הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוי המקרר
 
אילו יחסים מיוחדים של אהבה/שנאה בנתה רוזי אהרון עם החלל המרתק שמאיר את מה שאחר כך יהפוך לחלק מהמשקל שלה. ניסוי מדעי
מאת רוזי אהרון | 26.02.2010
 

המשימה: לשמור על המשקל בתקופת המבחנים - כל האמצעים כשרים. מבחן ראשון, 50 קילו עקשנים שעושים לי טובה אחרי תחנונים רבים וכדור קטן בצורת ריטלין, מושיבים את עצמם על הכסא ללמוד כמה מודלים ליניאריים  בתקשורת ואיזו סברה לא הגיונית בפילוסופיה שאומרת שהכול מים. בזמן שבאמצעי התקשורת מדברים על כך שהמדינה שלנו מתייבשת, ומים זה הדבר האחרון שקיים. מבט חטוף בשעון, שלוש בצהרים. מנסה להבין מה לעזאזל עשיתי משמונה בבוקר, ואיך זה שאני עדיין באותה הפסקה. מתכחשת לחלוטין לעובדה שהסיבה נעוצה ברשת החברתית שבחודש המבחנים מתחפשת לחבר הכי טוב שלי. נוטיפיקיישנס, מישהו?
 
הכיסא מתחמם עד כדי שריפה. נדמה שהוא בתחרות עם תאי המוח שלי מי יעלה עשן קודם. אחת-אפס למוח שבדיוק משדר לי אותות מצוקה ודורש אנרגיה. בעוד כמה דקות הדרישה תתברר כטעות אנוש כשהיא תסופק בגיחות חוזרות ונשנות למה שנראה כאויב מספר אחת שלי אחרי המועד ב' במתמטיקה, ושמו בישראל המקרר!

מבחן שני, 52 קילו. על הפרק עומד מבחן בסוציולוגיה שמדבר על כך שהמדינה היא זירת קונפליקט באחת מהגישות לחקר החברה. שעמום גדול, והתכתבות בלתי פוסקת במייל עם המתרגלת שמסבירה שהקונפליקט הוא על המשאב הנדיר. נו באמת, לכו תסבירו לה שהקונפליקט הוא בכלל ביני לבין המקרר שקורא לי ללא הרף ושהמשאב הנדיר הוא בכלל כרית ושמיכה שבשלב הזה נראים מאוד רחוקים ממני. יום ארוך של למידה לפני. ניסיון לפוקס, בחזרה לספרים, אבל רגע אני חייבת לעדכן את הסטאטוס בפייסבוק ולהתמרמר כמו כולם על המבחנים, יחי הקונפורמיות!

האויב מספר אחת שלי אחרי המועד ב' במתמטיקה
תצלום : sxc

מבחן שלישי. נכשלתי. לא מדברים על זה. דיכאון. המשקל יורד ל-51 קילו. אבל אני עדיין רואה את האור בקצה המנהרה, אהה זה לא אור, התבלבלתי זו סתם נקודה אדומה בפייסבוק שמראה שמישהו הגיב לי על הסטאטוס. נוטיפיקיישנס מישהו?
מבחן רביעי, לא יודעת איך אבל עכשיו אני 53 קילו. לא לומדת. אין לי כוח, יש תוכנית חדשה על אופנה אורבאנית בערוץ E שמעניינת אותי יותר מכל מיני התניות אופרנטיות ומודלים של למידה בפסיכולוגיה. מבט חטוף בשעון, אחת בלילה. מה לעזאזל עשיתי עד עכשיו? רגע של תובנה שהושגה באמצעות הפעלת קוגניציה נוחתת עלי, אני מבינה שאיך שהוא זה קשור בכמה "נוטיפיקיישנס" שנגררו עד לשעות הקטנות.

שתיים בלילה. מעניין לי את הישבן שכבר קיבל צורה של כסא משרדי, איך גרמו לכלבים לרייר, ופאבלוב בכלל נשמע לי כמו שם של סימפוניה משובחת של מוצרט. מתחרפנת, ועוד שנייה מריירת את עצמי כל הדרך למיטה. או שלא. מבחן חמישי, 54 קילו, מבחן שישי 54.5 קילו, מבחן שביעי 55 קילו ואני לא רואה את הסוף. המבחן השמיני מתקרב, מבחורה ספורטיבית שמתאמנת במכון כושר שש פעמים בשבוע, הפכתי לעגלה שלא זוכרת איך נראה מסלול ריצה. המסלול היחידי שעומד על הפרק הוא זה שאני נבחנת עליו מחר, אותו אחד שהריצו עליו עכברים כדי לבדוק אם חיזוקים חיובים באמת מובילים לתהליך של למידה. אני אגב, ממש לא לומדת.

מבחן אחרון, מותשת, עייפה, פעם כשהייתי מסתכלת במראה הייתי רואה בטן מחוטבת עם קוביות, היום, הקשר שלי לקוביות אינו מקרי ומסתכם באכילת קוביות של שוקולד פרה. לא ברור כיצד, אך הצלחתי להרוס את מכשיר השקילה כך שאני כבר לא יודעת מה הנזק אבל המגמה כמו הציונים שמתחילים להתקבל היא בסימן  עלייה, משום מה אני דווקא מרוצה מהעניין. פתאום גם המיטה והכרית קרובות מתמיד.

רואה את האור. אני אופטימית ומתחילה להפנים שדווקא היה נחמד לי בתקופה הזאת, ולא זה לא בגלל שאני מזוכיסטית אלה בגלל שלמדתי להעריך דברים טריוויאליים כמו התענוג שבלישון עוד שעה תמימה בלילה או סתם כמה שזה נחמד שחברים שלך גוררים אותך למשחק של הפועל תל אביב כשהידע שלך מסתכם בתל אביב בלבד, בשנקין, אם לדייק, ולפני שבוע כמעט החרמתי אותם על זה שככה הם גרמו לך להעביר את הסוף שבוע. מה גם שפתאום נפל לי האסימון שמשקל זה לא באמת מה שחשוב בחיים ושישבן עגלגל זה דווקא די סקסי, מאוד אפילו, והאמת שאין לי בעיה עם עגלגלות. עכשיו, אני רק צריכה למצוא דרך להיפתר מהסימן של הכסא המשרדי שנשאר עליו. נוטיפיקייסנס, מישהו?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
9 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. נחמד כתיבה קלילה כיף לקרוא
סרגיי 28.02.2010
 
 
2. גאונות
P man 01.03.2010
 
 
3. חחחחח וואו!!!
שיר 01.03.2010
 
 
4. נוטיפיקייסנס!!!
אנורקסיה?? 01.03.2010
 
 
5. נוטיפיקיישנס מישהו?
מייק 01.03.2010
 
 
6. טוב, עדיף מלרדת 5 קילו בתקופת מבחנים
י 05.03.2010
 
 
7. כנסו כנסו
מתן 07.03.2010
 
 
8. יפה מאוד
קוקו לפני שאנל 09.03.2010
 
 
9. טווובבבבב
חנצו 13.03.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©