הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסקס הכי טוב
 
הבנות של "סקס והעיר הגדולה" חוזרות לסרט המשך, בלי לאבד טיפה מהקסם. ניצן ארד, גרופי, מודה להן על עשור של חלומות על נעליים ואהבה, ויודעת שמדובר בקבוצת התמיכה הכי אמיתית שלה
מאת ניצן ארד | 07.06.2010
 
מערכה ראשונה - שנת 2000. אני צופה בפרק הראשון של "סקס והעיר הגדולה" וחיי משתנים לעד. שנה מאוחר יותר אעלה על מטוס לניו יורק, חמושה במזוודה צנועה וחלומות מפוארים. גם אני, כך ידעתי, אטופף ברחובות ניו יורק על עקבי סטילטו, אשתה קוקטיילים ורודים עם חברותיי הזוהרות, ואמצא את המיסטר ביג שלי, רק בגרסה היהודית - מיסטר ביגוביץ' יהיה שמו.

מערכה שניה -  שנת 2001. אני ממלצרת במסעדה בניו יורק, רגליי נפוחות מ-12 שעות עמידה בנעלי ספורט זולות, על גופי 20 קילו מיותרים מאכילה מסיבית של מקדונלד'ס, ודירתי שבברוקלין מאכלסת בתוכה כמה זוחלים אשר זכו לשמות חיבה. וקר לי, מאוד קר לי. מיסטר ביג אינו נראה באופק אלא אם כן הכוונה היא להומלס ההיספאני בפינת הרחוב שרמז לי שזהו שמו. אני עדיין אופטימית.

מערכה שלישית - שנת 2010. עשור מאוחר יותר אני מבוגרת יותר ומרירה קמעה. הבנתי סוף סוף שכותבת טור לא יכולה להרשות לעצמה לקנות נעליים באלפי דולרים או לאכול כל ערב במסעדות יוקרה מבלי להשמין, ובטח שלא לגור בדירה המדהימה ביותר במנהטן, בלי שתצטרך לעשות בשביל זה כמה פעולות שאינן חוקיות ברוב המדינות. אבל, באהבה כמו באהבה אין צורך להסביר, ואין צורך לחפש רציונל. לפעמים הלב רוצה מה שהוא רוצה. והלב שלי רוצה את "סקס והעיר".

נשים מגיעות לסרט מאובזרות בעקבים, תכשיטים וחברות. "סקס והעיר הגדולה 2"
 

הרבה דברים נאמרו לאורך השנים על "סקס והעיר הגדולה". על תרבות הצרכנות, על חוסר האמינות ועל הפרובקטיביות. אבל הסדרה מעולם לא היתה סוגה עילית וגם לא התיימרה להיות כזו. היא תיארה בתחילתה רווקה צעירה בחיפושה אחר אהבה. סיפקה מבט על מערכות היחסים בין הגיבורה לבין חברותיה, והתבגרה יחד עם צופיה.

נכון, היא התרחקה שנות אור מאיתנו. התחילה כשהיא דומה לך, והפכה למשהו שתחלמי להידמות לו. חדר הארונות של קארי גדול יותר מכל דירתי. נעליה עולות בממוצע כמשכורת דו- חודשית שלי. אבל למי איכפת. "סקס והעיר הגדולה" לנשים, היא כמו "מופע האימים של רוקי" למעריצי סרט הקאלט. נשים מגיעות לסרט מאובזרות בהתאם בעקבים, תכשיטים וחברות.

מי ששמע את גל מחיאות הכפיים ההיסטרי שהציף את הקהל עם תחילת נעימת הנושא או את אנחת הרווחה הקולקטיבית שנפלטה בקרב הבחורות בקהל ברגע שקארי בראדשו הופיעה בסצינה הראשונה, מבין שלאף אחת לא אכפת מהמסר, התסריט או התקציב. המסר לא מוצפן בין השורות ולא דורש חשיבה מעמיקה. המסר הוא ענקי, צבעוני ומנצנץ. מה שאת רואה זה מה שאת מקבלת. חבורה של נשים יושבות ומדברות זו עם זו למוות. בדיוק כמו שכולנו עושות בכל רגע נתון.

כשהגענו לסרט, חברתי הצינית, שנאסר עליה לומר ולו מילה רעה אחת לגביו, ציינה כי הסרטים, הראשון והשני, זכו לביקורות צוננות שטענו כנגד חבורת הנשים שמסרבות להתבגר והסיפור מתרחק יותר ויותר מהמציאות. אך אני כאן כדי לומר - שתקום מעריצת "סקס והעיר הגדולה" שבדקה את הביקורות לפני לכתה לסרט.

מעולה פלוס כמה קמטים

אינני מבקרת קולנוע וגם לא מתיימרת להיות. אני נרדמת בסרטים של וודי אלן ומסרבת לראות כל סרט שבו מדברים ספרדית. אבל הנה הביקורת שלי :הבנות נראות מעולה פלוס כמה קמטים ועם גוף שגורם לבנות 20 לפרוץ בבכי. קארי מסתגלת לחיים נטולי הדרמה להם כל כך התרגלה, ועתירי הבורגנות עם ביג. שרלוט היא אמא לשתיים שמגלה שהיא לא מצליחה להיות עקרת בית משנות ה-50 כמו שתמיד רצתה. מירנדה מגלה את הקשיים בשילוב בין עבודה ומשפחה, וסמנתה היא סמנתה.

יש מקום לכולן תחת השמש הקופחת של מדבריות אבו דאבי בהן נערכת עלילת הסרט. לנשים שרוצות להביא ילדים, לנשים שרוצות להישאר רווקות, לאלו שפוחדות מזוגיות, ולהומוסקסואלים. התלבושות הן כמו קרקס ראוותני ומענג. הסקס אותו סקס. החברויות בין הנשים אותן חברויות. זה לא מתחכם, זה לא פלצני, זה בעיקר כיף אדיר.

מהו סוד הקסם? קארי והבנות נשארו כשהיו, שבורות לב לפרקים וחינניות כתמיד. הן פשוט עושות את זה בתפאורה מדהימה יותר. כפי שנאמר, במנהטן, עם תקציב של עשרה מיליון דולר על ביגוד, הייאוש נעשה יותר נוח. אבל הן משלנו, הבנות. יש להן פאדיחות במיטה, בחורים זורקים אותן, הן קונות נעליים ומסננות שיחות חסויות מהבנק לאחר מכן.

רק לראות אותי מייבבת למראה נעל מדהימה בדמעות אמיתיות מספיק כדי להבין - "סקס והעיר הגדולה" היא קבוצת התמיכה הגדולה ביותר של נשים בעשור האחרון. זו האומרת לכל אחת מאיתנו " אנחנו אוהבים אותך. את לא לבד". היא החברה שמלווה אותי כבר למעלה מעשר שנים. היא הממתק הכי לא מזין אבל הכי מספק. היא הפסקול לחיים שלי. היא הסקס הכי טוב שהיה לי. היא בדיוק מה שהבטיחו לי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
8 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אני רוצה סמנתה
ליאורי 07.06.2010
 
גם אני גם אני
אור 09.06.2010
 
 
2. ה-סרט של השנה
מורז'יל 08.06.2010
 
 
3. אחלה!
רותם 08.06.2010
 
 
4. למה לא בעצם??
אני 08.06.2010
 
 
5. צודקת
יולי 08.06.2010
 
 
6. אין דברים כאלה!!
ענת 08.06.2010
 
 
7. כל מילה חקוקה בסלע
יעל 26.06.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©