הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מושחתים, נמאסתם
 
הסוויטה בפריז בה שהה אהוד ברק היא רק הסימפטום: הפוליטיקאים הולכים ומתבצרים במגדלי השן של החיים הטובים והרחוקים מהעם. ואיפה אנחנו? הגיע הזמן שנצא לרחובות
מאת עומר גלילי | 26.10.2009
 

האדישות וחוסר האונים מכה בכולם. אנחנו מזמן כבר לא מתרגשים מכך שמיטב כספי המיסים שלנו מבוזבזים שלא לצורך. הרי אם רק היה לנו קצת יותר אכפת, היינו צריכים להקים קול צעקה נגד חוסר ההתחשבות ונגד השיטה שבה הבושה לא משחקת תפקיד. כי אם למשל היא כן הייתה, שרים לשעבר בממשלה לא היו נמצאים היום מאחורי סורג ובריח.

במקום ההתנהלות האחרונה של משרד הביטחון שבזבז קרוב למיליון שקלים עבור ארבעה ימים למשלחת שהשתתפה בסלון האווירי בפריז, ורק לצורך ההמחשה (למרות שעל פניו זה נשמע טיעון דמגוגי) הכסף הזה יכול היה לשמש כמשכורת חודשית ל-14 מורות במערכת החינוך ולעזור לעוד חיילים משוחררים להשלים תעודת בגרות, ולעבור לידי 30 לוחמים מצטיינים כמלגת לימודים באוניברסיטה. אפשר היה גם לשלם למאות מובטלים דמי אבטלה והשלמת הכנסה או לקנות 750 אפודי מגן לחיילי צה"ל. נראה כי האלטרנטיבות לא עלו לדיון בקרב בכירי משרד הביטחון, ולכן הם החליטו לבזבז את מיליון השקלים כדי ששר הביטחון, אהוד ברק, יוכל להתפנק בסוויטה מלכותית.

מי שהכיסא מעניין אותו יותר מתפקידו אמור להיזרק מכל המדרגות. מיכה לינדנשטראוס
תצלום : מתוך מוסף הארץ

הנתונים נחשפו בדו"ח מיוחד של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, שהתפרסם לאחרונה. ברק בתגובה מסר שלא ידע על הסכום הגדול, וכי האחראים להזמנה הם פקידים זוטרים במשרדו. יכול להיות שאת ההחלטה אכן קיבלו פקידים, אך את הרוח לבזבוז בהחלט אי אפשר להוציא מאחריותו. הרי אתם לא באמת חושבים שבחרו את בית המלון מבלי לדעת מראש מה הן דרישותיו המיוחדות של הפוליטיקאי ממגדלי אקירוב.

בשנים האחרונות הדבר הפך להרגל, ח"כים ונציגי ציבור נוספים מבזבזים את כספי האזרחים על מותרות. כלי התקשורת עם מבקר המדינה חושפים מדי פעם פרשות בהן נבחרי העם בחרו לבזבז כסף מתוך תקציב משרדם לטובתם האישית. כך למשל נבדק החשד שיו"ר הכנסת הקודמת, דליה איציק, ביצעה שיפוצים בדירתה הפרטית בשווי כולל של 70 אלף שקלים. הסכום כמובן לא הוריד ולו באגורה אחת ממשכורתה הנכבדת. איציק טענה להגנתה כי הכל נעשה בהתאם לנוהלי הכנסת ובאישורה. אך לאחרונה היא החזירה חלק לא קטן מהסכום, ובמקביל טענה שאין זה אומר שזו הודאה כלשהי בכך שהיה פסול במעשיה.

וכשמסתכלים על המצב בכנסת, מבט על תקציב הקשר עם הבוחר מעלה לפעמים את השאלה – מה הקשר בין התענוג הנרכש לבין ציבור המצביעים? האם בקניית מוצרי תקשורת משוכללים או בארוחות במסעדות גורמה מצליחים חברי הכנסת לקדם את ענייני העם? האם תשלומי הטלפון או השתתפות של המדינה בהוצאות לדירה יש בהם גורם אשר מעודד את חברי הכנסת להיות פעילים יותר, נמרצים יותר או בעלי יוזמות טובות יותר? נראה שלא, ואולי אף להיפך, כי ככל שהם ימשיכו לשבת במגדל השן המרוחק כל כך מהעם, כך האמון שלו בהם יצטמצם, וכך הרצון להצביע להם יפחת. כיוון שמי שהכיסא מעניין אותו הרבה יותר מתפקידו, אמור להיזרק מכל המדרגות.

אנשי השלטון והשררה, אנא מכם, תשמרו על ההגינות, תפסיקו את הבזבוז ותתחילו לחסוך, ותזכרו שאנחנו אלו ששמנו אתכם בכסא רב המעלה הזה, וכמו שהמלכנו, כך נוכל גם להפיל אתכם.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©