הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבריינים צעירים, היזהרו
 
גם ענבר בר-יהודה מתקשה להתייחס ברצינות להצעת החוק שחתום עליה ח"כ כרמל שאמה, שתתיר לקיים יחסי מין מגיל 16 ומעלה
מאת ענבר בר-יהודה | 10.06.2010
 

במהלך עוד ניסיון לסדר את החדר שלי, מצאתי טיוטה לכתבת תחקיר מעמיקה שהכנתי לעיתון בית הספר שעסקה בסקס: "כל מה שרציתם לדעת והתביישתם לשאול את האחות המפחידה בשיעור חינוך מיני". אני יודעת, זו כותרת ארוכה. למען האמת, ה"כתבה" די משעשעת ומתייחסת בהומור לעובדה שאני נערה בת 16, שמייעצת לחברי בני אותו גיל, ואומרת להם, "הי, באימא שלכם, אל תהפכו לשרמוטות, ואם אתם כבר כן עושים את זה, תעשו את זה חכם". יום לאחר מכן, גיליתי שח"כ כרמל שאמה מ"הליכוד", חושב שגיל 16 הוא הגיל שבו צריך להתחיל.

"חוק ההתנזרות" ששאמה מציע, מבקש להעלות את הגיל החוקי שבו מותר לקיים יחסי מין מ-14 שנים ל-16. חשבתי לעצמי, כמה ילדים מתחת לגיל 16 אני אפגוש היום? כמה מתוכם יהפכו להיות עבריני סקס? החוק מנותק לחלוטין מהמציאות, זה כמעט מיותר להגיד. עברייני מין בני 15 זו בדיחה גמורה. ב"קפה דה מארקר" כתב יודע דבר שעל פי הדת היהודית אפשר בכלל להתחיל לקיים יחסי מין בגיל 13. אחר מרחיק לכת ומודיע שהמדינה שלנו נכנסת ללופ עצבני של הקצנה ופגיעה בזכויות הפרט.

עברייני מין בני 15 זו בדיחה גמורה
תצלום : sxc

אחרי שהשתעשעתי במשך כמה דקות, הבנתי שמן הסתם, זה לא חוק שאפשר לאכוף אלא יותר הצהרת כוונות. על מה מצהירים פה בדיוק? שכל ילד או ילדה שקיימו יחסי מין מתחת לגיל המותר הם עבריינים? האם אנחנו באמת יכולים להרשות לעצמנו לצאת בהצהרה כזו לנוכח המיניות המתפרצת הקיימת היום בחברה? הרי בכל מקבץ בכבלים אפשר לראות את קורטני קוקס (מוניקה מ"חברים") חצי ערומה, ומנסה לפתות בחורים צעירים ממנה בקדימון לתוכנית החדשה שלה "קוגר טאון" שעלתה לאחרונה. הנוער היום מתפתח יותר מהר פיזית ומנטלית. ילד בן 16 יודע ומכיר והתנסה פי שניים, אם לא יותר, ממה שאני רק חשבתי עליו בגילו, וזה לא רק בהכרח כי הייתי חנונית בתיכון.

מעבר לכך שהחוק דומה להדבקת פלסטר על רגל קטועה תוך תקווה שיעצור את שטף הדם, הוא מצטרף לרשימה ארוכה מדי של חוקים פופוליסטים שהם כביכול לטובתנו, האזרחים, אבל הם יותר על מנת לפרסם את המציע שלהם. ההצעה הזאת נעלה וחשובה כי עומדת מאחוריה איזו שאיפה אידיאלית לעולם מוסרי יותר, עומדת בסופו של יום ביחד עם הצעות חוק משעשעות אחרות. לדוגמה, חוק הפופקורן, גם הוא מבית היוצר של ח"כ שאמה, שמטרתו לפקח על מחירי המוצרים הנמכרים בבתי קולנוע. הפיקוח הוא הכרחי ורצוי, אבל אחרי הכול, בתי קולנוע הם עסק פרטי. למה שלא יחוקק "חוק ארומה" שיפקח על מחיר הסנדוויצ’ים בבתי קפה? הרי הלחם הוא מוצר בסיסי. נכון, צריכה להיות הגבלה, אבל אסור לשכוח שמדובר בעסק פרטי שלא שייך למדינה.

הצעת חוק נוספת ששעשעה אותי היא "חוק הבורקה" של ח"כ מרינה סולודקין מ"קדימה". היא טוענת שאסור לנו, כמדינה מערבית, לתת יד לכך שדת כזאת או אחרת פוגעת כביכול בנשים, ושוללת מהן זכויות בגלל מצווה שאומרת להן לכסות את כל הגוף. סולודקין משווה את מדינת ישראל לצרפת ולבלגיה, לא פחות. אולי במקום לרוץ ולהכריז שאסור לקיים סקס מתחת לגיל מסוים, יש להפנות משאבים לחינוך למודעות מינית? הרי אפשר להעביר יותר שיעורי חינוך מיני, ועדיף שלא על ידי האחות המפחידה של התיכון.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©