הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יחי הרושם
 
מה יותר מלחיץ מראיון לקבלת עבודה חדשה, ומה לעשות כשמזיעים מהתרגשות? כמה כללי התנהגות שאספה טל עמיר מפי רכזות גיוס מנוסות
מאת טל עמיר | 01.06.2009
 

איך מוצאים עבודה היום? איך מתנהגים בראיון עבודה? לאחר סקירה מעמיקה במחלקת הגיוס של בית תוכנה ותיק, שיחות עם כמה רכזות גיוס אמורות לפצח את הדרך להצליח. בשונה מכתיבת קורות חיים, כאן ניתנת הזדמנות להכניס בזמן קצוב מאפיינים אישיים שיגדילו את סיכויי ההצלחה, בעוד שאי מתן תשומת לב, וכמה תנועות שלא במקום, עלולים לגרום לתוצאה הפוכה בהחלט.

"כאשר מרואיין מתעסק בחפצים שעל שולחני, אני מרגישה שהוא חודר למרחב שלי, לא מכבד אותי, אבל בעיקר מפגין חוסר ביטחון", מסבירה קרן אשכנזי ראש צוות באגף הגיוס. לדבריה, כדי לא לשדר לחץ במהלך הראיון כדאי להפגין ביטחון עצמי גבוה, לשבת זקוף ורגוע, לדבר ברצף ולא לחזור על תנועה מסוימת כמה פעמים, כמו לשחק בשיער או לעשות "קנקים" באצבעות. "כבר קרו מקרים בהם המועמד הזיע בבגדיו במהלך הראיון, היא מייעצת לפתור בעיה זו על ידי לבישת בגדים כהים המטשטשים הזעה.

מנגד מציגה כלנית צורי, רכזת גיוס, מצב של לחץ וחרדה שלפני הראיון, אותם צריך לנתב לכיוונים חיוביים מראש. "למידת הסביבה הארגונית מבעוד מועד תפיג חלק גדול מהלחץ. הפגנת ידע והכרת הארגון מרשימה את המראיין, וכך גם אפשר לדעת אם המקום עונה על הציפיות שלך מהארגון ועד כמה המשרה עדיפה לעומת הצעות אחרות שקיבלת קודם לכן".

במצב של לחץ קשה לשים לב למה שאנחנו משדרים בשפת הגוף
 

לעומת זאת, מעלה רכזת הגיוס, יעל נחמיאס, פתרון נוסף בדרך של סימולציה עצמית: "אני תמיד ממליצה פשוט לשבת לפני הראיון בבית מול מראה או חברים ולדמות מצב של ראיון, בו אתה עונה תשובות ענייניות ומתרגל את טון הדיבור וצורת הישיבה שלך". לדבריה, כאשר אנו שרויים במצב של לחץ קשה יותר לשים לב למה שאנחנו משדרים בשפת הגוף ובמקביל להתרכז במה שאנו אומרים על עצמנו. ישיבה זקופה ונינוחה מקנה תחושה חברית ופתוחה, לעומת ישיבה בידיים או ברגליים שלובות, על חצי כסא, קרוב או רחוק מדי מהמרואיין.

"לא אשכח את אחד המרואיינים הטובים שהיו לי. הוא אומנם נשען על השולחן שלי, אך כיוון שעשה זאת במידה ובטקט, מבלי להימרח על השולחן אלא תוך כדי ישיבה זקופה, הוא נתן לי להרגיש עד כמה הוא קשוב ומגלה אמפטיה לדברים הנאמרים", מספרת צורי. גם האיזון בין הקשבה לדיבור מפיג את הלחץ במהלך הראיון. "לפעמים מגיע מועמד שעונה תשובה עוד לפני שהקשיב לשאלה, ויוצר מצב בו הוא יותר משמיע מאשר מקשיב, אולם לשאול שוב שאלה שאינה ברורה אינה הורסת את הרושם, ולכן לא צריך להילחץ מלומר "לא הבנתי".

