הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
החופרים בעם
 
זו לא נוסחה מתמטית, אבל שרון חסון חושבת שככל שנהיה טיפשים יותר כך החיים שלנו יהיו טובים יותר
מאת שרון חסון | 15.03.2010
 

כמה נחמד היה אם הייתי סתומה? האם יצא לכם פעם לחשוב על זה? כמה נחמד היה אם לא היינו יצורים מורכבים כל כך. אם לא היינו חושבים על עומקם של דברים ופשוט חיים את החיים. הרי זה מה שאנחנו, תמיד יוצאים בהצהרות ש"אנחנו זורמים. חיים את החיים מיום ליום", אבל זה כל כך לא נכון, למה? זה מאוד פשוט - זה קשה. לחיות את החיים מיום ליום ללא מחשבה מה יקרה מחר או מחרתיים זה לא ריאלי, כי לחלק מאיתנו, זה טבעי לחפור. אבל מה זה לחפור, ממש מערה ארכיאולוגית.

לפעמים יוצא לי לחשוב שזה היה כל כך פשוט אם לא הייתי חושבת יותר מדי. אם הייתי נאיבית, חמודה כזו שחיה באמת את היומיום וזהו. אבל מה? שגם אף אחד לא היה מעז להגיד לי שום דבר ואולי לנסות להעיר אותי. כי טוב לי עם זה. טוב לי לחיות בתוך הבועה שלי, בתוך החיים הדמיוניים שלי, ששום דבר איננו קשה והכול נורא פשוט וכיפי.

כמה כיף היה אם לא היינו חושבים איך נסתדר, איפה נקנה בית ומתי נביא ילדים
תצלום : sxc

לפעמים נמאס לחפור על החיים. על המשמעות שלהם. על מה תפקידי ביקום, מה אני עושה פה ואיך אני הופכת את עצמי לבנאדם מאושר. לפעמים נמאס, כי הרבה פעמים אני מבינה שאני לא מאושרת מהמקום שבו אני נמצאת ואם הייתי סתומה, בכלל לא הייתי מגיעה לתובנה הזו, פשוט הייתי חיה את החיים.

תארו לעצמכם כמה כיף היה אם פשוט, בגיל 28 היינו מוצאים את אהבת חיינו, אבל מה? לא היינו חושבים על זה יותר מדי. פשוט היינו חיים. לא היינו חושבים איך נסתדר, ומה נעשה כשנהיה גדולים מתי נקנה בית ומתי נביא ילדים ולמה ומי ומה ומו? פשוט היינו מאוהבים, מתחבקים, מתנשקים, מבלים וצוחקים. תוך כדי החיים בטח היינו קונים לנו איזה בית ומביאים איזה ילד (אחרי החתונה, שגם היא קרתה ככה על הדרך) וחיים לנו בכיף. בלי מחשבות מיותרות ודאגות מיותרות. כמה כיף לחיות ככה, אה?

אבל לפעמים אני תוהה לעצמי אם באמת צריך ללכת רחוק מדי? האם גם כיצורים חושבים ומעמיקים, איננו יכולים לחיות ככה? פשוט ליהנות מהחיים מבלי לחשוב יותר מדי? טוב, נו, בעצם זו בעיה כשמצפים ממך לחשוב ולחתור הלאה, ולהיות בעל שאיפות ומטרות, ובנאדם שיודע לקראת מה הוא הולך, בגלל שהוא ממש חשב על זה. מי הם המצפים? אתה מעצמך. בעיקר כך שלמעשה אנו שמים רגל לעצמנו. תמיד. אני מניחה כי הסוד טמון במציאת האיזון בין השניים, אני בכל אופן אנסה את זה ואעדכן אתכם איך הולך.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©