הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סיבה למסיבה
 
נכון שהתחרות מיושנת, המנחים מגוחכים והשירים בינוניים, אבל אסנת יצחק חושבת שלהראל סקעת עם החיוך של "ילד טוב ירושלים" יש סיכוי לא רע לזכות באירוויזיון
מאת אסנת יצחק | 23.05.2010
 

אז נכון שהאירוויזיון היא תחרות מיושנת, שהכל פוליטיקה, שהמנחים מגוחכים, שאין לנו שום עניין במעברונים המשעממים, שזה משדר ארוך ומייגע, שהאירופאים חיים בסרט ואין להם דאגות ושרוב השירים בינוניים. אבל מבחינתי זו עוד סיבה למסיבה. עוד מקור המספק מוסיקה כשחלק מהשירים הופכים ללהיטים גדולים המושמעים לאורך שנים. אז פעם אחת בשנה, אני פותחת את הערוץ הראשון,  כן, ההוא נטול הפרסומות, מחזיקה את האצבעות ומקווה לניצוץ של גאווה ישראלית.

אפשר להגיד הרבה על הראל סקעת שנבחר לייצג אותנו בתחרות השנה עם השיר "מילים" שכתב נעם חורב והלחין תומר הדדי. אפשר לבוא בטענות על האלבום הבינוני שהוא סיפק אבל הוא ללא ספק הזמר הווקאלי הכי טוב שיש לנו, הקול הגדול שלו פלוס החיוך "ילד טוב ירושלים" הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים. אין מה לעשות, לכוכב שנולד לנו כאן לפני שבע שנים יש את זה ובגדול, הוא פשוט יודע מה עושים על הבמה, יש לו כריזמה בלתי נדלית, לוק של כוכב, קול גדול ובונוס שמוכיח את עצמו לאורך ההיסטוריה - הוא  תימני.

חורב והדדי נתנו לסקעת את המתנה הכי גדולה שאיתה הוא יכול היה להישלח לאירווזיון הזה: שיר גדול, שאנסיונרי, טקסט משווע, דרמה. בדיוק מה שסקעת צריך כדי לתת למדינה הלחוצה שלנו רגע של נחת. זה הרי לא סוד שאנחנו מצטיירים בעולם כמדינה מדברית לא מפותחת שרוכבים בה על גמלים, ובין לבין מוצאים זמן להתעלל בפלסטינים. אז אם לא בפוליטיקה ולא בספורט, לפחות שיפרגנו לנו בדוז פואה. מגיע לנו.

כריזמה בלתי נדלית עם קול גדול. הראל סקעת
 

בקדם אירוויזיון השנה שמטרתו הייתה בחירה של שיר לסקעת ולא התמודדות בין כמה זמרים, הושם דגש על היוצרים הצעירים שהתמודדו, ואכן חורב והדדי הצליחו לעשות בתחילת הדרך שלהם את מה שיוצרים מנסים לעשות לאורך כל הקריירה, ואני חושבת שהם ראויים לחשיפה. הדדי שהיה, בין השאר, הפסנתרן של ריטה במשך שנים, יוצר מוכשר אשר הפיק את האלבום האחרון של אילנית - "ישראלית" שיצא ב-2006 שלל עשרה שירים שעוסקים בישראליות, ואף הלחין את שיר הנושא מתוך האלבום. בנוסף הוא הפיק את אלבומו השני של שי גבסו. בימים אלה הוא חי  בניו יורק, וילווה את סקעת באירווזיון הקרוב.

חורב כותב בחסד. שני שירים שלו התמודדו בקדם אירוויזיון השנה מתחיל עכשיו לפלס דרכו בתעשייה, כתב את השיר "הוכחה" שהוא ללא ספק הפנינה הכי נוצצת שמירי מסיקה העלתה באלבום האחרון שלה. אני בהחלט אשים עין על הבחור המוכשר הזה, ואני בטוחה שהוא ישאיר לנו כאן עוד הרבה מילים.

אז השנה אפשר להיות רגועים. ב-27 במאי (סקעת יתמודד תחילה בשלב חצי הגמר. יומיים לאחר מכן ייערך הגמר) לא אשב לחוצה מהמחשבה שיתנפנפו מלפפונים על הבמה, אף אחד לא ידבר בשפת הב', לא יהיה דואט ערבי ישראלי מלוקק, לא עוד מילים בינלאומיות כמו דיווה והללויה - הפעם זה רק מילים, הפעם זה שלנו וזה מרגש מתמיד. לא נותר לי אלא לאחל למשולש הקסמים חורב את הדדי את סקעת ולכל המשלחת הישראלית הצלחה ושבעזרת השם והדוז פואה נתראה בשנה הבאה בירושלים הבנויה. אמן.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
5 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לייק, לייק, לייק
חגית 24.05.2010
 
 
2. רק מילים טובות
עידן 25.05.2010
 
 
3. תגובה לכתבה
רונית 25.05.2010
 
 
4. כתבה נהדרת
אוסקעת האמיתית 25.05.2010
 
 
5. מי אם לא סקעת יביא את הגאווה
גיא 27.05.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©