הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפיקים, הגזמתם
 
החשבון פשוט: שתי הופעות מחו"ל בקיץ יעלו אלף שקלים. למרות רצונו העז, חושב איציק טליאס שמדובר במחיר מופקע ויש לתמוך בחרם צרכנים שהתחיל בפייסבוק
מאת איציק טליאס | 09.03.2010
 

החלטתם כבר לאיזו הופעה אתם מתכוונים ללכת הקיץ? הפיקסיז? מטאליקה? אלטון ג'ון? או שאולי ביונסה? בלי קשר לסוגה המוסיקלית האהובה עליכם - מדובר בכמות מזומנים גדולה מאוד. ממתי הזכות ליהנות מהופעה טובה, הפכה לנטל כספי כל כך עצום? למרות שמוסיקה היא חלק מאוד חשוב ומרכזי בחיי, איאלץ לוותר על החוויה האדירה של הופעת רוק תוצרת חו"ל רק כי אני אדם ממוצע, סטודנט לתואר ראשון שכסף, מה לעשות, עדיין לא נוזל לו מהכיסים.

בקיץ שעבר בזבזתי את מיטב כספי על דפש מוד באצטדיון רמת גן. הייתה הופעה מעולה עם אווירה מחשמלת וכיף גדול. חברה שלי סחבה אותי גם למדונה ולהפתעתי הרבה נהניתי מאוד כשגיליתי שמלכת הפופ יודעת לזוז ולתת הופעה גדולה מהחיים גם בגיל 50. ובכל זאת, שתי הופעות אלו עלו לי לא פחות מ-750 שקלים. אם ארצה להמשיך באותה מגמה של שתיים בקיץ נתון, סביר להניח שהפעם אבחר בפיקסיז המעולים וכמובן בלהקת המטאל הגדולה ביותר בעולם, מטאליקה. אלא שלמרבה הצער, השנה איאלץ להיפרד מיותר מזומנים מאשר בקיץ שעבר.

כששמעתי על ההופעה של הפיקסיז התרגשתי מאוד. מכל הסצנות בסרטים בהם צפיתי בחיי, זו שהכי נחרטה במוחי היא סצנת הסיום של "מועדון קרב", בה טיילר דירדן אוחז בידה של מרלה על רקע המגדלים הקורסים, כשברקע "Where Is My Mind" שלהם. האם כדי לראות את הביצוע לשיר הענק הזה בלייב איאלץ לשלם 400 שקלים?

גיליתי שמלכת הפופ יודעת לזוז ולתת הופעה גדולה מהחיים גם בגיל 50. מדונה
 

גם למטאליקה חיכיתי לא מעט. בהופעתם האחרונה בארץ שנערכה ב-99' לא נכחתי בגלל שהייתי בן 15. גם העובדה שההופעה הנוכחית, תתקיים ב-22 במאי, ערב גמר ליגת האלופות, גרמה לי ללבטים רבים, אבל החלטתי שהפעם אני חייב להיות שם, עד שגיליתי לתדהמתי שהכרטיסים לכר הדשא נמכרים ב-600 עד 1,200 שקלים ולישיבה ביציע המחירים נעים בין 300 ל-600 שקלים. זו הופעת רוק ואין מצב מבחינתי להיות ביציע! כמובן שאני לא מחסידי מעגל הפוגו המפורסם, אבל אני רוצה להרגיש את ההופעה!

כנראה שבסופו של דבר אני אצפה בגמר ליגת האלופות, במקום לראות את אחת מלהקות הרוק הכי גדולות בכל הזמנים. למרות העלויות הגבוהות בהפקה שכזו, עדיין קשה לי לקבל את העובדה שכרטיס עולה כל כך הרבה כסף. אני תוהה כיצד מגיעים למחירים מופרזים שכאלו - האם הלהקה דרשה יותר מדי, או שמא המפיק (מרסל אברהם במקרה הזה) שאחראי על הבאתם לארץ מנסה לדפוק קופה על חשבון אוהבי המוסיקה?

אולי נעשה חרם צרכנים? אולי לא נקנה והמפיק ייתקע עם המון כרטיסים וייאלץ לשלם קנס? או שאנחנו עד כדי כך צמאים להופעות בארצנו שנשלם כל מחיר? אם היינו חברה מתוקנת, שיש לה כוח, ורצון טוב לא היינו משתפים פעולה עם הניצול הציני הזה.
ניצוצות של חבר'ה עם כוח צרכני החלו לצוץ בשבועיים האחרונים כשתומר מוסמן, סטודנט בן 25, הקים קבוצה בפייסבוק הקוראת להחרים את המופע של מטאליקה עד שיירדו המחירים. הקבוצה שמספרה הגיע ליותר מ-6,000 חברים בפחות מארבעה ימים הצליחה קמעה במאבקה, ומחירי הכרטיסים בכר דשא ירד ל-490 שקלים (במעגל הזהב הם יעלו 990 שקלים).

חלקנו ייהנו מההופעה מזווית ממש טובה ויצליחו לחזות בקירק האמט נותן סולו מופלא, חלקנו יישבו ביציע הקרוב וייאלץ במקרה הטוב לראות צלליות זזות על הבמה ולקוות שאלו הם באמת חברי הלהקה. במקרה הפחות טוב יהיו לא מעט שיישבו ביציע הרחוק ויהיו נתונים לחסדיה של ההפקה בתקווה שהמתרחש על הבמה יוקרן על איזה מסך והם יסיימו את הערב בצוואר תפוס. או שהגרוע מכל יקרה ולא נחווה הופעת רוק של הלהקה שאנחנו כה אוהבים כי לצערנו הרב אין לנו מספיק כסף.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
7 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. טליאס אתה אח
אבי כץ 09.03.2010
 
 
2. אמרתי מקובל
ניר 09.03.2010
 
 
3. אההה אדוני
זרקו היפה 10.03.2010
 
 
4. 
שאולי או שאול 10.03.2010
 
 
5. יאאלה מסי
10.03.2010
 
 
6. צודק
נטע ק 11.03.2010
 
 
7. עד ש...
ORwarriOR 19.05.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©