הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חזרה לתיכון
 
למרות שהייתה בטוחה שמדובר בעוד סדרה אמריקאית מטופשת, חן בירנבוים מאוהבת ב-Glee, והיא גם מנמקת
מאת חן בירנבוים | 18.02.2010
 

למראית עין, Glee היא עוד סדרת נעורים מטופשת שכובשת את אמריקה. 12 ילדי תיכון שמייצגים את מגוון הסטריאוטיפים שיש בחברה האמריקאית, החל מההומו שיוצא מהארון, הזמרת השחורה השמנה, המעודדות "הבלונדיניות", הנכה בכיסא גלגלים ושחקן הפוטבול החתיך אך הרגיש, כולם מצטרפים למועדון השירה (Glee club) שעליו אחראי המורה לספרדית - וויל שוסטר (מתיו מוריסון) במטרה לזכות בתחרות הארצית. 

החלטתי לראות את הפרק הראשון ולפני כן לברר קצת מה התגובות שעוררה התוכנית. מרבית הביקורות היו מלאות שבחים כגון "יצירת המופת של השנה" "לראות ולהתמכר" ויש שהגדילו לציין "לא רוצים שהפרק ייגמר" וש"לא יכלו לקום מהספה, קיווינו שיש עוד". אמרתי לעצמי שכנראה חבורה של בני נוער כתבו את הביקורות, ובדומה להצבעה ל"האח הגדול" וההתלהבות להוציא את אלירז מהבית ולהחזיר אותו בחזרה, כך הם מתלהבים מהג'אנק אמריקאי.

מאחר ואני לא מחוברת ל- yes פניתי לידידי הטוב, גוגל, וחיפשתי צפייה ישירה של התוכנית. העלילה (בקיצור נמרץ) לאחר שמפטרים את סנדי (סטפן טובולובסקי) המורה שאחראי על ה-Glee club באשמת יחסים מגונים עם תלמיד, שוסטר המורה לספרדית (שבעצמו היה בוגר המועדון) ניגש למנהל ואומר לו שהוא רוצה לקחת את המועדון תחת חסותו. תשובתו של המנהל "אתה רוצה גם להיות הקפטן של הטיטאניק?" היא זו שתפסה אותי חזק, ראשית בגלל שהמנהל הוא הודי משעשע, ושנית משום שהבנתי שמעכשיו הולך להיות מאוד מצחיק. מאותו רגע לא יכולתי לסגור את המחשב.

כל מה שאני עושה בזמן האחרון זה להריץ את הקליפים שלהם ביו טיוב. Glee
 

שוסטר עורך אודישנים למועדון (כאשר הוא מנסה למצב אותו מחדש תחת השם New Directions) ומקבל אליו את רייצ'ל (ליה מישל) שגדלה בתחושה שהיא מוכרחה להיות כוכבת ויש לה רקע משפחתי משעשע, קורט (כריס קולפר) ההומו שעדיין בארון, טינה (ג'נה אושקוביץ) המגמגמת, ארטי (קווין מקהייל) הנכה בכיסא הגלגלים, מרסדס (אמבר ריילי) השחורה השמנה ובסופו של דבר מצליח לגייס גם את פין (קורי מונטיס'), הקוואטרבאק של נבחרת הפוטבול.

שוסטר נתקל בלא מעט קשיים עם המועדון, החל מהאינטראקציה עם מאמנת נבחרת המעודדות הקשוחה, חוסר התמיכה של אשתו שחושבת שדרך המועדון הוא מנסה להשיב לעצמו את נעוריו והמחלוקות עם המנהל, שאת רוב התקציב, אם לא כולו, הוא משקיע במעודדות. בנוסף הוא ניצב מול החוקים הנוקשים שבאמצעותם ניתן להתקבל לתחרויות הארציות, והתחרות הקשה מול מועדון השירה "וואקל אנדרנלין" שהם המתחרים הכי חזקים של מועדון השירה של "מק'ינלי היי".

אבל הוא לא הנושא המרכזי שם, אלא הילדים המדהימים שכל אחד ואחד מהם מתמודד עם סיפור חייו והקשיים שלו בתקופת התיכון שכפי שכולנו זוכרים, היא לא פשוטה. לא משנה מה עובר על התלמידים הם מתמידים במועדון שנותן להם מפלט מ"החיים האמיתיים" ומפרק לפרק הופכים את הצפייה למרתקת יותר כאשר משולבים בהם רימייקים לשירים מוכרים יותר ומוכרים פחות (שהפכו בינתיים ללהיטי ענק בכל המצעדים ולפסקול מצליח) שעוזרים להבין יותר את העלילה.

אני כל כך התאהבתי מהסדרה ומהשירים, שכל מה שאני עושה בזמן האחרון הוא להריץ את הקליפים ביו טיוב. אין פלא ששיר הנושא של התוכנית Don’t stop believin צבר שיא בהורדות ב-ITunes והוא כובש כל מצעד אפשרי, כולל בגלגל"צ. בארה"ב העונה הראשונה לקראת סיום. בישראל היא עלתה לאוויר בחודש שעבר (ימי שני ב-20:45 yes stars next). אני ממליצה בחום.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©