הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השקט שנשאר
 
ממש במקרה דורון יצחק הגיע לידיו של מטפל ב"ווטסו", שהוא שיאצו בתוך המים, ויצא נרגש ומלא תובנות חדשות על חייו
מאת דורון יצחק | 08.10.2009
 

"אלוהים, מה זה היה"? זהו המשפט הראשון שהצלחתי להוציא אחרי החוויה החד פעמית שעברתי, זו שטלטלה אותי במשך מי יודע כמה זמן שהייתי שם מתחת למים. חוויה שליוותה אותי גם כמה ימים טובים אחר כך, ועזרה לי לפתור עם עצמי כמה דברים. אז על מה אני מקשקש - מה הביג דיל. אעשה סדר, מההתחלה.

חבר טוב שלי חגג יום הולדת באחת ממסיבות הבריכה הכול כך אופנתיות כיום. חברים ומכרים הגיעו לברך בהמוניהם, ביניהם גם חבר טוב, כפיר. שמטפל באמצעות מים או בעגה המקצועית - הידרותרפיסט. שיטת הטיפול שלו נקראת שיטת הוואצו - water shiatsu. כן - שיאצו בתוך המים. כשהגוף רפוי ומשוחרר לחלוטין הוא ידע כיצד לשלוט בסביבה הרטובה ותנועתו טבעית בבריכה, מקום שהזכיר לי רחם של אם - המקום הטבעי לכולנו.

באותה מסיבה, בעודנו משתטים כשאלכוהול בדמנו, החלפתי כמה מילים עם כפיר על עבודתו. במקום להסביר במילים, כפיר אחז בגופי, וסביב עשרות חוגגים לקח אותי לסיור קצר בנבכי עולם הוואצו. תוך שניות, כשכל גופי שקוע במים מלבד אפי ופי, הסובבים והרעש שסביבי נעלמו כלא היו. השקט של המים, השלווה הבלתי מוסברת, ניתקו אותי משם והיוו חייץ המפריד בינינו. בידיו האמונות, כפיר השיט אותי במים במומחיות. הטיזר הזה היה קצה הקרחון של החוויה שעתידה עוד להגיע, והחלטתי לקבוע איתו טיפול באורך מלא.

הרחוב העירוני הסואן הסמוך לבריכה השתתק בן רגע אל מול הגינה
תצלום : sxc

אנסה במילים הפשוטות ביותר לקחת אתכם למסע הקטן שעבר עלי באותו ערב של הטיפול, ולו כדי להעביר לכם קמצוץ ממה שחשתי. מרגע כניסתי בשער הבריכה קיבלה את פני גינת ירק וקולות קרקור צפרדעים, נרות ריחניים, ערסלים וספות - וזו רק פינת ההמתנה. הרחוב העירוני הסואן הסמוך לבריכה השתתק בן רגע למול גדרות הקנים הדקים והאווירה ששררה בחצר, כאילו היה עולם מקביל למתרחש בחוץ, מין אנטיתזה אירונית שכזו.

כפיר הוביל אותי בשביל אל עבר הבריכה - אזור ששום ספא לא יכול להתחרות בו. הרוגע, השקט והשלווה שהיו שם היו שונים. לאחר שיחה קצרה להפגת החששות נכנסתי למים, ומאותו רגע חדלתי להיות דורון. הפכתי לחומר המוצף במים וכפיר היה כיוצר. הרגשתי שכל מה שמתחולל בנבכי נשמתי לטוב ולרע, צף במים יחד עם הגוף. אני חושב שהטיפול ארך כשעה אבל אני אפילו לא בטוח בכך. לזמן באותם רגעים לא הייתה כל משמעות.

חלקו הגדול של הטיפול היה פאן - כפיר שלט בגופי (שאינו קטן), יש לומר, ערסל אותי במים, הציף אותי, הצליל אותי, הרים, הוריד ועיסה, והרגשתי כאילו עפתי באוויר. ללא כוח הכבידה ניתן ללמוד תובנות מדהימות על עצמך ועל הגוף שתמיד שולט בך. חוסר התלות בקרקע יציבה, והעובדה שיש מי שיטפל בחומר, גרמה לנפשי טלטלה לא קטנה. בזמן הטיפול חשתי כאילו נשמתי ניתקת מן החומר. עלו שם רגשות של כעס, שנאה, אהבה, געגוע, רגשות שדאגתי להכחיש היטב, מקרים שסחבתי מחיי היומיום הכול כך עמוסים שלי, שאין ביכולתי לפתור בקלות.

פתאום הכול היה כל כך קל. פתאום הרגשתי שאני יכול לשחרר חלק מהרגשות האלו. הכול התפוצץ ועלה, כל הרגשות המודחקים, הנעימים כמו הכואבים, ללא יכולת סינון. האהבה הנכזבת שהגיעה לידי השלמה שם במים, הרגשות למשפחה שגרמו לי להגיע למסקנות לגבי העתיד, עתידי המקצועי - הכול איכשהו הסתדר. יכולתי לחשוב באופן הצלול ביותר. כמובן שלא נעשה שם הוקוס-פוקוס, וכל צרותי ממש לא נעלמו כלא היו. אבל החוויה הזו הציפה נושאים שלא הותירו לי ברירה אלא להתמודד איתם, גם ימים לאחר הטיפול. באתי לפאן, יצאתי עם הרבה מעבר למה שתיארתי. כנראה הייתי צריך דחיפה כזו מחוץ לעולם השיטתי, המוכר, הידוע, ואכן קיבלתי ממנו מנה הגונה. אני שונא להישמע כמו ג.יפית, אבל חייב להמליץ על ה- water shiatsu. אולי גם אתכם היא תפתיע.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. תגובת המטפל :)
כפיר קינן 10.10.2009
 
 
2. כפיר - רוגע ומים
רפי 10.10.2009
 
 
3. נשמע מדהים!
עודד 12.10.2009
 
 
4. יתקן גם אותי ?!
שני 25.11.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©