הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיקרו לנו
 
לאחר שמנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר חשף את השיטה בה ממשלות ישראל חיפו על המתנחלים ועודדו אותם להמשיך בבנייה בלתי חוקית, זה הזמן להוקיע את מי שהונו במשך שנים את העולם כולו
מאת ירון קלנר | 13.06.2009
 

מתברר ש"שלום עכשיו" צדקו לאורך כל הדרך. רק חמישה חודשים חלפו מאז שברק אובמה התמנה לנשיא ארה"ב, ושבועות ספורים בלבד מאז שהצהיר לאחר הפגישה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על מדיניות הדבקה בכנות עם ישראל וכבר התוצאות ניכרות בשטח. הפולמוס סביב ההבטחות ההדדיות בין ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, לבין קודמו של אובמה בתפקיד, ג'ורג' בוש, מתבהר לחלוטין עם פרסום טור של מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, עדי מינץ ב-ynet, שחשף את ההתנהלות של ממשלות ישראל, ואת השקרים ששילחו לעבר האמריקאים.

כבר שנים מתריעים ארגוני השמאל על המציאות שנרקמת בשטחי הגדה המערבית. באופן מסורתי פעילות זו הוכחשה, אך מינץ, ספוג השראה מאובמה, התוודה ואמר את הדברים בבירור. בהיותו שר חוץ בממשלת נתניהו הראשונה, שלח שרון את המתנחלים לתפוס את הגבעות ומנחם בגין שיכן מתנחלים במחנות צבא בתקופת כהונתו כראש ממשלה, כדי שהאמריקאים לא יבחינו במפעל ההתנחלות הגובר.

כך נחשפה השיטה, בלי טיוח וללא גלגול עיניים. חד וחלק, המתנחלים, בשיתוף פעולה של ממשלות ישראל, שיקרו למדינות העולם ורימו את כולם. הבטיחו דבר אחד ובשטח ביצעו אחר. כך הציבו אותן עובדות בדמות מאחזים שמאחוריהן הן מסתתרים כיום כבלתי ניתנות לפינוי.

חשבו שהוא מספיק אמיץ להסביר שההתנחלויות הן זכות טבעית של המדינה. נתניהו
 

מינץ חשב שיוכל לרתום את הכנות המדוברת לטובת מטרת המתנחלים, שנתניהו יוכל להיות מספיק חזק ואמיץ כדי להישיר מבט אל עיני העולם ולהסביר להם, בכנות, שההתנחלויות הן זכותו של העם היהודי ושמעתה הן יגדלו לפי חוק ולא בדלת האחורית, שלא רק לשם הריבוי הטבעי אלא גם התפתחות בשם הזכות הטבעית. ספק אם נתניהו אכן מסוגל לומר את הדברים הללו, אך גם אם כן, טוב יהיה אם ייאמרו. על מערכת היחסים בין ישראל לארה"ב להתעצב מחדש בהתאם לשפיטת האמריקאים את המציאות בעצמם, ללא הצגת הדברים המסולפת של ישראל.

זו התוודות חשובה שמגלה לאזרחי המדינה שבשמם וללא אישורם, מתנחלים פלשו לשטחים לא להם וקיבלו תקציבים ללא שקיפות. שעה שהעיתונאי בן כספית ביקר ב"מעריב" את שליח נשיא ארה"ב למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, על כך שהכחיש שאמר שישראל שיקרה לאמריקאים בעוד שהוא אכן אמר זאת, כדאי גם להקדיש מעט מקום לגילוי השקרים הללו, שהיו גלויים לכולם בקריצת עין אך מעולם לא אושרו בפומבי ולתהות על המשמעויות העקרוניות והמעשיות כשהמדינה, על בכיריה ומתנחליה, משקרת לציבור.

כך מתברר כי בעוד הפלסטינים הואשמו בהפרת ההסכמים, גם ישראל לא בחלה בהפרה. אמנם לא ניתן להשוות בין טרור להתנחלות אך אין גם צורך בהשוואה זו. קשה מאוד לאחד להאשים אחר בהפרת הסכם, כשהוא עצמו לא מקיים את התחייבויותיו. מה גם שהציבור לא יודע מי היה הראשון להפר את ההסכם, כיוון שישראל הכחישה את ההאשמות נגדה. המדינה לא חשפה את האמת, והמתנחלים הציגו את אנשי השמאל שניסו לתעד ולספר על המתרחש כשקרנים שמפיצים דברים הזויים. ויותר מכך, השקרים הללו מנעו דיון ציבורי אמיתי כיון שבידי האזרחים היה מידע שגוי.

העובדה שהמאחזים מתרחבים וגדלים בצורה פראית לא יכלה להילקח בחשבון. תודה רבה מגיעה למינץ על האומץ ועל הכנות, מי ייתן שאמירותיו יעוררו רעש גדול ודיון רציני, כך שנוכל באמת לבחור את דרכה של המדינה, על סמך העובדות.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. עובדות בשטח...
גבי :) 17.06.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©