הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסיבה לאוזניים
 
באמצעות קולם בלבד, סחפו שמונת זמרי הווקה פיפל את ענבר בר-יהודה למסע אינטר-גלקטי מוסיקלי מצחיק ומרגש. הרבה יותר מהפרסומת ליוגורט
מאת ענבר בר-יהודה | 18.07.2010
 

נמאס כבר לשבת בבית בין מבחן למבחן. אז כשיד הגורל התערבה, ולאמא שלי נותר כרטיס פנוי למופע מוסיקלי כלשהו, לא שאלתי יותר מדי שאלות ולא פיתחתי ציפיות אלא פשוט הסכמתי להתלוות אליה. מה יש לי להפסיד? העיקר לא לשבת בבית בו חושיי כבר מעורפלים מריחות הטושים הזוהרים, שצובעים את מחברותיי ואת חלומותיי. ככל שיום המופע התקרב אחזה בי התרגשות לקראת שינוי האווירה, ועל כן יידעתי את הסביבה שלי שהנה! יש לי חיים: אני הולכת להופעה! גם אם כל מה שידעתי להסביר לגביה הסתכם במשפט "נו, האלה שצובעים את הפנים בלבן, ומשתתפים בפרסומת הזאת בטלוויזיה".

אחרי נסיעה ארוכה עד מבצר שוני הממוקם בין זכרון יעקב לבנימינה, בקצה הדרומי של הר הכרמל, והמתנה ארוכה לא פחות במתחם, המופע התחיל והתמונה התבהרה."The voca people", מבית היוצר של ליאור כלפון הכישרוני שהביא לנו גם את המופע הבלתי נשכח "פנטזי", הוא מופע ווקאלי-קומי בינלאומי, בו הצלילים והקולות שהקהל שומע מופקים על ידי שמונת הזמרים שעל הבמה. לא ייאמן שכל מה שהאוזן שומעת במופע אינו מגיע בעצם מדיסק נסתר כלשהו.

המופע, המשלב עיבודי א-קפלה מסורתיים של יצירות מוכרות, לבין אמנות הביט בוקס המודרנית, יוצר מסיבה לאוזניים וללב. הוא מגיע לארץ אחרי הצלחות מסחררות בברזיל, מקסיקו, קנדה, איטליה, צרפת ופורטוגל, ומיד אחרינו ימשיך לסיבוב הופעות נוסף בעולם - לגרמניה, איטליה, צרפת, ופעם נוספת לפורטוגל.

שילוב סטנד-אפיסטי של הקהל כמקור להשראה מוסיקלית ואף ככלי נגינה. ווקה פיפל
 

אנשי הווקה פיפל, בהנהגתם של קפטן "ביט-און" וסגנו "סקראצ'ר" (הלוא הם אמני הביט בוקס ינון ובועז בן דוד), מגולמים על ידי הזמרים אייל כהן, לירז רחמין, עדי קוזלובסקי, גילן שחף, עודד גולדשטיין ונעמה לוי. הדמויות שלהם במופע הן לא של אנשים רגילים אלא חייזרים שנתקעו בכוכבנו, היוצאים למסע קצבי ומפתיע, דרך הלהיטים הגדולים של כדור הארץ מכל הזמנים, אותם הם שואבים מראשיהם של האנשים בקהל. כל זאת על מנת לגייס מספיק אנרגיה מוסיקלית עבור החללית שלהם, כדי  לחזור לכוכב ביתם.

המופע משלב בצורה כמעט סטנד-אפיסטית את יושבי הקהל כמקור למוסיקה, להשראה, וגם ככלי נגינה. הן הילדים והן המבוגרים שצפו במופע הניעו את ראשיהם בשמחה ובצחוק אל מול הקולות, הצלילים והמקצבים המדהימים של המופע. קשה להאמין שהמסע המופלא הזה חזרה הביתה, אותו הקהל חווה יחד עם אנשי הווקה פיפל, אורך רק שעה וחצי. בעזרת קולותיהם הבלתי רגילים,  ודרך המוסיקה, הם מצליחים לסחוף לסיפור אהבה אינטר-גלקטי בין הקהל לבינם.

מעבר לכך לא אוסיף, כדי שלא אואשם בכתיבת ספוילרים, אומר רק שזו הייתה שעה וחצי של הנאה רצופה, של צחוק ושל היסחפות ששווה את הדרך הארוכה למופע, את ההמתנה הארוכה, ואפילו את עקיצות היתושים האין סופיות, שמאפיינות את מחוזותנו בימות הקיץ. השילוב בין הניהול המוסיקלי של שי פישמן, הכתיבה והבימוי של ליאור כלפון, והכישרון האדיר של האנשים שניצבים על הבמה, הופך את המופע הזה לבלתי נשכח, ובהחלט שווה צפייה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©