הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פשוט, מטומטם ויפה
 
למרות שהרגיש חסר תקנה אחרי שצפה בטלוויזיה במשך 13 שעות ברציפות, חן קופרווסר ממליץ על הריאליטי האמיתי. לא מה שחשבתם
מאת חן קופרווסר | 20.07.2009
 

אני חולה על תוכניות ריאליטי. באמת. מת על זה. יש משהו בטמטום ובפשטות שמונעים ממני להתנתק מהז'אנר המקסים הזה. יתרה מזאת, לאחרונה שברתי ככל הנראה את שיא הצפייה בתוכניות מהז'אנר, 13 שעות ברציפות. למרות זאת, אני מודה שלפעמים אני מרגיש חסר תקנה, דביל מוחלט ליתר דיוק. לא עדיף להשקיע את הזמן באשתי? אני שואל את עצמי. מה עם איזה ספר פילוסופי טוב או הקשבה למוסיקה שאני אוהב? אולי משחק שח עם אחד החברים או באינטרנט? רגשות האשם מציפים אותי. עם זאת, כל פעם מחדש אני מוצא עצמי צופה במשך שעות ארוכות בתוכניות הריאליטי. משהו בהן ממכר אותי.

כנראה משום שהז'אנר הזה מכיל הכול: אהבה, שנאה, דרמה, מתח, קומדיה, מהפכים, מאבקים תרבותיים, דמויות שניתן להזדהות עימן והצצה אינטימית ובלתי פוסקת לתוך חייהם של הגיבורים. כל זאת על ידי כמה מצלמות שעוקבות באופן תמידי אחר המשתתפים, שמשחקים משחקים אינפנטיליים ששיחקתי עוד בכיתה א'. כה פשוט, כה מטומטם וכה יפה.

למרות כל אלו, רבים טוענים שתוכניות הריאליטי הן זבל, המהדרין אף יוסיפו את המילה מיץ לפני. גיבוב של שטויות חסרות טעם שנאמרות על ידי חבורת תתי אדם, שמוכנים לספוג מסכת של גידופים והשפלות רק כדי לזכות ברגעים של פרסום, תהילה וכסף. בנוסף, טוענים המקטרגים שכל מי שאוהב את הז'אנר חייב להיות מטומטם, שכן למה שמישהו יבזבז זמן כה רב בצפייה ב-22 שחקנים רצים אחרי כדור.

למה שמישהו יבזבז זמן כה רב בצפייה ב-22 שחקנים רצים אחרי כדור
תצלום : sxc

ואם לרגע חשבתם שאני מדבר על מר בובליל ובתו העדינה מ"האח הגדול", קבלו את התנצלותי. סוג התוכניות היחיד שיכול לקבל את התואר ריאליטי הוא זה שצפיתי בו 13 שעות ברציפות, תחרויות ספורט בשידור ישיר. הסיבה לכך ברורה, הן היו מתקיימות גם ללא שידורי הטלוויזיה והתרחשו בטרם הומצאה. בנוסף, בניגוד לפוליטיקה ובדומה למה שהטלוויזיה מכנה ריאילטי, שידורי הספורט נועדו לבדר.

"הישרדות" ו"האח הגדול" הן כלל לא תוכניות ריאליטי, מדובר בתסריט שמשוחק באופן איום ונורא על ידי שחקנים גרועים ושהכל בו מוכתב מראש על ידי ההפקה. הסיבה למונח ריאליטי אם כך, נעוצה ברצונה של הטלוויזיה לגרום לצופים הלא ביקורתיים לחשוב שזה מה שהיה מתרחש גם לולא היו מצלמות.

האם אתם יכולים לומר בכנות שהקטע מ"האח הגדול" בו רואים את יוסי בובליל נכנס בלוח הזכוכית ואת שאר המתמודדים יושבים בידיעה גמורה על ביצים טריות פחות מבדר מלשמוע את אלון מזרחי (שהוא ללא ספק היוסי בובליל של הכדורגל) טוען שהוא רוצה לשחק "או באירופה או בספרד" או לחילופין כאשר הוא מזכיר לצופים בראיון לערוץ 1 ש"מזמן אין לי מה להוכיח והוכחתי את זה היום על המגרש"? שיערתי שאתם מסכימים. הדרמה האמיתית מתרחשת בדקה ה-90.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
5 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אני ראשון
המפרגן 24.07.2009
 
 
2. האשכנזי צודק !
עידוי 25.07.2009
 
 
3. שניים וחצי משחקים מקסימום ועדיף מאנגליה
רג'י מליקסון 14.08.2009
 
 
4. הדבר היחיד שנכון בכתבה הזאת
דותן 05.12.2009
 
אני מכיר כמה מיליארדים שהיו חולקים עליך
נאור 12.12.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©