הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יחד בגאווה
 
דורון יצחק קורא לכל מי שהפלורליזם, האהבה והאחווה חשובים לו, להגיע לעצרת ההזדהות בכיכר רבין, כדי שהרצח במועדון הקהילה הגאה יהווה נקודת מפנה בדרך למדינה בה כל אחד הוא אחר, ויש לו זכות להיות כזה
מאת דורון יצחק | 06.08.2009
 

ברוכים הבאים לאיראן, המקום בו אסור להיות שונה. ברוכים הבאים לארץ בה מותר לכלוא אנשים אם דיברו בגנות המנהיג, ארץ בה מותר לכרות ידיים אם גנבת או נאפת, מקום בו מותר לסקול אדם באבנים אם פגע בשם האל, הארץ בה מותר ואף רצוי לרצוח אנשים על רקע נטייתם המינית.

ברוכים הבאים לישראל, המקום בו אסור להיות שונה. ברוכים הבאים לארץ בה מנהיגיה יכולים לומר את אשר על ליבם למרות התוצאות ההרסניות בעקבות מילותיהם והדבר יתקבל בשוויון נפש. היכנסו לארץ בה אם מבצעים מעשה מגונה בגוף זולתך, עונש המאסר יהיה מגוחך להפליא בהשוואה לעונש אותו יקבל אדם שיגנוב, למשל. הנכם מוזמנים להישאר בארץ בה רוצחים אנשים על רקע נטייה מינית, סתם ככה, באמצע החיים. ישראלים, ברוכים הבאים לאיראן. כי איראן זה כאן!

הרצח לא נותן לי מנוח. ליבי לא מוצא מרגוע נוכח האירוע הנתעב בו מרצח אכזרי נכנס למועדון "ברנוער", המשמש כמקום תמיכה בנוער להטב"י (לסבי, הומוסקסואלי, טראנסקסואלי, ביסקסואלי) ובסחיטת הדק קלה שלח שני מלאכים צעירים לעולם שכולו טוב, בשל נטייתם המינית. למרות שחקירת המשטרה בשלב זה לא שוללת כיוונים נוספים ונמצאת תחת צו איסור פרסום. הדם הבתולי כל כך של הנרצחים נשאר מרוח על קירות המועדון כעדות אילמת לרצח מילולי המתרחש מתחת לאפינו מדי יום כלפי כל מי ששונה, כל מי שחריג ואחר. רצח המאיים לפגוע בכל אחד ואחת מאיתנו, כי כל אחד שונה.

כילדים מעולם לא הסבירו לנו שקיימת מיניות אחרת ולגיטימית. חתונות במצעד הגאווה
תצלום: בועז לביא | הפקה : פרישר דנון

בטור קודם כתבתי על יו"ר ש"ס, שר הפנים, אלי ישי, והתבטאויותיו כלפי הקהילה הגאה וקהילות מיעוט ככלל. אני רוצה להפנות שאלה לישי וחברו לסיעה, ח"כ ניסים זאב, שטען כי שפעת החזירים היא תוצר פעילותם של ההומואים והלסביות. כיצד ניר כץ, צעיר בן 26 שנרצח בידי רעול הפנים הנתעב, אשם באותן רעידות אדמה שטענת אתה, ישי, שחברי הקהילה הגאה אחראים להן? כיצד הוא וחבריו, חבריי, אנוכי, אשמים בהתפשטות חולות ורעות כגון שפעת החזירים? אולי הדרך לפתרון מאורגן היא טבח כולל של הקהילה כולה? האם זה יכול להיות הפתרון הסופי לתחלואי החברה, בלי חלילה להזכיר את גרמניה הנאצית?

חז"ל טענו כי "חיים ומוות ביד הלשון". אותן לשונות רעות כמו אולי לשונותיכם הובילו להלך הרוח השלילי בציבור ולרציחתה של נערה בעלת פני פורצלן בת 16, ליז טרבושי שמה, ששהתה שם עם חבריה הגאים רק כדי לתמוך בהם. היא שילמה את המחיר הכבד בשל "טעות בזיהוי", היא הייתה סטרייטית. לא הייתה לרוצח שום כוונה לחסל אותה, אך כנראה כולם נראו שם כל כך דומים. לאף אחד לא היו קרניים על הראש, שום זנב לא בצבץ מאחורי הגוף. הדרך היחידה החוצה בשביל ליז הייתה בתוך ארון, בעוד חבריה נאבקים לצאת ממנו.

