הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני מסוכנת?
 
מורן יעקב לא מבינה למה תמיד שוטרי תנועה נטפלים אליה. ברור שהיא לא אשמה
מאת מורן יעקב | 19.12.2009
 

מכירים את הקטע שאתם נוסעים בכביש, יורדים במחלף ובשוליים, מבלי שתשימו לב, ניידת עם שוטר מסמנת דווקא לכם לעצור מבין 300 המכוניות שחולפות לידכם? תחשבו כמה זה מעצבן כשזה קורה. ותוסיפו לכך שוטר עם כרס שעוצר אתכם ונותן לכם דו"ח על איזו שטות או שקר כלשהו שהם המציאו באותו רגע. לצערי, יש לי ניסיון רב עם שוטרים שרק מחפשים את הפראייר שייצא מהדלת הלא נכונה או ייסע 5 קמ"ש מעל המותר.

אפשר להסביר את ההתנהגות שלי בחוסר מזל או אפילו ביהירות, שכן, תמיד הייתי היחידה שהעזה לצפור ליד ניידת משטרה, היחידה שהעזה במהלך השירות הצבאי לעבור ליד שוטר צבאי כשכולם עושים עיקוף. ולכן תמיד הייתי היחידה שקיבלה דו"חות טיפשיים שאיזה פקיד המציא כדי שלשוטרים יהיה על מה להתווכח. כמו כן אני במקרה גם נוהגת במכונית בצבע כתום, כך שאתם יכולים לתאר כמה פעמים אני נעצרת לבדיקת רישיונות.

לאחרונה הרגשתי שזה עובר כל גבול. נסעתי אחרי כלי רכב שנהגו היה כנראה מבולבל, שכל הזמן בלם את מכוניתו בפתאומיות ובלי לאותת. לאחר כמה בלימות כאלה, הוא ראה ניידת משטרה ושוב עצר. אני כמובן צפרתי, וכלי הרכב שלפני פנה פנייה חדה שמאלה, כמובן מבלי לאותת. השוטר שהיה בניידת עצר אותי, וטען טענות כוזבות. שאלתי את עצמי אם משטרת ישראל באמת מחפשת את העבריינים הרציניים או לתת דו"חות לסטודנטים שהחליטו שהגיעו מים עד נפש?

מחפשים את הפראייר שייצא מהדלת הלא נכונה. המפכ"ל דודי כהן
 

אם לאחרונה הרגשתם שאתם רואים הרבה ניידות משטרה, לא טעיתם. בחודש האחרון הוגדל התקציב לאכיפה ולכן שוטרים נמצאים בכל מקום אפשרי. אם כך, למה הם לא מגיעים למקומות שבאמת צריכים אותם? איפה הם כשאישה באה להתלונן בתחנת משטרה שבעלה איים עליה ברצח? או כששכנים רוצחים זה את זה. הכתובת תמיד נמצאת על הקיר, אך נראה כי למשטרה לפעמים פשוט לא איכפת. כמה פעמים יצא לי להתקשר למוקד 100 של המשטרה. זמן ההמתנה הממוצע הוא דקה (אם הם בכלל טורחים לענות) כשהשיחה תמיד נגמרת בהעברת האחריות לגורם אחר. אם מזמינים ניידת לוקח לשוטרים כחצי שעה להגיע, שזה בדיוק הזמן שלו נזקק אדם כדי לרצוח ועוד לשבת על כוס קפה בבית הנרצח.

מכל החוויות הללו גיליתי כי שוטרים הם בני אדם, ולמדתי שישנן דרכים לפנות אליהם כדי שישחררו אותי כמה שיותר מהר. התברכתי בגוף נשי, ולכן לדעתי  לנשים קל יותר להתחמק מדו"חות שגבר בטוח היה מקבל. פעם עצר אותי שוטר תנועה כשחזרתי ממועדון. הוא שאל אם שתיתי ועניתי שכן. הוא עצר אותי בצד לעשות לי בדיקה שעד היום אינני יודעת מה הייתה התוצאה כי הייתי עסוקה בלעשות לו עיניים ולדבר איתו על עברי הצבאי. השוטר התרכך, וכך עד היום הסיפור הפך לבדיחה אצל החברים שלי.

כמובן שקיים צד אחר לעניין, שכן לא כל השוטרים הם גברים, וברגעים כאלה ממש קשה לי לצאת בסדר מכל העניין. בחורות שוטרות הן הזן הכי נבזי של נשים שהכרתי. הן לא אוהבות עבריינים ויותר מזה הן לא אוהבות נשים. במצבים כאלה נותר רק להודות בעבירה, לתת לשוטרת ליהנות מהספק שביצעה את עבודתה ולשאת בתוצאה, כשהפשע היחיד שנעשה הוא שנולדתי אישה. כשהיינו ילדים תמיד הפחידו אותנו שאם לא נאכל יבוא שוטר. אולי זו הלגיטימציה שהשוטרים קיבלו עם השנים, הרי שוטר צריך להוות מודל ולא סמכות שצריך לחשוש ממנה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©