הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלי ערסים
 
למה לראות סרט בבית קולנוע, עם כל היוקר של מחיר הכרטיס והסבל מהקהל המרעיש, כשאפשר להתכרבל עם אדם אהוב מתחת לשמיכה ולאכול פופקורן ישר מהמיקרוגל?
מאת יוליה גזית | 23.07.2010
 

בעבר יציאה לקולנוע הייתה פעילות רצויה ומבורכת. דווקא כיום, כשהטכנולוגיה מפותחת דיה כך שנוכל להרגיש את חווית הצפייה טוב יותר כשאנחנו ממש בתוך הסרט, ההליכה לקולנוע הפכה למעיקה, יקרה ומעצבנת. רבים מעדיפים להישאר בבית ולצפות בסרטים, כשהם יושבים על ספות ביתם ואוכלים את הפופקורן שהם הרגע הכינו במיקרוגל. אז למה זה קורה? נתחיל בעובדה שהמחיר אותו משלמים כדי לראות סרט חורג מגבולות ההיגיון. לפני 15 שנה כרטיס עלה כמחצית ממה שהוא עולה היום, ואילו לפני עשר שנים הוא עלה עשרה שקלים פחות. בקצב הזה בעוד עשור או שניים יהיה יותר זול לקחת את הילדים להצגה בתיאטרון מאשר לסרט.

במידה שאתם רוצים לשריין לעצמכם מקומות, תתכוננו להוציא עוד ארבעה שקלים לכרטיס. המחירים דומים בכל בתי הקולנוע, בין אם הם נחשבים לבעלי איכות צפייה טובה יותר, ובין אם מדובר בבית קולנוע עירוני ותיק. עכשיו תוסיפו לכך את ההוצאה האימתנית על הפופקורן והשתייה, אשר עולים יותר מהצפייה בסרט עצמו. לאחרונה הגיש ח"כ כרמל שאמה הצעת חוק להוזלת המחירים המופרזים של הפופקורן והשתייה בבתי הקולנוע. אך עוד מוקדם לדעת אם יהיה באמת שינוי לטובת הצרכן.

מחירי הפופקורן והשתיה עולים על ההוצאה של הכרטיס לסרט
תצלום : מורן חלפון

סיבה נוספת להישאר בבית היא כמות הרעש הבלתי פוסקת שיש באולם תוך כדי הקרנת הסרט. אני בטוחה שהעובדה שאנו נמצאים בישראל תורמת לכך שכל אחד מהצופים מרגיש שהתשלום על הכרטיס מקנה לו את האפשרות לעשות ככל העולה על דעתו. מדובר בחבורת הספק ילדים ספק נערים, שמתפקעת מצחוק על כל מילה גסה שיוצאת מפיו של השחקן ומכל פיטמה נשית אשר נראית על המסך.

ומה עם הזוג שנכנס עשר דקות אחרי תחילת הסרט ולוקח לו אותה כמות הזמן למצוא את המושבים שלו. הבחור שכל השורות לידו, מעליו ומתחתיו שומעים כל פופקורן שנכנס לו לפה ונטחן בין שיניו בפראות. הערסים העצבניים שמדברים זה עם זה כל הסרט, ואבוי לחצוף שיעיז להעיר להם. ההוא שהקולה נשפכה עליו, וההיא שמתמרמרת כל הסרט על כך שקר לה. וכמובן, ישנם אלו שחושבים שהם נורא חשובים, ואינם יכולים לכבות את הסלולרי למשך שעתיים. ואם זה לא מספיק, אז הם גם עונים לשיחות.

פתאום להישאר בבית עם הטרנינג והרגליים על הספה לא נשמע רעיון כזה נורא. הסרטים, אפילו החדשים ביותר, נגישים לכל. הפופקורן והשתייה זולים. זה רק אתה ומי שאתה מעוניין לחלוק עימו את הערב. בלי לעמוד בתור, בלי לטפס מעל רגליהם של אנשים ובלי לסבול מפטפטת אינסופית לאורך כל ההקרנה. אולמות ה-VIP מנסים לתת לנו תחושה של צפייה ביתית עם יתרון של מסך קולנוע - נשנושים, אולם קטן, כורסאות נוחות ומרווחות, שמיכת כרבולית, וכל דבר אשר יהפוך את הצפייה לנוחה ומפנקת.

אך בשביל חוויה כזו צריך לשלם הרבה מדי.  עדיף כבר לוותר על התענוג ולהישאר בבית.
האם אנו באמת רוצים להגיע למצב הזה, שאיננו יוצאים כלל מהבית? שרבים מאיתנו מתעסקים בהורדות לא חוקיות של סרטים? שאנו מפסיקים לעודד יצירה של סרטים חדשים על ידי כך שאנו פשוט מפסיקים ללכת לראות אותם? אנו לא באמת רוצים להפסיק ללכת לקולנוע, אבל כורח המציאות מביא אותנו לכך.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
7 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. הוליווד לא צריכה אותנו
יפעת 23.07.2010
 
 
2. באמת בעייתי
ג'ק המנתק 23.07.2010
 
 
3. ובנוסף...
אגנס 23.07.2010
 
 
4. ולכן הקולנוע צריך לתת לנו ערך מוסף
רינת 24.07.2010
 
 
5. אני תוהה לאיזה קולנוע הלכת...
מאיה 24.07.2010
 
 
6. ומה עם בעיות החנייה???
רוני 24.07.2010
 
 
7. הבעייה היא לא המחיר אלא התמורה
חנן 26.07.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©