הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תודה, לא צריך
 
הטפות מוסר, התבטאויות לא מוצלחות, ראיונות משמימים ומנחה קפוא הם בהחלט סיבה טובה להוריד את תוכנית האירוח של אברי גלעד
מאת אילנה ליברמן | 31.10.2009
 

מאז שיאיר לפיד עבר ל"אולפן שישי" לא הייתה תוכנית אירוח בפריים טיים של ערוץ 2. תקופת היובש של הז'אנר, שבעבר היה ספק הבידור המרכזי של הקהל הישראלי, הביאה לתחושה כי הרלוונטיות שלו עברה מהעולם, ומשעממת את הצופים. לפני כחודש עלתה תוכנית חדשה לאוויר, כשמשום מה, מישהו החליט שהאדם הנכון להחיות את תוכניות האירוח הוא דווקא אברי גלעד. מה שבטוח זה שהוא טעה ובגדול. צפייה בתוכניתו האחרונה ביום הזיכרון הלאומי להירצחו של יצחק רבין ז"ל, הצליחה לעצבן אותי.

הערב החל בגילוי לב אמיץ למצלמה. בארשת פנים של ספק חוסר נוחות, ספק יהירות, גלעד הטיף לציבור הישראלי כי המהומה שיוצרים סביב יום הזיכרון מיותרת לחלוטין. הוא עצמו לא חיבב את רבין בחייו, ולא ראה את אופיו כפי שרבים מתארים, ובכלל, הבעיה היא שמשטחים את דמותו של רבין למילה אחת - שלום, כשבפועל היו בו פגמים רבים. על מנת לאזן את דבריו הבזויים הוסיף כי הוא מתגעגע אליו, בעיקר מאחר ואין כיום מנהיגים אמיתיים שעומדים מאחורי האני מאמין שלהם. חבל רק שהאמונה מאחוריה עמד רבין, עלתה לו בחייו.

גלעד אסר על רמי ורד להשתמש בגסויות מחשש לתמימות הצופים. ד"ר רות וסטהיימר
 

בשלב זה, כשהיה נראה שלא ניתן לרדת נמוך יותר, למרות שהתוכנית הייתה בתחילתה, גלעד הוכיח כי תמיד יש לאן להתדרדר. זה קרה בראיון הבלעדי עם האב שליאור חן חשוד בהתעללות אכזרית בילדיו ושזכה לקדימונים בלתי פוסקים. בנוסף לפרסומים השליליים על כך שהפקת התוכנית שילמה עבור הראיון 10,000 שקלים (למרות שזהו מהלך מקובל) ובמקביל ניסתה למנוע מהמתחרים לראיין את האב, כמה חבל שהיו אלו דקות ריקות מתוכן ששום דבר מהותי לא נאמר בהן.

במהלך ארבעה הראיונות שניהל גלעד הוא לא שלט בתוכנית כלל. חוסר יכולתו להוביל אותה קדימה הביאה לכך שהמרואיינים שלטו, והוא יושב קפוא במרבית הזמן. גם הסטנדרט הכפול חגג במהלך הצפייה, בעוד רמי ורד טען במונולוג כי גלעד אסר עליו את השימוש בגסויות מפאת חשש לתמימותם של העוללים הצופים, חצי שעה לאחר מכן הגיעה הסקסולוגית ד"ר רות וסטהיימר אותה שאלו עוברי אורח כיצד לשפר את חיי המין שלהם. גלעד נראה כה אבוד, שלרגע שכחתי כמה הוא מרגיז.

השידור בפריים טיים של יום חמישי מעלה תהיות רבות, הרייטינג שמסרב לנסוק מצדיק אותן. גלעד לא מביא עימו ערך מוסף. הניסיון שלו להציג את עצמו כאדם נאור הוא עלוב, עד כי נראה שהוא עצמו לא מאמין לדבריו. בתוכניתו קיימת אי נוחות כללית, שלו, שלנו, של כולם. נראה שגם גלעד יודע זאת. לאחר ארבע תוכניות בלבד הוא אמר בראיון לרדיוס 100FM: "יכול להיות שלאור כל הגירויים הטלוויזיוניים שעברנו בשנים האחרונות, אי אפשר יותר לשבת ולראות אנשים מדברים ברצינות על משהו, ואם אני אמשיך בחשד שעבר הזמן של הפורמט זה בטח ידרוש לבצע מעשים כלשהם".

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©