הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תרצו - תקבלו
 
למרות שזה נשמע מסובך, מחשבה מובילה להתנהגות שמאפשרת סיטואציה שיוצרת מציאות. שרון חסון טוענת שאין פשוט מכך
מאת שרון חסון | 25.10.2009
 

קרה לכם שהלכתם ברחוב וראיתם מישהו שמאוד דומה למישהו מהמכרים שלכם? שממש הייתם בטוחים לשנייה אחת שזה אדם שאתם מכירים, אבל זה לא היה הוא? ואחר כך, במרחק של כמה שעות, פגשתם אותו באמת? או אולי קרה לכם פעם שלא דיברתם עם מישהו ממש הרבה זמן ופתאום יום אחד, חשבתם עליו וממש כמה ימים לאחר מכן נתקלתם בו? ובכלל, איך קורה שכשאנחנו חושבים על מישהו ובדיוק, ממש במקרה (או שלא) הוא בשיחה הממתינה ומיד עולה בנו המחשבה "איזו טלפתיה!". יצא לכם פעם לתהות שאולי לא מדובר בטלפתיה? שאולי זו לא מקריות? שאולי בכלל לא קיימת מקריות?

העניין הוא שיתכן מאוד שאנחנו מזמינים את מה שאנחנו חושבים. ייתכן וכמה מהקוראים ירימו גבה או יעלו סוג של גיחוך על השפתיים, אבל כפי שאומר המשפט העתיק – "איש איש באמונתו יחיה". אך לדעתי המחשבה שהגורל שולט בחיינו מעניינת מאוד. ואם התשובה היא כן, אז היא הופכת להיות גם מפחידה מאוד. מנגד, האמונה שאנחנו שולטים בחיינו ומייצרים את המציאות שלנו, הרבה יותר מרגיעה ובטוחה. הסוד הוא באמת להאמין. להאמין שיקרה לך משהו טוב, להרגיש טוב ושלם עם זה ואז? זה באמת יקרה לך. מניסיון.

היא תחפש את הדברים הרעים רק כדי לאשש את התחושה שלא טעתה
תצלום : sxc

הכול נמצא כבר בתוכנו, בתוך התת מודע, בתוך התפיסות הערכים והאמונות שלנו. לדוגמה, אדם שהוריו אף פעם לא היו שבעי רצון ממנו, אף פעם לא אמרו לו מילה טובה, הופך לחסר ביטחון. הוא לא מאמין בעצמו ומפחד ללכת צעד אחד קדימה מבלי להסתכל לאחור לפני כן. אם אנחנו נגדל מתוך אמונה שנישואים זה דבר רע וכושל, אנחנו לא נמצא זוגיות. אם אנחנו הנשים, נאמין שכל הגברים הם חרא, אז כל הגברים שאי פעם נכניס לחיינו אכן יהיו כאלה. כשמשנים תפיסה, משנים אמונה ובטוחים שמגיע לנו משהו טוב, אבל רק אם באמת מאמינים - אז הוא יגיע. בוודאות, למה? זה נורא פשוט.

לדוגמה, כשבחורה מאמינה שמשהו הוא טוב מדי מלהיות אמיתי, פשוט כי היא כבר כל כך רגילה לאכזבות שהיו לה קודם לכן, שלא ייתכן שהגיע מישהו טוב לחייה האמונה הזו, בסופו של דבר, תהפוך למציאות. למה? כי היא תתנהג בהתאם. כל דבר יחשיד אותה, היא תחפש את הדברים הרעים רק על מנת לאשש את אמונתה, לאשש את העובדה כי היא לא טעתה, ובאמת לא ייתכן שיש משהו טוב, ועוד בחיים שלה! כל הזמן היא שומעת את זה מאחרים, אבל לה? זה אף פעם לא קרה. אז זה קרה זה קורה, וזה ימשיך לקרות אם היא תחיה באמונה שחייב להיות פה איזשהו פאק. כי יכול להיות שאין פאק? ואם כבר, הוא קיים אצלה ובאמונה השלילית שלה. כמובן שאי אפשר להאשים אותה.

הנקודה החשובה היא שמחשבה מובילה להתנהגות, שמובילה לסיטואציה שמובילה למציאות שבסופו של דבר, מאששת את האמונה הראשונה. אז למה שנשנה אותה? עובדה שהיא מוכיחה את עצמה. אז זהו, שמי שעוזר לה להוכיח את עצמה זה רק אנחנו.
כמובן שזה כרוך בעבודה רבה, אבל אם סוף סוף נחליט שאנחנו משנים את כל האמונות שמובילות אותנו למצבים המעצבנים, המאכזבים והלא רצויים בחיינו, אז החיים שלנו ייראו הרבה יותר טוב. מבטיחה!

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אימון תודעה
אראלה שפי 02.11.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©