הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפצחת הגברים
 
מור הדר ניסתה להתחבר לבנים שצופים במונדיאל, ואספה כמה תובנות על מה שקורה להם מול המרקע
מאת מור הדר | 20.06.2010
 

הגברים משווים את זה לגאונות, לקרב עקוב מדם בין יחידות עילית, לסקס משובח עם בחורה סטייל שפנפנת פלייבוי או לתוכנית ריאליטי-טראש עם גמר צמוד שאי אפשר להקליט. הנשים רואות בזה חבורת בבונים מיוזעים (מהממים יותר או פחות) שרודפים אחר כדור. אבל כולנו קוראים לזה כדורגל.

כן, דווקא עכשיו, כשמונדיאל 2010 בשיאו, הרגשתי צורך עז לכתוב על תופעה שמשחר ימי סובבת אותי ובלתי ניתן להתעלם ממנה - משחק הכדורגל חובק העולם אשר מטריף זכרים רבים. מתברר שההתרגשות האמיתית היא בעיקר כשמדובר במשחקי דרבי, ליגות עולמיות או תחרויות סופר קלאסיקו למיניהן,  כשהשיא הוא אותה תחרות פיפ"א עולמית אשר נערכת אחת לארבע שנים.

במונדיאל 98' שהתקיים בפריז לא התעמקתי, על אף שזכיתי לראותו מקרוב. באותם הימים העסיק אותי יותר היורודיסני וחנויות אביזרים לילדות. אולי הייתי צריכה להיכנס לאיזה משחק או שניים, כך השגעת הזו הייתה אולי מובנת לי יותר.
מדהים לראות כיצד המין הגברי כולו מתכונן למאורע הזה שנערך חודש שלם, וכולל שלושה משחקים מייגעים בכל יום, הימורים בלתי פוסקים, מסכי ענק המקשטים כל פאב או מסעדה המכבדים את עצמם, בירות לסוגיהן ופיצוחים. המון פיצוחים. הרחוב לפתע נעדר גברים שמעדיפים להסתגר וכמעט כל בחור ששוחחתי עימו היה נלהב יתר על המידה כנער צעיר ביום בר המצווה שלו: ממלמל ביטויים שזרים לי, לא מרוכז, עם ציפייה בעיניים. הרי ימות המשיח הגיעו.

אחרי שאני מגלה שהבלונדיני ההורס בכלל פצוע, מגיע שלב השאלות העמוקות
 

מאז שאני זוכרת את עצמי אני מוקפת בנים. ידידיי הטובים, אותם נוטפי הטסטוסטרון שמעבר לאהבתם הרבה למשחק הזה ידועים גם כשחקנים מהוללים בפני עצמם. לא פעם סובבות שיחותינו כחבורה על כיבושיהם או כישלונותיהם במשחק של שישי בצהריים, ולנו הבנות נותר רק לסובב את הראש בהפגנתיות ולדבר על דברים מהעולם האמיתי, כי אנחנו, לא חיות בסרט.
צפייה במשחק משמעותי איתם, זו כבר חוויה בפני עצמה. תמיד ישנה מין תחושה כזו של  שליחות, ההתרגשות בחלל האוויר גואה והרבה המלצות נזרקות אל המאמנים שעל המרקע. כשהמשחק מתחיל, אני מנסה למצוא עניין, ולפחות ברבע השעה הראשונה נותרת מרוכזת תוך שימוש באסטרטגיית "שאלת השאלות".

הרעיון הוא להיצמד אל אחד הגברים ותוך כדי המשחק להגניב לו שאלות בנוגע למשחק, כדי לחזק את מעמדו כפרשן מקצועי. תחילה, פותחים בשאלות הקלות - מי משחק נגד מי? מי אלו שלובשים כתום זוהר? בעד מי אנחנו? ואיפה לעזאזל דיוויד בקהאם? אחרי שאני מגלה באיזה משחק מדובר ושהבלונדיני ההורס בכלל פצוע, מגיע השלב המואץ. שאלות עמוקות שקשה לגבר הממוצע לענות עליהן, תוך כדי צפייה במשחק ופיצוח גרעינים במקביל. לרוב הוא יפסיק את אחת הפעולות כדי לענות או יתעלם.
מה זה נבדל? למה החליפו שחקן פתאום? למה הוא עשה לו ככה? מיד בתום השלב הזה מגיע שלב ה"אמירה", כאן יש לבחון את תמונת המצב בקפידה ולעשות מעשה אמיץ - לנצל רגע של שקט ולצאת בהצהרה "איזה טוב הם משחקים" או לחילופין "איזה משחק של כוסיות".

ברגע שאני מקבלת או לא מקבלת מענה, מילאתי את חובי למשחק, נתתי לו את הכבוד הראוי לו. וכך, לאחר כ-22 דקות של צפייה מותר לי כאישה לקום ולפרוש לעיסוקיי, לצאת לעשן או לעשות טלפונים. מותר ואף רצוי להישאר אם מדובר בקבוצות שמחזיקות בהיצע שחקנים יפים שנעים לבחון בקלוז-אפ ממושך. הגברים נשארים דבוקים למסך, בוהים, מקללים, מתרוממים בבהלה וצועקים על הדמויות, שלא יכולות לשמוע אותם, בנחישות במשך שעה וחצי ואף יותר!

רמת ההשקעה מדהימה ומעלה תהיות על רמת ההשקעה שלהם בתחומים אחרים, אבל הדבר שהכי כיף לראות אצל הגברים אוהדי הכדורגל הוא אותו ניצוץ בעיניים, הרצינות לפני כל משחק ובמהלכו, הרגשת השייכות לקבוצה, התשוקה הפורצת עם כל מהלך והעיניים הבורקות מדאגה כשהכישלון עומד על הפרק. פתאום הם הופכים מול עיניי מגברברים חסונים לנערים שבריריים שחולמים כל החיים לכבוש, לנצח ולהניף את הגביע. וכשכל הברים מציעים חמישים אחוזי הנחה באלכוהול לנשים בחודש הקרוב  -  מי אני שאתלונן?

עוד בנושא מונדיאל 2010 :

>> כתום עולה >> זיכרונות שלא יתפוגגו >> תחזית מופרעת >> זה הזמן >> כמו ווינדוס שבע על אטארי

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כמה נכון!!!
דניאל 20.06.2010
 
 
2. פשוט חזקה
פרגיתי 21.06.2010
 
 
3. אני איתך מור
אוהד 21.06.2010
 
 
4. כשתרצי לעלות לשלב הבא
השחור 22.06.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©