הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קר בחוץ
 
המחשבה שרמי קליינשטיין בן ה-47 יוצא עם צעירה בת 21 גרמה ליוסי אבידר להבין שזה לא הגיל ובטח שלא התרגיל. זה פשוט מגעיל
מאת יוסי אבידר | 19.02.2010
 
לרמי קליינשטיין יש חברה חדשה, קוראים לה אלכס והיא בת 21. שמועות שהתגלגלו לאוזניי סיפרו שראו את השניים מתגפפים במועדון פופולרי בחיפה. לא עבר זמן רב ותמונות הפפראצ'י איששו את הרכילות הזו. אין לי שום בעיה עם קליינשטיין, להיפך, אני חושב שהוא יוצר נפלא. הוא ניחן בכל מה שצריך שיהיה לאמן-יוצר שכמותו: כישרון כתיבה יוצא דופן, רגישות בשילוב עם סנטימנטליות מתפרצת, וגוון קול נהדר. אבל בכל זאת, משהו במערכת היחסים החדשה שלו לא מסתדר לי.

אני חושב שהבעיה האמיתית נעוצה בכך שהוא אוטוטו בן 50, ואם לדייק 47. לא שחס וחלילה יש לי בעיה עם מספרים, עניין כמותי או עם המספר 50. דווקא ההיפך הוא הנכון, בתום לב אני משוכנע שזהו בהחלט אחלה גיל לבנאדם. גיל בו הוא אמור להספיק לרכוש ניסיון חיים בריא שצבר במהלך שנותיו ולגבש השקפה בריאה על החיים. או שכך אמור להיות, לא?

לקליינשטיין יש בת בכורה, שקוראים לה משי. היום היא בת 18. הפרש של שלוש שנים בלבד מאלכס. אבל מה זה גיל באמת? שלוש שנים יותר או פחות, שלושים שנה יותר או פחות. גיל זה לא פרמטר? גיל זה לא העיקר? אמה של אלכס, אישה הסוגרת אוטוטו 50 מצטרפת לבילוי משותף של קליינשטיין, בן גילה, ועם בתה. המאוהבים הצעירים מחזיקים ידיים מתחת לשולחן. אני נשבע שאפשר היה לראות איך אימא של אלכס קורצת לרמי ומשרבבת את שפתיה האדומות בהיחבא. אבל גיל, מה זה משנה? העיקר התרגיל!

נראה שרמי מתחרה איתה למי יש בן זוג צעיר יותר. ריטה
 

אלכס וקליינשטיין יושבים בבית קפה. היא מספרת לו על החצ'קון החדש שיצא לה ומעטר בכיעור את מצחה. הנייד של אלכס מצלצל, ידיד שלה חזר מהצבא ורוצה להיפגש איתה. כן, "קרבי זה הכי, אחי". אלכס מוציאה את אוצר המילים של הפסיכומטרי, ומבקשת שרמי יבחן אותה על האות זין כי זאת האות שהם הגיעו אליה היום בקורס פסיכומטרי. היא רוצה להתקבל לאוניברסיטה יוקרתית, אבל עדיין לא יודעת מה היא רוצה ללמוד ומה היא רוצה מעצמה. טוב, היא בת 21. אבל גיל, מה זה משנה? העיקר התרגיל!

אחרי קפה מגורען בעל ארומה משובחת, רמי ואלכס צופים בסרט שהיה מונח בבית קליינשטיין על המדף "אמריקן ביוטי" שמו. לסטר ברנהם בן ה-42, מנסה לפתות את אנג'לה בת ה-16 חברתה הטובה ביותר של בתו, לשכב איתו. פער הגילאים ביניהם הוא 26 שנה, אבל על פי חוק היא עדיין קטינה. הידד, למחוקק המדופלם! החוק היבש לא נרטב אף פעם! פנטזיה לחוד ומציאות לחוד ובסופו של דבר, כיסופיו של לסטר ממאנים להתממש. מזל שאנג'לה לא הייתה בת 18. אבל גיל, מה זה משנה? העיקר התרגיל!

בעוד יומיים קליינשטיין לא ייתן לה מספיק תשומת לב. אלכס תצא משליטה. מה הפלא, אפוא, הרי מדובר בילדה בת 21 המגיבה בהתאם לתפיסת עולמה של בת נעורים חסרת ניסיון. אישה מנוסה, בעלת ניסיון חיים וחוכמה הייתה ודאי מנווטת את הספינה לחוף מבטחים ולא לסלעים הרסניים. איתה ניתן היה לבנות עתיד ובסיס משותף, במקום להתעסק בגידול ילדות. בעיני, זוגיות בריאה חייבת ליצור הבנייה משותפת בין בני הזוג, גדילה וצמיחה זה בצד זו ולא הישענות ותלותיות. לכן, אני משוכנע שהפרש הגילאים בין בני הזוג צריך להיות בטווח של עד חמש שנים. אבל גיל, מה זה משנה? העיקר התרגיל!

פנתרות מיומנות

צביקה פיק אוטוטו 60 חי עם חברתו שירה (24), פבלו רוזנברג (44) נשוי לדוגמנית מירי לוי (26) ועד לפני כשנה המפיק המוסיקלי, חיים שמש (51), חי עם אפרת גוש (26). וגם מצידו השני של המתרס, הידועניות המבוגרות לא נשארו חייבות וכפנתרות מיומנות צדו להן מאהבים צעירים. החל ממיכל אמדורסקי עד לריטה (שככל הנראה, מתחרה עם רמי למי יש בן זוג צעיר יותר), חלי גולדנברג ופנינה רוזנבלום בזמנה. ולי זאת נראית מגמה משונה, מעוותת ואף תמוהה מאין כמוה
.

בעיתון של מחר תתנוסס תמונתם של הצמד הנוצץ שתספק מתאבנים לפיותיהם של רכלנים. העיתונות, ללא שום תועלת ממשית לציבור, לא תביע ביקורת כלפי הזוג המוזר ותמשיך למקסם רווחים על גבם. המגמה שהולכת ונפוצה בחברתנו לא תדובר ולא תבוקר. יש גבול, או שאמור להיות גבול אדום כלשהו, אך הוא נעלם מהעין. כי מה זה משנה הגיל? העיקר התרגיל!

אז בחייך, קליינשטיין, תפסיק לשחק אותה יפה נפש כאילו אין כמוה, כי יש עוד אלפי נשים בשלות שיתאימו לך - מי כמוני יודע זאת. עבורי, החברה שלך נראית כילדה קטנה שיש לנגב לה את החלב מהשפתיים. חבל, אני אומר בלבי, אך כשהמבט כל כך ממוקד החוצה, איך תשכיל להביט פנימה. אולי זה ממש לא באמת עניין של גיל ואין כאן שום תרגיל, רק דבר מגעיל.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מקליינשטיין ועד אמדורסקי
אישה 21.02.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©