הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה אני בעצם רוצה?
 
מורן יעקב מתעצבנת על מי שמעז להעיר אותה עם המסרון "ערה?" אבל מבסוטה מהאפשרות לשלוח "ער?" כשמתחשק לה
מאת מורן יעקב | 12.11.2009
 

כל בחורה בישראל, ואולי גם בעולם מכירה היטב את הנושא. מדובר באחד הנושאים הכאובים ביותר לנשים, המסרון הידוע לשמצה שמכיל מילה אחת קטנה ותמימה – ערה? כולנו קיבלנו אותו, כולנו תהינו לגביו, וכולנו שונאות אותו. תופעת ה"ערה" היא תוצאה של דור המסרונים שגדל לתוך הדרך המחרידה של ניהול שיחות דרך הודעות טקסט. הודעת הערה הפכה לסימן שאנחנו שולחים לבני המין השני כדי לבדוק אם הם במצב לסקס. סביר להניח שחלק מכם לא מסכים איתי, אבל אני בטוחה שאף אחד לא ישלח אלי הודעה בשלוש וחצי לפנות בוקר כדי לשאול אם עשיתי שיעורים בכלכלה! גם אני לא גאה להודות שנפגעתי פעמים רבות מהודעה שכזו.

למשל, כשהייתי בקשר עם בחור נחמד וחשבתי שהכול הולך לפי התוכנית. יצאנו כמה פעמים היה ממש כיף, ואז הגיע הרגע המחריד. הצפצוף הגועלי הזה לתוך הלילה בו הסלולרי שלי עדכן אותי ש"יש לך הודעה חדשה". קראתי אותה ושפשפתי את עיני: "ערה"?
פעמים רבות קיבלתי מגברים את ההודעה הזו, אבל בכל פעם אני נדהמת מחדש על כך ששוב אני מופתעת לקבל אותה. אני מוצאת את עצמי יושבת במיטה בשוק מוחלט ולא יודעת מה לענות.

להחזיר לו הודעה שמביעה בתוכה את התשובה כן מבלי להישמע נואשת
תצלום : sxc

מה הוא רוצה? אני חושבת לעצמי. בשלב זה ישנם שני דברים שאפשר לעשות: לתהות איזו קללה תתאים לשיחה הבאה שלנו כשנתראה או להחזיר לו הודעה שמנוסחת היטב ושמביעה בתוכה את התשובה כן,  בלי להישמע נואשת.
אני רוצה לצעוק לתוך המכשיר, לא, אני לא ערה אבל לפעמים זה גדול עלי, בסך הכול מה שקורה לפעמים אחרי ההודעה, תלוי במצב הרוח. אך עדיין לא ברור לי למה אנשים צריכים לשחק את המשחק הזה? למה אי אפשר פשוט לשלוח הודעה עם הטקסט האמיתי של מה שבאמת בא לנו לומר. במידה והתשובה תגיע, משמע שהבן אדם ער גם ככה, ואז ברור מה המצב בו הוא נתון.

אני מתנצלת אבל גם אני חטאתי. יצא לי פעם לשלוח הודעה כזו לבחור כשממש רציתי לראות. אני מודה, הרגשתי קצת טוב עם עצמי למרות שסוננתי קשות, לשלוח למישהו הודעה כזאת הקנתה לי תחושת כוח. שאומרת שגם אני יכולה לשלוט על אנשים, שגם אני יכולה לסדר לי כיף ללילה בלי מחויבות. 
נכון שתופעת הערה היא מכוערת ויכולה להוציא אנשים מדעתם. אבל ניתן לבחון אותה גם בעיניים אחרות. תחשבו שבא לכם הרפתקה ללילה אחד, משהו נחמד ללא מחויבות.

בשליחת הודעה אחת, עם לא יותר מדי ניסוחים (כי בסופו של דבר כולנו מבינים את הכוונה) אפשר לסדר משהו שיגרום לכם לקום בבוקר עם כוחות מחודשים וחיוך ענק על הפרצוף.
תחשבו גם שאנחנו שולחים אותה כי אנחנו מפחדים להתמודד עם התוצאה. גברים ששולחים הודעות כאלה לא רוצים להתמודד עם האמת, שבסך הכול בא להם להיות עם הבחורה הזו כי הם נהנים מהסקס איתה. בנות, ברור שהתופעה מעצבנת אבל אם נודה באמת, כשבחור שולח לך הודעה באמצע הלילה את יודעת טוב מאוד מה הוא רוצה, ולא משנה אם קיבלת את ההודעה פעם אחת בחייך או אלפי פעמים. פשוט אין דרך להימלט מזה, אז אל תתעצבני, חשוב רק שתדעי לנצל את זה בהתאם.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
6 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מורן את מספר אחת!
עומסי 14.11.2009
 
 
2. כנסו כנסו
מוזס פינת בן יהודה 14.11.2009
 
 
3. קיבלתי הודעה כזו בחצות אבל זה היה אחרת...
מאיה 03.12.2009
 
תמיד יש יוצאים מן הכלל
מורן 09.12.2009
 
 
4. בדרך כלל זה אפילו בלי סימן שאלה
יעל 06.12.2009
 
 
5. כתבה קורעת מצחוק
המסמס 01.02.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©