הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פחדנים
 
ענבר בר-יהודה מאוכזבת מהח"כים שלא תמכו בחוק שנועד לצמצם השתמטות של בנות על רקע דתי. פני הדור כפני התככנות הפוליטית
מאת ענבר בר-יהודה | 06.01.2010
 

יש לי דודים שגרים מאז ומתמיד בצרפת, כלומר, מאז שאני זוכרת את עצמי, שזה לפחות 22 שנים. הם חמודים כאלה, חביבים וחכמים, אנשי שיחה תרבותיים, שבאים אלינו לישראל לארוחת ערב פעמיים או שלוש בשנה. יש בהם משהו שמעצבן אותי, הם מאמינים שהם יודעים מה נכון לישראל, ואיך בדיוק צריך לנהל את המדינה כדי שיהיה פה טוב יותר לחיות. זה לא שטענתם לא נכונה, היא פשוט לא כל כך ניתנת ליישום. פשוט לא ריאלי להגיד שכל מה שהמדינה שישראל צריכה זה מנהיגות עתידית טובה יותר. כולנו יודעים שצריך פה מנהיגות חזקה ואיתנה, מנהיגים אמיתיים, כמו אלו שהקימו את המדינה.

היום ישנם כמה חברי כנסת (לא כולם, כמובן) שהם פשוט פחדנים. הם שומרים לעצמם ורק לעצמם על הכיסא, על ההון ועל הדרך, גם על השלטון. בעיני, הרוב לא באמת פועל למען העם. אמנם "לפעול למען העם" זאת קלישאה אבל אני מאמינה שזה באמת מה שאמור להיות התפקיד שלהם. למרבה הצער, זה כבר לא מה שקורה. לאחרונה כתבתי על הצעת החוק החדשה של ח"כ ישראל חסון מקדימה וח"כ משה מטלון מישראל ביתנו. מטרת הצעת החוק הייתה להקשות על החיים של בנות שרוצות להשתמט משירות צבאי בתואנה שהן דתיות, בכך שהן יצטרכו להוכיח ולאמת את דתיותן. שרתי בליבי שירי הלל, יצאתי במחולות במסגרת ד' אמותי, חגגתי את ניצחון השפיות.

בכל ביקור בישראל הם חושבים שהם יודעים איך צריך לנהל את המדינה
תצלום : צחי סרפיאן

למרבה הצער, זה היה לשווא. דווקא בתקופה הנוכחית בה נושא ההשתמטות והסרבנות כל כך בולט, 63 חברי כנסת החליטו בצורה חד משמעית, לדחוף את ההשתמטות קדימה במו ידיהם. השיקולים הקואליציוניים שהובילו להצבעה נגד החוק פשוט מרתיחים אותי. בפרפרזה על ציטוט ידוע, תרשו לי להרוס ולהציע גרסה חדשה: "צעד קטן לחברי הכנסת, צעד גדול למשתמטות". רק 29 ח"כים הצביעו בעד החוק. רק 29 נגד השתמטות. רק 29 רוצים למגר את הנגע של ניצול הדת לצרכי אי גיוס. רק 29 מבינים כמה זה מגוחך שמאיה בוסקילה מצהירה שהיא דתייה ואחר כך מופיעה בבגדים מינימליים בשעות צפיית השיא בערוץ 2.

הממשלה רוצה לפייס אותי ולכן היא מציעה הצעת חוק חלופית ומרוככת. צה"ל יוכל לבדוק אם נערה כלשהי אכן מקיימת אורח חיים דתי או לא אך המועמדת לשירות ביטחון לא תתגייס רק על סמך הצהרתה כי היא דתייה. החוק המרוכך יקשה על צה"ל לגלות את אלו שמשקרות וייאלץ להסתמך, למשל, על הלשנות. באמת, איזו אימא תלשין על הבת שלה? זה כל כך לא ריאלי ובטח שלא מציאותי. אז, בפעם הבאה שהדודים שלי יהיו בארץ, והדיון הזה יעלה כשנהיה מסביב לשולחן (ומהיכרות שלי זה אכן יקרה), אני אשאל אותם איך יכול לצמוח פה דור של מנהיגים, של מובילי ומעצבי דעה, דור צעיר וחזק עם חזון ועם תודעה לאומית, כשבעצם אין לנו ממי ללמוד איך להיות כאלה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©