הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כסף לבן
 
ההחלטה לקיים את מפגש רבע גמר גביע דייויס בין ישראל לרוסיה בהיכל נוקיה במקום באצטדיון הטניס ברמת השרון כדי לעשות כסף, תכשיל את הנבחרת. אין כמו משחק בבית
מאת אמנון בן דוד | 30.04.2009
 

הנהלת איגוד הטניס החליטה לאחרונה, כי מפגש רבע גמר גביע דייויס, שבו תארח ישראל את נבחרת רוסיה בחודש יולי הקרוב, יתקיים בהיכל נוקיה בתל אביב, ולא באצטדיון הטניס קנדה ברמת השרון, המשמש מגרשה הביתי של הנבחרת בטורנירים של גביעי דייויס ופדרציה. לכאורה, לאירוח אירוע ספורט במעמד שכזה הבחירה מצוינת, במיוחד כשנבחרת מכובדת כמו רוסיה מגיעה.  עם זאת, עולות הסתייגויות רבות מההחלטה, כשמדובר בענף הטניס וכששחקני הנבחרת מבקשים שההתמודדות כן תתקיים ברמת השרון.

ישנם פרשנים הטוענים כי האצטדיון ברמת השרון הוא מיושן מדי ולכן, לא מכובד לארח בו מפגשים בינלאומיים. אולם, התחליף של התמודדות בתוך אולם סגור, ממוזג, על משטח מלאכותי, מבטל לחלוטין את הסיכויים המקצועיים של ישראל לצלוח את המפגש. כמו כן, באיגוד שכחו את משמעות דחיפת הקהל הביתי, שבמהלך השנים תרם מאוד להעפלת הנבחרת לשלבים מכריעים בטורנירים יוקרתיים. ספק רב אם האווירה הביתית שמורגשת ברמת השרון, תחזור על עצמה בנוקיה. 

תרעומת סרק במסיבת עיתונאים. דודי סלע
 


מהחלטה זו ניתן להסיק שלנגד עיניהם של אנשי האיגוד עומדת אך ורק ההזדמנות להכנסה כספית גדולה, שכן היכל נוקיה יכול לאכלס 4,000 צופים יותר מרמת השרון. בנוסף, נראה כי באיגוד בונים בעיקר על ההכנסה המרובה מהשימוש של אוליגרכיים, וסתם חובבי טניס עשירים, בתאי הצפייה הפרטיים הנמצאים בהיכל, כשמחירו של כרטיס כניסה אליהם גבוה הרבה יותר ממחיר כרטיס רגיל למושבי הפלסטיק המתקפלים בו.

דודי סלע, הטניסאי הישראלי המדורג במקום ה-56 בעולם בדרוג ה- ATP (התאחדות הטניסאים המקצוענים) הוא אולי הסיכוי היחיד של הנבחרת להשיג ניצחון מול הרוסים. זאת, הודות למאזנו המעולה במפגשי דייויס בשנים האחרונות, כמו הניצחון על הטניסאי הצ'יליאני, פרננדו גונזאלס, המדורג שישי בעולם, בספטמבר האחרון, שהעלה את הנבחרת לאחר 13 שנים לבית העליון של גביע המפעל.

כמה ימים לפני ההחלטה של איגוד הטניס, כינס סלע מסיבת עיתונאים, בה מחה על הרצון לעבור לשחק בהיכל נוקיה. הוא טען שהמעבר יפגע בספורטיביות של המפגשים מול הרוסים, ולכן, יש לקיים אותם רק ברמת השרון. בדיעבד, מתברר כי חוץ מתרעומת סרק, סלע לא אמר דבר, שכן מאז לא נעשתה אף פעולת מחאה נוספת נגד החלטת האיגוד מצידו או מצד חבריו לנבחרת, אשר צידדו בטענתו.

קברניטי האיגוד היקרים, במידה ואתם מעוניינים להתגאות כי בזמן כהונתכם נבחרת ישראל בטניס, ענף שהוא לא פופולארי בישראל, העפילה לראשונה בהיסטוריית הענף המקומי לחצי גמר גביע דייויס היוקרתי, חיזרו בכם וקיבעו כי הנבחרת הרוסית תתארח ברמת השרון. אם לא תפעלו בהקדם, שחררו את שחקני נבחרת ישראל מהמפגש מול הרוסים, ומינעו תבוסה מבישה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©