הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ילדה מבית טוב
 
ישנה כאן מישהי שיכולה לגור עם הרבה שותפים ועוד לספר על כך שהיא נהנית. ממש נהנית. יוליה ברודסקי מדווחת מהחזית
מאת יוליה גזית | 09.05.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


לגור עם שותפים, זה סוג של רולטה רוסית. רובנו עוברים את זה. איפשהו בין השירות הצבאי למגורים עם החבר (שגם הוא סוג של שותף). לרוב בתקופה של החיים הסטודנטיאליים, כשרוצים להרגיש עצמאים אך לא יכולים לממן את עלות הדירות בעיקר במרכז. מוצאים חבר או מכר שמחפש דירה לשכור או לחילופין נכנסים לדירה עם זר מוחלט. ישנם האומרים שאין צרה גדולה מלגור עם שותפים, כנראה שאני בורכתי.

לדירת השותפים הראשונה שלי, נכנסתי כדיירת רביעית לאחר שמצאתי שם שלושה בנים. בתור החדשה קיבלתי את החדר הקטן ביותר. כמה קטן? תדמיינו ממ"ד של שני מטר על שני מטר. במהרה עזב אחד השותפים את הדירה ושודרגתי לחדר גדול יותר. אפילו היה בו נוף לים, ממש מלון חמישה כוכבים. אומנם לגור בדירה של ארבעה נשמע כמו סיוט אבל האמת היא שהיה ממש בסדר.

ייתכן שהצלחת השותפות נבעה מכך שתמיד בזמן נתון לא שהו בדירה יותר משלושה שותפים או שפשוט היינו ממש שקטים. חוץ מהעובדה שבנות היו נכנסות ויוצאות  מהדירה כמו מחנות נעליים, לא ממש הרגשתי שאני גרה עם שלושה בנים. במהרה גיליתי שהצטרף אלינו שותף חמישי, חבר של אחד השותפים שהיה צריך מקום זמני לישון בו. באופן מפתיע, גם הצטרפותו עברה בקלות מכיוון שדאג להכניס אוכל למקרר ולשטוף כלים אחריו, במילים אחרות התנהג כראוי לאורח קבוע. אבל, ברגע שהתחלתי להרגיש בנוח הודיע לנו בעל הבית שהחליט למכור את הדירה ועלינו למצוא קן חדש.

חשבתי לעצמי "לא נורא, לפחות קיבלתי את החדר עם הפרקט"
תצלום : sxc

לדירה החדשה נכנסנו רק שלושה שותפים מהדירה הישנה. הפעם היא הייתה חדשה ומטופחת עוד לא הספקתי להגיד "אני אחראית על האקווריום" וכבר הפסדתי את החדר השווה יותר. חשבתי לעצמי "לא נורא, לפחות קיבלתי את החדר עם הפרקט", מה שהתברר לאחר מכן כחתול בשק. הפרקט שכל כך שמחתי לקבל לא איפשר לסגור את הדלת ולכן לכל החלפת בגדים התלוותה צעקה "תישארו בסלון אני מתלבשת". כשהבנתי שהדלת חשובה לי יותר מאשר לבעל דירה, מצאתי את עצמי סוחבת אותה לנגר שיחתוך ממנה שני סנטימטרים. הדלת סוף סוף נסגרת ובדיוק אחד השותפים הודיע על עזיבתו. אני התקדמתי.

החדר החדש היה יותר ממה שיכולתי לבקש: מיטה כפולה מתכווננת, מקלחת ושירותים צמודים וארון גדול במיוחד בשבילי. לחדר הישן נכנס שותף חדש. שעכשיו יכול ליהנות מהפרטיות של הדלת הקצרה. חיינו את החיים הטובים - צפייה משותפת בטלוויזיה תוך זלילת הטייק-אווי היומי, ארוחות שישי משותפות ושיחות נפש לתוך הלילה. בתקופה ההיא היו לי שתי דאגות בחיים: האחת, לאן נעלמים הדגים שאני קונה להשבחת האקווריום? הייתי בטוחה שהם מצאו את מותם מכיוון שהשותפים שכחו להאכיל אותם בסופי השבוע כשאני אצל ההורים. בדיעבד התברר שהדגים הוותיקים לא היו כל כך צמחונים ונהנו מהמתנות שהשארתי להם.

הדאגה השנייה הייתה, מי מסיע את המנקה? כן כן, הייתה מנקה. החיים הטובים.
שוב שותף עוזב שותף נכנס, ואחריו שובל של בחורות שאסף ברחבי העיר. הפעם הוא זה שגר בממ"ד, ותודה לאל שהדלת מספיק עבה. האחרון שנכנס היה כלב שאחד השותפים אימץ. הסידור היה מצוין - מצד אחד, יש לי כלב בבית שזה כיף ונהדר ומצד שני, אני לא צריכה להוציא אותו כי הוא לא באמת שלי. תענוג.

בסופו של דבר, יש לי רק זיכרונות טובים מהתקופה הזו. סמכתי על כל אחד מהשותפים בעניין התשלומים. ידעתי שתמיד אוכל לחזור הביתה ולמצוא שם מישהו לדבר איתו על איך עבר עלי היום. לא נאלצתי לעבור את הבלגן שבדרך כלל משאירות בנות בבית, במיוחד כשהן מרגישות יותר מדי בנוח זו עם זו. לא השאלתי לאף אחת בגדים או מוצרי טיפוח, ואף אחד מהשותפים לא בא לבקש מוצרי היגיינה שבדיוק נגמרו לו. ידעתי שתמיד אוכל לשמוע עצה טובה או נקודת מבט גברית בדיוק כשאני זקוקה לה והרגשתי מוגנת כשאני יודעת שלא אשאר אף פעם לבד בדירה. והיום, כשאני כבר לא גרה עם השותפים, רובם נשארו החברים הכי טובים שלי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
7 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. זה משום מה נשמע תענוג צרוף
רינת 14.05.2010
 
 
2. אהבתי
דניאל 14.05.2010
 
 
3. כל כל נכון... :)
אחד השותפים 14.05.2010
 
 
4. מי גידל אותך, מי? :)
אלדד 14.05.2010
 
 
5. אני גם אוהב
אמיר 16.05.2010
 
 
6. מחפשת שותפה
ורד 26.05.2010
 
 
7. אני שונא את השותף שלי!
ח' מגבעתיים 28.05.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©