הארץ המובטחת, מדינת היהודים, ארץ הסובלנות ואהבת האחים הפכה למובטחת רק לחלקנו. מועדון ה"ברנוער", סימן מובהק לאהבה, קבלה, הקשבה ונתינה בלב ליבה של תל אביב המודרנית הוכתם גם הוא מהמחלה חשוכת המרפא של חוסר הסובלנות והשנאה התוקפת כל חלקה טובה בארץ הקטנה הזו. הלילה הראשון של אוגוסט הפך ללילה אחרון של תקווה למעגלים כה רבים: למשפחות ההרוגים, לבני הנוער שמצאו ב"ברנוער" מקום מפלט דיסקרטי, לקהילה הגאה שחשבה שאירועים מעין אלו הם נחלת העבר אך התבדתה, ולציבור הרחב והנאור בארץ שהבין גם הוא, שהמקום בו הם מגדלים את ילדיהם אינו מה שקיוו לו.

אינני יודע מה הניע את התת אדם הנתעב שריסס בקליעים מוצצי חיים לעשות את המעשה המבחיל שעשה. רקע של שנאה, דחייה, נקמה או כל דבר אחר. הסיבה פשוט לא חשובה. מה שחשוב הוא מה עושים מכאן, איך אפשר להפיק לקחים. זהו אתגר לא פשוט כשלעצמו. כשבוחנים את מקור השנאה על בסיס נטייה מינית, איני נמנע מלהשליך את המפגע החמור הזה על מערכת החינוך בארץ. היום כבר מותר להכריז שהחינוך בארץ מפלה.

חז"ל טענו כי "חיים ומוות ביד הלשון". השר אלי ישי
 

כילדים בבית הספר למדנו בשיעורי חינוך מיני מהו מין "נורמלי" - מין סטרייטי. מעולם לא הסבירו לנו שיש סקס אחר ושהוא בסדר, שקיימת מיניות אחרת שהיא גם לגיטימית. אני, בתור נער "אחר", חשבתי שהבעיה אצלי כי מעולם לא למדתי על זוגיות ואהבה חד מינית. הרגשתי שמחשבותי אסורות, כיוון שלא היה מי שידריך, שיפיג מעט מהחששות, מהפחד ומהבדידות. מערכת החינוך לא סיפקה לי ולרבים כמוני אלטרנטיבה, דרך נוספת להבין את המיניות.

משרד החינוך מונע כיום מתוך פחד מלגעת בנושא מעורר המחלוקת הזה, כשסיעות שמרניות ודתיות אוסרות כל ליטוף של הומוסקסואליות בשיעורי החינוך המיני. כך מופלים ילדים שלא מקבלים הכוונה אליה הם נואשים. 16 שנים עברו מאז שעזבתי את בית הספר היסודי, אך עדיין כלום לא השתנה בחינוך. עם השיטה הנוכחית, עדיין יגדלו ויצמחו קבוצות אזרחים בעלי דעות קדומות, מפלות, ויראו באופן מעוות את האחר, אך עדיין לא נוכל להאשימם. הרי ידע זה כוח וללא הידע, כיצד יבינו שהומו זה יותר ממילת גנאי? שלסבית זה לא רק פנטזיה זולה מתוך סרט פורנו? שגם לנו יש זכויות, גם לנו מגיע לחיות כמו כולם, לאהוב כמו כולם, להישאר בחיים כמו כולם?

במוצאי השבת הקרובה עתידה להתקיים עצרת הזדהות עם הקהילה הגאה. הפגנת מחאה חברתית או אם תרצו, עצרת זיכרון לזכר הנרצחים. עצרת למען שלום מבית ונגד אלימות והומופוביה. אני מזמין את כל מי שהגדיר את זהותו המינית וגם את מי שלא, את כל כהי העור ובהירי העור, את הנמוכים והגבוהים, השמנים והרזים, האשכנזים והמזרחים, הדתיים והחילונים. והרשימה עוד ארוכה.

כל מי שהפלורליזם, האהבה והאחווה בינינו חשובים לו, מוזמן. בואו נגיד את המילה הקטנה שלנו, את המחאה הזעירה שבנפשו של כל אחד. בואו נוכיח לעצמנו, כישראלים, שלאיראנים יש מה ללמוד מאיתנו. אסור לנו לתת למותם של כץ וטרבושי, שפתחו לרבים מאיתנו את העיניים דרך הטרגדיה הזו, להיות לשווא, אסור שהרצח יישכח. אל לנו לגרום להם ולמשפחותיהם את העוול הזה. יהי זכרם ברוך.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כשאני קוראת את זה
נופר 31.08.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©