הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קלישאה מהלכת
 
מור הדר חשה צורך עז לבדוק מה זה אומר להיות בלונדינית. היא קנתה פאה ויצאה לרחוב. החיים בצהוב
מאת מור הדר | 16.01.2010
 

היא נכנסת לבנק וכולם מסובבים אחריה את הראש, בבר, היא מפילה אנשים מהכיסאות וכשהיא הולכת ברחוב, העולם עוצר מלכת. בדרך כלל תשומת הלב מופנית אליה ואף פעם אי אפשר לומר לה לא. היא דומה לך ולי, אבל בכל זאת קצת אחרת. היא ייחודית ומעניינת קצת יותר, לפעמים נתפסת כפחות רצינית, אבל לנצח תיהנה יותר מכולנו. קבלו אותה, האחת והיחידה - הבלונדינית.

כן. גם לי יש חברה בלונדינית הורסת שגורמת לי לעיתים לקנא באותה רעמת השיער הזהובה, שהולכת תמיד לפניה. גם אני חוויתי לא פעם רצון עז לגזור לה את השיער ולהוכיח לה אחת ולתמיד שעם צבע שיער אחר היא לא הייתה מצליחה בכל כך הרבה דברים שלעיתים נדמה, פשוט באים לה בקלות יתר. אבל מניסיוני האישי המציאות היא, כמו תמיד, קצת אחרת
. אחד החגים האהובים עלי הוא פורים. בגלל שהוא תמיד מוציא ממני את שיא היצירתיות (או אולי ילדותיות) ומביא אותי לא פעם להתחפש לפנטזיות הכי מטורפות שלי.

זה מתחיל בעדינות
- קצת נסיכה, שנה אחרי כיפה אדומה והייתה גם פעם שהייתי נזירה חסודה. זה תופס תאוצה עם תחפושות כמו אלה יוונייה, מלכת היופי ומיה וואלס מ"ספרות זולה", ובשנים הפחות יצירתיות זה תמיד חוזר לתחפושת של חיי - אחות רחמנייה. פנטזיות, כבר אמרתי?
לפני שנתיים הייתי בטיול במזרח הרחוק, תקועה ב-4,000 האיים בדרום הדלוח של לאוס, ולכן בשנה שעברה חשתי צורך עז לקחת את זה צעד אחד קדימה, ולהעז כמו שבחיים לא העזתי.

לא מדובר בניסוי אנתרופולוגי מדעי, כולה חג פורים שלקחתי יותר מדי ברצינות
תצלום : צחי סרפיאן

רכשתי לי פאה בלונדינית אמיתית עם פוני והגעתי לעבודתי באספרסו בר כמלצרית בלונדינית. התגובות היו קיצוניות עד מטרידות.
תחילה נהניתי ממעמדי החדש כמלצרית הכוסית. משכתי לא מעט תשומת לב, ומה גם שסכומי הטיפים שקיבלתי עלו באופן משמעותי. מצד אחד, האווירה הכללית סביבי הייתה מאוד חיובית ומצד שני, פתאום כל גבר היה חייב להחמיא, לזרוק איזו מילה שלא תמיד הייתה במקום או אפילו להעמיד אותי במצבים לא נעימים. גברים נטו לחייך אלי, נשים הביטו בי וחייכו בחוסר נוחות, ובסך הכל, בעיני רבים נתפסתי כפחות רצינית מבדרך כלל. אף אחד לא שאל את דעתי האישית בעניינים שעל סדר היום, יותר נטו להתבדח איתי על נושאים שטותיים.

זה לא נגמר. גם כשעצרתי לקנות סיגריות אחרי המשמרת. כל הנוכחים בפיצוצייה נעמדו בצד בזמן שהמוכר טיפל בי, אפילו קיבלתי שני מצתים בחינם רק בגלל שחייכתי כל כך יפה. לאחר מכן לא הייתי צריכה לחכות יותר משנייה וחצי על מנת לחצות את הכביש כי כלי הרכב נעצרו למראה הבלונדינית החביבה. בכניסה לבניין שבו אני גרה, האבא החתיך מקומה ארבע פתח לי את דלת הכניסה, והזמין לי את המעלית בלי להסס.

תחילה חשבתי, הרי בכל זאת לא מדובר בניסוי אנתרופולוגי מדעי, כולה חג פורים שלקחתי יותר מדי ברצינות. לא הגיוני שכך הדברים נראים באמת. אבל ככל שנמשך היום והתחפושת הגיעה לשיאה, הבנתי את מהות העניין סביב הבלונד. גם אם תהיי עורכת הדין מצליחה, רופאה מספר אחת בתחומך או אפילו מורה מצוינת לאנגלית - הבלונד תמיד ימשוך ממך את הפוקוס, ואנשים לעד יתייחסו אלייך כאל קלישאה מהלכת. הם יהיו נחמדים יותר, חביבים מאוד ולפעמים יותר מדי. יחמיאו, יבחנו ויסתכלו עד שכבר תצטערי על הרגע בו הכנסת את מי החמצן לחייך.

הביטחון העצמי שלי באותו היום היה בשמיים, הרגשתי על גג העולם כששום דבר לא יכול לעצור אותי. לא ראיתי אף אחד ממטר, ומבטן של הקנאיות אפילו לא עלה בראדאר הבלונד שלי. אני ממליצה בחום לכל אחת להתנסות בעצמה, להיות בלונדינית לפחות פעם אחת בחיים שלה, ולראות אם באמת מתאים לה להיות קורנת, זוהרת ומושכת אש, ובאותו הזמן מושא לזלזול, קנאה ואף הטרדה. לי, יום כזה הספיק כדי להחליט שאני את הברונט לא מחליפה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
5 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מורג'ו
דניאל 16.01.2010
 
 
2. בלונדינית ליום אחד
דנה ישראלי 16.01.2010
 
 
3. (:
חני 16.01.2010
 
 
4. :)
הבלונדינית המקורית 16.01.2010
 
 
5. בלונדינית, האמנם?
לא באופי ולא ביופי 19.01.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©