הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבטחנו זה לזו
 
יפעת בצלאל לא מבינה איך למרות שאסטרולוגיה ונומרולוגיה נחשבות לאמונות טפלות, רבים ממשיכים לייחס להן חשיבות
מאת יפעת בצלאל | 26.02.2010
 

זפזופ מהיר בשלט בשעה שתיים בלילה, ממש לפני השינה, הביא אותי לצפייה מנומנמת בתוכנית "מעבר לכתוב" של הגרפולוג אלון בן יוסף. הגרפולוגיה, מנסה לחקור את הקשר בין כתב ידו של האדם לבין תכונותיו והתנהגותו. בתוכנית בה צפיתי, שוחח בן יוסף עם אישה צעירה שאין לה לא כיוון ולא דרך. החיים שלה סבוכים מאוד, ובצעד נואש היא שלחה פקס עם סיפור חייה בכתב ידה, כשהיא מבקשת לשמוע מפי המאסטר איך ממשיכים הלאה ומה מצפה לה.

אין ספק שלבן יוסף יש כריזמה, הוא מדבר בגובה העיניים, בלי מילים גבוהות ומתחכמות, האישה מקשיבה לו בדממה, וזורקת מדי פעם: "נכון!, איך ידעת? זה ממש אני!". תוך חמש דקות נפתרו כל בעיותיה, והיא ניתקה את השיחה בדרך לחיים חדשים וטובים יותר. לא רע, חשבתי, אפילו מרשים הצלחתי להישאר ערה עוד כמה דקות עד שהעייפות ניצחה אותי.

פעם נוספת בה נתקלתי בניסיונות חיזוי התרחשה באותו שבוע, כשקראתי באחד מעיתוני שישי את מדור האסטרולוגיה שתמיד גורם לי לגחך בשקט ולסיים חגיגית את קריאת העיתון. הפעם, חשבתי, אולי שווה לראות מה צופנים לי בחובם הכוכבים השבוע, בכל זאת מדובר בתורה שלמה, ואם הגרפולוגיה עזרה לאותה אישה בשתיים בלילה, אולי זה יעבוד גם בשבילי?

כנראה שאני כליל השלמות ואף אחד לא סיפר לי עד עכשיו
תצלום : מתוך ynet

התחזית המליצה לי להישאר בבית בסוף השבוע, מחשש לכעסים ורגשות שיכולים להתפרץ. בתחילת השבוע הובטח לי שינוי כואב ובלתי נמנע במקום העבודה שאולי ייאלץ אותי לעזוב לתמיד, ובהמשך השבוע, כמה נפלא, השתחררות מכל הדאגות והרגשת אופטימיות מתפרצת. מיותר לציין שסוף השבוע שלי היה מדהים, ביליתי את רובו עם המשפחה וחברים, המשמרות בעבודה בתחילת השבוע היו הטובות והרווחיות בקריירה, ובהמשך השבוע דווקא הייתי עסוקה עד מעל הראש במבחנים שנמצאים במרחק של כמה ימים. רגע, זה ממש לא מה שהובטח לי!

"גם אני כמו כל היהודים עסוק במספרים..." / הדג נחש

החלטתי לעשות תחקיר קטן ברשת, לבדוק עוד תורה שמתיימרת לספר לי מי אני ולאן אני הולכת. הקלדתי את שמי בכמה מחשבונים נומרולוגיים. נומרולוגיה מייחסת למספרים משמעות מיסטית, שכמו האסטרולוגיה והגרפולוגיה, גם היא בגישה המדעית נחשבת ללא יותר מאמונה טפלה.

התוצאות היו מדהימות: לפי תאריך הלידה אני הרמונית ומקורית, לפי השם הפרטי יש לי אינטואיציות מיוחדות ונחישות, ולפי מספר הבית שלי אני יצירתית, דינמית ואתגרית.ניפוח כזה של האגו לא התקיים כבר שנים. כנראה שאני כליל השלמות ואף אחד לא סיפר לי עד עכשיו. חשבתי לבדוק גם מה אומר עלי חשבון הבנק שלי, תתפלאו, יש אפשרות הקלדה כזאת, אבל משום מה החלטתי להסתפק בפרטים היבשים.

אני לא יודעת מה מביא אנשים להאמין שהכוכבים, המספרים או אפילו הכתב והקווים שעל ידם יספרו להם על העתיד ויאמרו להם ממה הם עשויים. החיים עתירי הפתעות ושינויים. אני לא היחידה שעברה ועוד תעבור מספיק תחנות ורגעים שאף מספר או מזל לא יצליח לנבא או להסביר לי איך להתמודד איתם, וקצת קשה לעכל את המושג תחזית שנתית המתנוסס בכל מדורי  האסטרולוגיה בראש השנה.

כן, אני מאמינה שלכל אדם צריכה להיות שליטה כלשהי בחייו, ובשום פנים לא פוסלת את הימצאות הגורל של כל אחד מאיתנו, אבל בהחלט לא מסכימה עם העובדה שיש דרך קבועה וידועה מראש להגיע אליו.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
10 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כל כך נכון!!
שקד 02.03.2010
 
 
2. חיזוי העתיד
יהורם גמליאלי 02.03.2010
 
 
3. דברים נכונים מאוד
מיכאל 02.03.2010
 
 
4. מזל...
חן בירנבוים 02.03.2010
 
הוא מייעד לך את מה שאת חושבת שהוא מייעד לך
רינת 02.03.2010
 
 
5. אנשים פשוט אוהבים דטרמיניזם
רינת 02.03.2010
 
 
6. מסכימה עם כל מילה
רחלי 02.03.2010
 
 
7. וואי כמה שזה נכון
YULIA 02.03.2010
 
 
8. כליל השלמות
Auntie 02.03.2010
 
 
9. נפש וגוף, רוח וחומר
יוסי המגיב המגניב. יוסי 29.06.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©