוני לוין דואג שלא נשכח את כל הסיבות בגללן נזכור את יום העצמאות הזה. למשל - שפעת החזירים, למשל - התיקו של ברצלונה בליגת האלופות
מאת רוני לוין | 29.04.2009
 

ממשלת ישראל כל כך התלהבה מהקשר שבין חגיגות יום העצמאות ה -61 למדינה לבין יום הולדתה ה-100 של תל אביב, שהיא כמעט שכחה שהרוב בכלל לא גר שם. חשוב לציין שרק כמעט, מאחר וכן הועלתה הטענה שהעניין עלול לעורר את התחושה של "מדינת תל אביב". בתגובה השיבה הממשלה: "תל אביב עבור העם היא חלק מהותי מחיי הרוח, התרבות והיצירה הישראלית, ואף מסמלת את דו הקיום בארץ".

אז לגבי חיי הרוח והתרבות הישראלית אין ויכוח, אבל על איזה דו קיום מדובר? בין השוכרים לבעלי הדירות או אולי בין הפקחים לנהגים. נראה שהמקום היחיד שיש בו דו קיום, נמצא בסניף החומוס של עלי קרוואן שממוקם דווקא ביפו, שלמיטב ידיעתי קיימת מתקופת פרעה תחותמס השלישי.

מול צ'לסי היעילה שום דבר לא עבד. ליונל מסי
 

ואולי יום העצמאות ייזכר בזכות ההדחה של קבוצת הכדורגל הגדולה ביותר בכל הזמנים מליגת האלופות. במשך כל העונה ברצלונה שיחקה כדורגל מעורר השראה, יש לה את ליונל מסי, השחקן הגדול בתבל ואת אנדראס אינייסטה, שבכל משחק מתקרב לתואר הזה בעצמו. העניין הוא שמול צ'לסי היעילה שום דבר לא עבד. בשבת מחכה לה סופר קלאסיקו, ובשבוע הבא גומלין. אם ברצלונה לא תעבור את שתי המשוכות הללו בהצלחה, היא עלולה לסיים את העונה בלי כלום. דווקא עם העניין הזה מדינת ישראל יכולה להזדהות.

שני אירועים מביכים התרחשו בתקשורת הישראלית ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. שדרן גלגל"צ גידי שפרוט "נרדם בשמירה", והצפירה בתחנה הצבאית שודרה בטעות בשעה 19:59. דקה לאחר מכן, בזמן הצפירה ברחבי הארץ, שודרה מהדורת חדשות. שפרוט הודה באשמה אך כפר בעובדות. לטענתו השעון בתחנה לא היה מכוון. הוא נשפט לעשרה ימי השעיה. חבל שכאשר אני הייתי בסדיר לא אימצו את השיטה של גלגל"צ, בה העונש על שבירת שמירה הוא השעיה משמירות.

לעומת זאת, ב"הוט" התחכמו. ביום הזיכרון שירות הצפייה ב-VOD היה פתוח גם לערוצים בידוריים. נראה שמועצת הכבלים והלוויין לא הפנימה את רעיון הבחירה על פיו כדי לצפות בתוכן בידורי הצופה צריך לבצע מגוון פעולות אקטיביות המבהירות מעל לכל ספק שהוא רצה לצפות בתוכן המבוקש. כך שאם למשל הצופה מעוניין לצפות בגיא פינס בערב יום הזיכרון, עליו להעביר לערוץ 1 בממיר - להיכנס למערכת - לבחור בקטגורית תוכניות מערוצים - הוט3 "ערב טוב עם גיא פינס" תוכניות השבוע גל גדות בהוליווד. וזה עוד לא נגמר, עליו להמתין, ואז להתפלל שלא תגיע הודעת שגיאה, שתאלץ אותו לנתק את הממיר, ולהתחיל הכול מחדש. אבל כל המאמץ הזה מיותר, שהרי גם אם השירות חסום, הצופה יכול היה להגיע אל התכנים דרך האינטרנט. אז למה להיות קטנוניים?

אבל האמת היא שיום העצמאות הנוכחי לא ייזכר בזכות חגיגיות 100 שנים לתל אביב, גם לא בזכות הצפירה או כל סיבה מטופשת אחרת, אלא בעיקר בזכות שפעת החזירים. כי אם בתוך 24 שעות מצליחה השפעת להגיע ממקסיקו הרחוקה למרחק של קילומטר וחצי ממני, לא מעניין אותי יום הולדת 100, גם לא "הוט" ולא ברצלונה, אלא רק איך בדיוק אני עושה הכל כדי לא לחטוף את שפעת החזירים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©