יש להבין כי המראיין לוקח בחשבון שחדר הראיון אינו הסביבה הטבעית של המרואיין, ולעיתים אף ישתדל להפיג את הלחץ שנובע מההתרגשות הטבעית". כל שנותר, הוא לשים לב לשפת הגוף על מנת להפגין ביטחון עצמי גבוה, תוך לחיצת יד איתנה אך לא אגרסיבית, שמירה על קשר עין עם המראיין מבלי להרכין את הראש, להנהן בראש בהבנה ולדבר תוך כדי תזוזה. היא ממשיכה לתאר מקרה בלתי נשכח בו מרואיין הגיע לראיון בבגדים מרושלים, מדיף ריח רע. "היה לי מאוד קשה לנהל את הראיון. רושם ראשוני נוצר בראש ובראשונה ממראה חיצוני והגיינה, לבוש ייצוגי יאפיין אדם אחראי ומסודר, בעוד שלבוש מרושל ייצור רושם ראשוני רע, שקשה יהיה להתעלם ממנו גם במידת התאמה גבוהה למשרה".

אחת השאלות עליהן מתבקש המרואיין להשיב היא מהן ציפיות השכר שלו? "לשאלת השכר יש להיערך מבעוד מועד", מסבירה אשכנזי. "חשוב לבצע סקר שכר המוצע בשוק עבור המשרה המבוקשת, לנקוב בסכום המהווה עוגן ריאלי למה שהארגון יכול להציע, ולהפגין גמישות בהתאם לעניין המשרה על מנת להימנע מרושם של אדם מקובע". צורי מתארת מצב בו המרואיין לא מוכן לציין ציפיות שכר. היא מבקשת להדגיש כי התנהגות כזו מעידה על חוסר הערכה עצמית. לעומת זאת, כאשר נוקבים בשכר גבוה מדי האדם מתגלה כשחצן, יהיר וכמפגין חוסר רצינות וחוסר אמינות כלפי הארגון. אחת השיטות המקובלות, לדברי הרכזת, על מנת לאמוד את רף ציפיות השכר שלך, היא להוסיף עד 30% לשכר הנוכחי, כמובן במידה ומדובר במשרה דומה, ולא במצבי משבר כלכלי כדוגמת ימים אלו.

לפעמים מגיע מועמד שעונה תשובה עוד לפני שהקשיב לשאלה
 

בחירת הממליצים גם היא מאוד משמעותית: "קורה שקיים חוסר התאמה בין חוות הדעת של הממליצים, לבין הרושם שנוצר על המועמד בראיון העבודה. כדי למנוע מצב כזה יש ליידע את הממליצים לפני שמגיעים לראיון העבודה, הנחייה שכזו מפגינה כבוד אליהם כמנהלים לשעבר, וכך הסיכוי לפידבק חיובי גדול יותר. הממליצים לרוב בכירים בתפקידם ועסוקים מכדי לקבל טלפונים לא צפויים שגוזלים מזמנם היקר, ובוודאי כאשר מדובר בעובד שלהם לשעבר, לכן חשוב ליידע אותם איזה ארגון אמור לפנות אליהם ומתי".

נחמיאס מוסיפה כי אחת השאלות בראיון בנוגע לממליצים היא: "מה הממליץ יספר לי עליך ומה לדעתך חושבים עליך אחרים"? אי התאמה בין תשובת הממליץ לתשובת המרואיין יכולה להרוס קריירות שלמות. לכן חשוב להתייחס למדד זה ברצינות יתרה, ולבחור בקפידה את המנהלים שתרצה שימליצו עליך. לפעמים עדיפה המלצה טובה מקולגה לעומת המלצה פחות טובה ממנהל לשעבר, בהתאם לחומרת המצב. "ברוב המקרים המלצה גרועה גוברת על ניסיון מתאים ורושם טוב, ואף ישנם ארגונים שזו הדרישה המכריעה שלהם", היא מדגישה. לטענת צורי אין להסתמך על תחושת בטן אלא לוודא ללא ספק כי הממליץ שבחרת אכן יבוא לקראתך.

כאשר כל אחת מהרכזות נשאלה על מועמד שיצר לעצמו תדמית טובה בראיון, הן תיארו אדם אופטימיסט שלא מדבר רעות על מקום עבודתו הקודם, מגיע לראיון כמה דקות לפני הזמן כדי להתרשם מסביבת העבודה, לא מאחר או מתקשר להודיע על שינוי מועד, מדבר בצורה דיפלומטית גם אם הדברים פחות מוצאים חן בעיניו, מביע דיעה אך לא דומיננטי מדי, שואל שאלות ונותן דוגמאות, מתמקד בעיקר ולא מדקלם את קורות החיים מא' עד ת', עונה בכנות ומעיד גם על תכונות שליליות, משתף פעולה ולא זורק סיסמאות באוויר, סובלני שעונה תשובות מלאות ולא ממהר לשום מקום, ובעיקר בעל מוטיבציה ויחסי אנוש טובים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©