הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה רע בשחור אסלי?
 
דותן פלזן, קיבוצניק לשעבר, פוגש את תרבות הקפה הפלצנית התל אביבית. לאטה, מאקיאטו, חלש, בלי קצף, דל, עם חלב סויה. איפה הטעם הפשוט של פעם?
מאת דותן פלזן | 10.06.2010
 

התחלתי לעבוד בבית קפה לפני חודש וחצי. מוזר שאני כותב על העבודה שלי, כי היא לא הכי מעניינת בעולם, ואם להודות באמת, זו העבודה הכי משעממת שעבדתי בה עד היום, ובכל זאת במרומי גילי המופלג ,27, עבדתי בלא מעט  מקומות בחיי.

לאחר זמן רב של עמידה מאחורי מכונת האספרסו, הקצפת חלב, הכנת סוגים שונים ומשונים של קפה: מקיאטו כפול, אספרסו קצר, אספרסו ארוך, לאטה ועוד כמה שמות שמכילים אותו משקה, שאלתי את עצמי לאן נעלם הנס על חלב? הפשוט, הטעים, שמזכיר טעם של בית.

אני לא מזלזל בתרבות הקפה, להיפך, אני חושב שהיא חשובה לא פחות מתרבות היין או כל תרבות קולינרית אחרת שאימצנו באהבה מרחבי העולם. תושבי תל אביב שאוהבים לנכס טרנדים שונים, הלכו עם תרבות הקפה קצת רחוק מדי בעיניי: כשלקוח מבקש "לאטה מאקיאטו, חלש, רותח, בלי קצף, דל, על בסיס מים עם חלב סויה" – ברור כי הפלצנות התפשטה גם לתחום הקפה ופשוט עברה את גבול הטעם הטוב, תרתי משמע.


תל אביבים יושבים כל היום בבתי קפה. מה, אין להם עבודה?
תצלום : נמרוד הלברטל

בדרך כלל תגובתי ללקוחות תובעניים שכאלו היא הנהון בשתיקה ואיזה חיוך קטן לשם הנימוס. בתוך תוכי, בזמן הכנת הקפה, אני תוהה מה לכל הרוחות גרם להם להבין שככה בדיוק הם אוהבים לשתות את הקפה שלהם? איך קרה שביום בהיר אחד החליטו שזה הקפה הכי טעים? עם כל התוספות המוזרות לקפה, הטעם שלו נהרס ובמקומו הם מקבלים כוס רותחת של חלב מהול במים. ייתכן ורבים מכם יחשבו שאני ביקורתי מדי כלפי הלקוחות בבית הקפה. כשהעובדה שאני קיבוצניק שעבר לעיר הגדולה רק לפני שנתיים וחצי לא תורמת במיוחד למסקנות שלי.

לפעמים נדמה שלתל אביבים אין משהו אחר לעשות חוץ מלשבת כל היום בבתי קפה. מה, אין להם עבודה? אין להם תוכניות אחרות חוץ מלשבת אצלי ולהציק לי בהזמנות מוזרות שרק גורמות לי לחשוב איך ומה יגיד הלקוח כאשר הוא יקבל את הכוס קפה שלו ובכלל מה רע בנס על חלב? או בשחור בוץ אסלי כמו שצריך שבושל על אש קטנה עם כפית סוכר וריח של בוקר.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. גם אני עבדתי בבית קפה
ג'ולייט 19.06.2010
 
 
2. קפה
מעריצה 20.06.2010
 
 
3. הקפה הכי טעים
יוליה 20.06.2010
 
 
4. הכי טעים זה... שוקו :-)
רינת 26.06.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©