הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
להראות לו, לשחצן
 
זו ההזדמנות לשחקני נבחרת ישראל לעשות היסטוריה ולנצח ברבע הגמר של גביע דיוויס. גם אם זה לא מה שיגרום לנוער להעדיף טניס על פני כדורגל, לפחות זו תהיה תגובה הולמת לרהב של השחקן הרוסי מאראט סאפין
מאת יואב מלכה | 10.07.2009
 

דבריו של מאראט סאפין, טניסאי נבחרת הדיוויס של רוסיה, שנאמרו במסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות מול ישראל הזכירו למי שהספיק לשכוח: הרוסים כבר כאן, והם נושכים מתמיד. "הניצחון הישראלי על שוודיה בשלב שמינית הגמר, הושג מכיוון שהשוודים שיחקו בלי השחקנים הטובים שלהם" ו-"עם כל הכבוד, עדיין לא ניצחתם נבחרת בסדר גודל של רוסיה", בראיון ל-nrg מעריב הוא הוסיף: "עודדתי אתכם מול שוודיה בכל בכוח כי העדפתי להגיע לישראל בקיץ ולנצל את הים והשמש המדהימים ולא לשוודיה הקרה".

על פי הביוגרפיה של סאפין, ניתן לייחס את דבריו כביקורת מקצועית לכל דבר. הוריו היו שחקני ומאמני טניס בעבר, ואחותו, דינארה מיכאלובנה סאפינה היא שחקנית נבחרת רוסיה בהווה ומדורגת במקום הראשון בדירוג התאחדות הטניס לנשים
(
WTA).
כך גם על פי הישגיו: זכייה בשני תארי גרנד סלאם באליפות ארצות הברית הפתוחה ב-2002 שם גבר על פיט סמפראס האמריקאי, אחד הטניסאים הטובים בעולם בכל הזמנים וב-2005 באליפות אוסטרליה הפתוחה וגם הגעה למקום הראשון בעולם לטניסאים יחידים, שם שמו הופיע תשעה שבועות בחודשים נובמבר-דצמבר 2000.

אולם, נראה שהטניסאי שהוביל את נבחרת רוסיה לשתי זכיות בגביע דיוויס, ב-2002 ו-2006, התכוון לכל מילה גם ללא קשר למקצועיות שעומדת מאחוריה. סאפין, לפי שחצנותו, כנראה שכח מהר מדי שהוא הספיק לרדת בדירוג ה-ATP (דרוג הטניסאים המקצוענים) מהמקום ה-14 למקום ה-60 בעולם, ואף הודח רק לפני כמה שבועות, בסיבוב הראשון של טורניר ווימבלדון, על ידי ג'ס לוין מארה"ב. גם ניסיון הצינון של דבריו: "יש לכם שחקני זוגות נהדרים ודודי סלע נמצא בכושר טוב אז יהיה לנו קשה", ו"נבחרת שמנצחת את צ'ילה, שבדיה ואיטליה חייבת להיות טובה. אני וחברי לוקחים אתכם בשיא הרצינות", לא מחקו את חצי החיוך המזלזל שלו ואת החרפה סביב המילים הראשונות שיצאו מפיו.

בעזרת 11,000 צופים בהיכל נוקיה המשימה תהפוך אפשרית. מרכז הטניס ברמת השרון
תצלום : דניאל רייז

התגובות של טניסאי ישראל לדבריו של סאפין לא הפתיעו וציננו במעט את האווירה לקראת ההתמודדויות שייערכו בסוף השבוע על המשטח שנבנה במיוחד עבורן באולם הכדורסל, היכל נוקיה, בתל אביב. קפטן הנבחרת, אייל רן: "אני גאה בהישגים מול שוודיה ושמח שסאפין אמר את זה, אולי זה מראה שהוא לא דרוך". הכבוד הישראלי שריר וקיים. לא מן הנמנע שהמילים שנאמרו משני צדי הרשת היו סוג של לוחמה פסיכולוגית. הרוסים מציגים את עצמם כגולית, והישראלים כדוד. עם זאת, החובטים הישראלים חייבים להחזיר את סאפין לקרקע כמה שיותר מהר ולנצח את רוסיה. על זה אין ויכוח. המשימה אתגרית וכלל לא פשוטה, אך גם לא קשה מדי.

לשחקני נבחרת ישראל ישנה הזדמנות פז לעשות היסטוריה ולהעפיל לשלב חצי גמר גביע דיוויס לאחר 60 שנה של השתתפות במפעל, ו-22 שנה מאז ההעפלה הראשונה לבית העליון (שם שיחקה עד 1991 ומאז שבה אליו רק פעמיים: ב-1994 וב-2007). למרות שזו בסך הכל הפעם השלישית שישראל מגיעה למעמד רבע הגמר במפעל (הפעמיים האחרות ב-1994 ו-2007), נראה שבעזרת אולם מלא ב- 11,000 צופים רעשנים ודוחפים בנוקיה, המשימה תהפוך לאפשרית.

גם אם התחזית הוורודה תתממש, ענף הטניס בארץ לא יהפוך להיות פופולרי בישראל בסוף שבוע אחד. לכך דרושים עוד הרבה שעות משחק מרובות בטניס משובח, בהן ירותקו חובבי הספורט הישראלי לטלוויזיה או לטריבונה באצטדיון הטניס "קנדה" ברמת השרון. וזה ייקח שנים רבות. עם זאת, המשך המגמה הנוכחית של שחקני הנבחרת מול השחצנות הרוסית, ועלייה למגרש במטרה להלהיב את הצופים במשחק טניס משובח, ובמטרה להגיע להנאה מרבית, הם המתכון להצלחה.

אז, נבחרת ישראל בטניס תעשה את מה שנבחרת הכדורגל לא עשתה במשך 39 שנים, ויינתן האות הלא רשמי לנדידה (קטנה בתחילה) של ילדים ובני נוער מענף הכדורגל הפופולרי (והלא מוצלח עד כה) לטניס. כשזה יקרה, אפילו מאראט סאפין, אחד שחצן יניח את המחבט, ישתה מים, ינגב את הזיעה מפניו, יודיע על פרישה (כפי שתכנן לעשות לאחר גביע דיוויס), יעמוד על רגליו וימחא כפיים להישג הנהדר של הבחורים בכחול לבן.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©