הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נו, באמת
 
מהומה רבה על שום דבר: ארגוני זכויות הנשים התלוננו כי "לילה בכיף" גובלת בפורנוגרפיה ויש להוריד אותה מהמרקע לאלתר. שני עמיחי חושבת שבעידן האינטרנט אין פלא שבקשתם נדחתה
מאת שני עמיחי | 25.11.2009
 

כל אחד וההנאות הקטנות שלו מתוכניות בטלוויזיה. ישנם שיתלהבו משידורים חוזרים של תוכניות ילדות ישנות בערוץ הראשון, ישנם שיחכו לראות עד כמה הם יכלו להרוויח אם היו תופסים את "מונית הכסף" וישנם אלו שכל היום יבהו במסך כדי לצפות בתוכנית ריאליטי המשודרת 24 שעות ביממה, לא חשוב שמות. גם אני מאמינה בצפייה ביקורתית בטלוויזיה, אין ספק שלתוכניות ריאליטי ישנה השפעה על הצופים וחובתנו כחברה לפתח דיונים גלויים בנושא. אולם מכאן ועד לניסיון פגיעה בחופש הביטוי (או במקרה הזה חופש הבידור), זה כבר טיפה יותר מדי.

עד לא מזמן שודרה ב"ביפ" התוכנית "לילה בכיף". למעלה מ-30 ארגוני זכויות נשים (ביניהם "איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית", "ויצו" ו"הקשת הדמוקרטית המזרחית"), הגישו מכתב זועם ליו"ר מועצת הכבלים והלווין, ניצן חן בדרישה להוריד אותה מהמרקע לאלתר ולפרסם התנצלות על שידורה עד כה, מכיוון שלדעתם היא גובלת בפורנוגרפיה. "שידור תכנים כאלה מעודד יחס מחפיץ כלפי נשים, התייחסות לנשים כאל מושא ביזוי, השפלה והצחקה, ושימוש בנשים לצורך שעשוע וככלי משחק". נכתב. בקשתן נדחתה על ידי מועצת הכבלים והלווין, אך שעות הצפייה הוגבלו לאחר השעה 22:00.

ולהתמקד עונה שלמה בישבן של מרינה מ"הישרדות" זה כן בסדר?. "לילה בכיף"
 

למי שלא הבין למה התכוונו המשוררות הנה הסבר קצר. "לילה בכיף" היא תוכנית הומור וסאטירה על תוכניות ה"לייט נייט" למיניהן. באחת מהפינות שלה מופיעות שלוש בנות יפיפיות (נטלי דדון, ג'ני טוקרב ומעיין קווילי) עם חזות מרהיבה הנקראות הבכיפיות. בכל תוכנית הן מגיעות בלבוש מינימליסטי ומסיימות את הפינה על פי הנחיית המנחה בריקוד "זול", פינה סאטירית על נשים, מודה.

אני יכולה להבין את מרירותם של ארגוני נשים, אך אם נודה בעובדות, פגיעה בחופש הביטוי של תוכניות שונות ובמיוחד בערוצי נישה, לא תפחית את רמת הסקסיזם בחברה. זכותו המלאה של ערוץ לשדר התערטלות של בחורות מעל גיל 20 במידה והוא מעוניין בכך. מעניין שכאשר המצלמה דאגה להתמקד במשך עונה שלמה בישבן של מרינה קבישר מהעונה הראשונה של "הישרדות" או שהבחורות ב"האח הגדול" מסתובבות בבית חצי ערומות, לא נרשמו תלונות כאלה.

אני מציעה לאותם ארגונים להשקיע את זמנם במלחמות אחרות ובמקומות אחרים, שינסו להריץ יותר נשים לכנסת, שייאבקו על פערי השכר במשק, שיילחמו על כניסתן לתפקידים בכירים בחברה או בקיצור שימצאו משהו או מישהו אחר להיטפל אליו. ובנוסף תגלית מרעישה: הורדת התוכנית או דחיסתה לאחר השעה 22:30 ב-
VOD (עניין זה יעלה שוב לדיון במועצת הכבלים והלווין) לא מונעת מלצפות בתוכנית במלואה בלחיצת כפתור אחת באינטרנט.

בינינו
, באותה לחיצה ניתן להגיע לתכנים הרבה יותר בוטים שלא לדבר על פורנוגרפיים. במקום לצעוק: בוא נשמור על ילדינו מעוולות העולם הנורא הזה, תשאלו את השאלה אם שלושה גברים חסונים בתחתוני טנגה קטנים סטייל נועם טור היו מציגים את אותה פינה, גם אז היו תלונות על פגיעה וזלזול במין הגברי?
משום מה לא נראה לי. בידור בדומה ליופי הוא בעיני המתבונן. וגם אם "הצלחתן" להגביל את שעת שידור התוכנית, הבעיה שעבורה אתן נלחמות קיימת באופן חמור הרבה יותר במקומות אחרים, אז בהצלחה ובכיף!

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. בדיוק מה שאני חושבת
רוני 25.11.2009
 
 
2. אין ספק שאת צודקת...
אפרת 25.11.2009
 
 
3. מסכים איתך ב100%
אורי 25.11.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©