הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה אתה
 
דייט ראשון דורש הרבה עבודה. יוליה ברודסקי, משקיענית דייטים בהתנדבות, מקטרת
מאת יוליה גזית | 13.04.2010
 

אתחיל בווידוי: אני שונאת, אבל ממש שונאת, דייטים. למה אי אפשר פשוט להתעורר בבוקר ולגלות שאת כבר בזוגיות? לא בשלב מתקדם שאני כבר יודעת מתי הוא לובש חולצה חדשה. אלא בהתחלה, בערך בחודש הראשון, כשמצפים למפגש הבא, כשהלב מחסיר פעימה כשהטלפון מצלצל, כשאני מריצה בראש את המפגש האחרון שוב ושוב ומקווה שהפעם זה באמת יצליח. במציאות לצערי, זה לא באמת קורה, וחייבים לעבור את מסכת הדייט הראשון כדי למצוא את האחד.

אז מה הבעיה שלי עם דייט ראשון? אני פשוט רואה בכך עבודה. נפגשת עם בן אדם זר שבמקרה הטוב ראיתי אותו לפני כן, במידה והוא התחיל איתי בערב חשוך. ובמקרה הרע, מדובר בפגישה עיוורת - שידוך של קרובים, רשתות חברתיות או שילוב של שניהם (מכירים את המשפט "ידיד שלי ראה אותך בתמונות מהמפגש שהעליתי לפייסבוק וחושב שאת ממש חמודה"?). אני מנסה לדוג פרטים אבל תמונה בגודל של שלושה סנטימטר רבוע לא באמת עוזרת, במיוחד כשמדובר  בתמונה שנבחרה בקפידה ונועדה לשיווק עצמי .

עבורו אני מפנה ערב מהלימודים, עבודה וחברים. כמובן שעלי להשקיע בעצמי מעט, כשהדגש על מעט כדי שלא ייראה חלילה שהתאמצתי: מקלחת, קרם גוף, איפור קליל, בגד חביב שייתן את הרושם הנכון ובושם כמובן... ישנן את אלו שמתעקשות שיבואו לאסוף אותן, אך לא אני. העובדה שהוא לא יודע איפה אני גרה ותחושת הביטחון שאני תלויה רק באוטו שלי, משחררת את הבחור מהנימוס המחייב. לאחר שהגעתי למקום שקבענו, במידה והוא רציני, אז הוא כבר ימתין שם או לפחות יגיע איתי, ואז זה מתחיל.

מה אני אעשה אם הוא ינסה לנשק אותי בסוף הדייט? בבקשה, בבקשה שלא ינסה
תצלום : sxc

כמו בסרט "דלתות מסתובבות" הדייט עלול להתנהל בשתי דרכים. בראשונה, אני פוגשת בחור חמוד, השיחה זורמת ואנחנו לא ממש רוצים שייגמר, בסופו אני מקבלת נשיקה על הלחי. לפני השינה הוא שולח לי מסרון שגורם לי להירדם עם חיוך. אם נודה באמת, האפשרות הזאת כמעט ולא מתממשת. האפשרות השנייה, מהרגע שנכנסתי למקום אני מבינה שלא יצא מזה דבר. אני מתנהגת כאילו הכל מצוין, מתקרבת לשולחן, לוחצת את היד ומתחילה לעבוד. אני מחייכת כל הזמן, מהנהנת כשצריך ומתפעלת את שרירי הפנים על פי נושא השיחה. בין אם עובר עלי יום גרוע, בין אם אני מתה כבר לחזור הביתה ולהיכנס למיטה, להשלים שעות שינה ובמיוחד אם הבחור לא ניחן בכריזמה ויופי שסוחפים אותי מהרגליים, אני צריכה לתת לו תחושה שאני נורא נהנית בחברתו.

עדיף כמובן שמבין כל התכונות שלו תבלוט היכולת הוורבלית אבל כשזה לא קורה, אני צריכה להציל את המצב. ניסיונות כושלים להעביר את הזמן ולא להישמע כמו בראיון עבודה. במהלך השיחה עולות בראשי מחשבות כגון מעניין מה השעה? הוא ישים לב עם אני אציץ בשעון? ואם כן, אם הוא ייפגע מזה ויחשוב שאני רוצה לסיים את הפגישה? טוב אני אציץ. אוי עברה רק חצי שעה. כבר סיימתי את הקפה והוא בסוף הבירה. אוי לא, הוא מזמין עוד כוס. "לא, אני לא רוצה עוד שתייה".

אז אנחנו מדברים קצת על מקום העבודה שלו, ואני מתלוננת שבגלל הלימודים אין לי חיים. חיוך. אני שואלת עוד שאלה, ובינתיים חוזרת לנבור בעצמי: את בטוחה שזה לא זה? תסתכלי שוב. טוב, אני בטוחה. מה אני אעשה אם הוא ינסה לנשק אותי בסוף הדייט? בבקשה, בבקשה שלא ינסה. אני חוזרת לשיחה ומגלה שהוא עבר נושא. אני מהנהנת. תודה לאל, הפגישה קרבה לקיצה והוא מלווה אותי לאוטו, שם מתנהל לו עוד סמול טוק. ואני כבר רואה את השתיקה המביכה מגיעה. הנה היא באה. שתיקה. חיוך. "טוב, היה נעים להכיר ותודה רבה על הקפה", ונכנסת מהר לאוטו כדי שלא יראה שאני לא מהנהנת, כשהוא אומר "אז נדבר".

למחרת אני מתפללת שהוא לא יתקשר ולא ישלח הודעה. כשהיא בכל זאת מגיעה, אני נאלצת לחתוך את מערכת יחסים שהתנהלת דקה וחצי, ומרגישה רע עם עצמי. אולי לא הייתי בסדר כששידרתי שאני כן בעניין, ועכשיו אני אומרת שלא. אולי מראש הייתי צריכה לחתוך. אין תשובה מוחלטת אבל להגנתי אציין שאני לא מהבחורות שהולכות לשירותים ולא חוזרות יותר. או יותר גרוע, רואה אותם מהחלון ולא נכנסת בכלל. אני רק בחורה שמנסה לגרום לבחור להרגיש טוב עם עצמו באחד המצבים המביכים שיש - דייט - אפילו כשאני לא בעניין. לא פשוט, אבל כבר אמרתי שבאתי לעבוד.

אז למה להתאמץ? כי ישנו בן אדם שפינה עבורי ערב מחברים, לימודים ועבודה. שהתקלח, התגלח והתבשם בשבילי. שניסה לתחזק שיחה שלמה כדי לא להיראות משעמם ובסוף עוד משלם על הקפה ששתיתי. אני אמשיך לעבוד בדייטים כי אני מצפה שיעשו את זה גם בשבילי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
9 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. גם בררנית וגם נחמדה מדי :-)
רינת 14.04.2010
 
 
2. ההתחלות תמיד קשות...?
יפעת 14.04.2010
 
 
3. הצעה לפתרון (אולי) :)
אמיר 14.04.2010
 
 
4. איזו מלכה את יול
רוני 14.04.2010
 
 
5. סוף חמוד..
בוב 14.04.2010
 
 
6. מה גם הגבר צריך להתגלח לפני?
עידו 14.04.2010
 
 
7. יוליה שלי
גל 15.04.2010
 
 
8. אינטלגנציה רגשית
הבחור הפשוט 19.04.2010
 
מסכימה
יוליה 19.04.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©