הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלא ייגמר
 
חייבים למנף את הניצחון המדהים על רוסיה, שהוביל לחצי הגמר בגביע דיוויס. עכשיו הזמן להשקיע בנוער ובמגרשים חדשים לאו דווקא במרחק שתי דקות מרמת השרון
מאת גיא כהן | 13.07.2009
 
יעל ארד כבשה את לב האומה ב-1992 בברצלונה וגרמה לנהירה המונית לחוגי הגו'דו, הזכייה של יזהר כהן בארווויזיון ב-1978 תפסה למדינה שלמה את הלב ורבים החלו להסתובב עם אפרו ברחובות, ועכשיו, אחרי שנבחרת ישראל ניצחה את רוסיה והעפילה בפעם הראשונה בתולדותיה לחצי גמר גביע דיוויס הגיע הזמן שגם ענף הטניס יעבור מהפך.

הניצחון האמיתי התרחש כבר ביום שישי בצהריים, והיה רק התחלה לסוף שבוע חלומי. כשכמעט 11 אלף צופים מילאו את היכל נוקיה ביד אליהו, שעבר הסבה למגרש טניס מהודר. ביום המשחקים הראשון הגיעו להיכל אנשים לא אופטימיים במיוחד, כאלה שאם לפני כמה שנים הייתי אומר להם שהם יבלו יום שישי קייצי בצפייה במשך שבע שעות במשחקי טניס, הם היו צוחקים ושואלים אם השתגעתי.

ביום המשחקים השני כשכבר היה ניתן להריח את הסנסציה התמלא ההיכל עד אפס מקום. ככה זה, בהצלחות כולם רוצים להיות קרובים לצלחת. אולי זוהי הסיבה שבין היתר נצפו שם כל מיני מרינות מ"הישרדות", בהיכל הייתה אווירה מדהימה שדחפה את הנבחרת לניצחון ענק על הרוסים למרות הטענות שנשמעו בכלי התקשורת הרוסית על ההתנהגות הלא הולמת של הקהל הישראלי.

נתראה בספטמבר בספרד. רפאל נאדל
 

ההישג הוא כמעט בלתי נתפס. הראל לוי, הקפטן של הנבחרת, שחקן שהקריירה שלו נמצאת לקראת סופה, ושהסתובב בתחרויות בינוניות כשהוא מדורג במקום 210 בעולם, עשה את הסיפתח וניצח את איגור אנדרייב שמדורג 24 בעולם, דודי סלע המשיך את גל ההצלחה מווימבלדון וניצח את הלחץ כאשר גבר על מיכאל יוז'ני שמדורג 69 בעולם והעלה את ישראל ליתרון 2-0 במפגש. ובשבת אנדיוני (אנדי רם ויוני ארליך) מתחו אותנו במשך ארבע שעות עד שהצליחו לנצח את הצמד הרוסי מאראט סאפין ואיגור קוניצין.

אם נשים רגע בצד את גודל ההישג, הדבר הכי חשוב אחרי ההעפלה לחצי הגמר הוא אם ישכילו בהתאחדות הטניס למנף את האהדה העצומה שיש לנבחרת ולספורט הלבן בכלל ולהשקיע בנוער ובמתקנים או שמא שוב נצטרך להמתין 15 שנים לעמוס מנסדוף הבא שיסחוף את הנבחרת. טניס הוא לא ספורט זול בכלל, שחקן שרוצה להצליח צריך לבוא מבית אמיד שיוכל לממן לו מאמן אישי, נסיעות לחו"ל וציוד לא זול. אם בהתאחדות ישכילו לאתר כישרונות בגיל צעיר ולעזור להם להתפתח כשחקנים, אין ספק שבעתיד נראה הצלחות רבות, אך אם ימשיכו להסתמך על הדחיפה מהבית, סביר להניח שלא נזכה להיות במעמד כזה בעתיד.

ההשקעה כמובן חייבת להיות גם במתקנים. ישנם לא מעט דיבורים על כך שרוצים לבנות מרכז טניס חדש בכפר סבא, כמה קילומטרים בודדים מהמתקן הקיים ברמת השרון. אז במקום להשקיע במרכז הארץ שבו הטניס כבר מפותח, אולי כדאי לחשוב על יציאה לפריפריה ולבנות באזור הדרום, כך גם נרוויח קהל חדש ועל הדרך אולי הכוכב הבא יגיע מאשקלון. למרות שכבר עברו לא מעט שעות מאז הניצחון, אני עדיין נפעם מגודל ההישג: נבחרת ישראל בטניס נמצאת בין ארבע הנבחרות הטובות בעולם! נתראה בחודש ספטמבר בספרד.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©