הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפליג בסטודיו
 
הדרמה הטיפולית "תיבת נח" מצליחה לרתק את שרון חסון. במיוחד בגלל כמה תובנות על החיים, זוגיות, התאהבות ומה שביניהם
מאת שרון חסון | 07.12.2009
 

היא גורמת להתחבר. להזדהות. למצוא את עצמי אחרי שבוע שלם שלא ראיתי את המשפחה שלי בוהה במסך, והאוזניים שלי אטומות לכל המתרחש מסביב. "תיבת נח", הסדרה הטיפולית החדשה של "רשת" גורמת לי להיות מרותקת למרקע ולהפליג במחשבות ובפנטזיות. להפליג עמוק ללב הים -לאותו מקום מבודד שבו רק אתם והמחשבות שלכם ולא שום דבר מעבר לזה.

התוכנית היא על נח, פסיכולוג לשעבר, שמטפל בקבוצת אנשים שמנסים לפתור מכשולים בחייהם. אוסף של שחקנים מוכשרים שגורמים לצופים להיכנס לעולמם ולהזדהות עם הדמויות בן רגע. העניין המוזר ביותר הוא שאני מוצאת את עצמי מזדהה דווקא עם דמותו של נח. הוא המטפל, התומך, המכוון והמנחה, אבל מה איתו? הוא רווק שמת לילדים, אבל איך אומרים? לא יצא. הוא מסתורי. לא יודעים עליו יותר מדי ומסתמן שגם לא מתכוונים לנדב לנו יותר מדי מידע בזמן הקרוב.  מה שבטוח, הוא לא מאושר. את זה ניתן לראות אפילו מבלי שייאלץ לדבר על זה. כי התפקיד שלו הוא בכלל לא לדבר, התפקיד שלו הוא להקשיב ולייעץ.

יכול להיות שהחבילה שהגיעה בסרט ורוד לא תהיה בדיוק כפי שציפית
תצלום : sxc

באחד הפרקים נח דיבר על אהבה ועל התאהבות וזוגיות והסביר את ההבדל ביניהם: ההתאהבות זה הרגע שבו אתה עדיין לא מכיר את הבן אדם עצמו, אתה לא מתאהב בו אלא ביתרונות שלו, בדברים הטובים שהספקת להכיר. אתה יודע שאתה רוצה את בן האדם, הוא טוב לך, הוא נכון לך, ואז מה? אתה בונה פנטזיה סביבו הרים וגבעות. אשליות וציפיות. אבל מה מגיע אחרי הציפיות אם לא האכזבות? פה מגיע תורה של הזוגיות.

הזוגיות היא להכיר את החסרונות של בן האדם שעומד מולך. להכיר ולקבל. להבין שאותה חבילה שהגיעה בסרט ורוד נפתחה, ויכול מאוד להיות שהיא לא תהיה בדיוק כפי שציפית. האמת? סביר מאוד להניח שכך. העניין הוא לקבל את זה ולאהוב את זה. העניין הוא להשלים עם זה ולהיות מאושר בחלקך. "תיבת נח" יכולה לגרום לנו להבין המון דברים, ללמד אותנו קצת על החיים. למי שמוכן לקחת את זה איתו בלילה למיטה, כמובן. זה מרתק לצפות בחבורה של אנשים (ששה, לפחות עד עכשיו), כאשר כל אחד עם הבעיות שלו - לאחת ישנה בעיה עם זוגיות, קשה לה למצוא עצמה בזוגיות בריאה והיא מנסה להבין מדוע, השנייה נשואה עם ילדים אבל רחוקה שנות אור מלהיות מאושרת, השלישי סובל מהתפרצויות זעם, הרביעי מזדקן ערירי, שאין לו שום דבר בחיים מלבד הקבוצה.

כל אחד עם החיים שלו ועם האמת שלו כאשר חברי הקבוצה חושפים בפניו, באופן גלוי ולעיתים אף בוטה, את האמת העירומה על חייו, ומייעצים לו מה עליו לעשות על מנת לשפר את חייו, כדי שיהיה אדם שלם ומאושר יותר.
"תיבת נח" משודרת בימי שישי ב-22:40 בערוץ 2. אמנם לא השעה הכי נוחה, בכל זאת מדובר בארוחת שישי בחיק המשפחה ולמה להרוס את ההווי עם הטלוויזיה ברקע? אבל עדיין, חבל לפספס. מומלץ, מעומק לב, לאנשים חושבים ומהרהרים, לאנשים שמעוניינים למצוא את הדרך אל האושר, בעצם מומלץ לכולם.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©