הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש מצב להתחלה טובה
 
ניר קלינגר חוזר לארץ ישר לתוך סיר הלחץ של הפועל באר שבע. לחץ כזה בדיוק גרם לו לעזוב את מכבי תל אביב ולעבור לאמן בקפריסין ב-2005. למרות הכל, רם הראל בטוח שזו החלטה נכונה
מאת רם הראל | 29.07.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


האם החלטתו של ניר קלינגר לחזור לאמן בישראל את הפועל באר שבע, לאחר ארבע עונות בהן אימן בליגה הקפריסאית, ולא נחל הצלחה יתרה נכונה לקריירה שלו? קלינגר אומנם מגיע עם מוטיבציה להוכיח שהוא לא נופל מהמאמנים הבכירים בארץ, אך ייתכן שהישארות בקפריסין הייתה מקדמת אותו למשרות אימון בליגות בכירות יותר באירופה. תשובה לשאלה תגיע בעצם במחזורים הראשונים של עונת 2010/11.

העונה הקרובה היא אתגר גדול וחשוב ביותר בקריירת האימון של קלינגר. האם יוכל לשחזר את ההצלחות מימיו במכבי תל אביב או להמשיך את שרשרת הכישלונות שאיתם עזב את קפריסין? בנוסף, האם החזרה לאימון קבוצה קטנה יכולה לקבע אותו כמאמן של קבוצות קטנות? קלינגר הוא מסוג המאמנים, שמאוהבים בתפקיד ולא משנה להם אם המשרה היא במועדון פאר או לא. בדיוק כמו דרור קשטן, שסיים את הקדנציה השנייה שלו בנבחרת ישראל בקול ענות חלושה, ובמקום לקחת פסק זמן מאימון לתקופה הקרובה, התפשר על אימון בני יהודה תל אביב (שעדיין נחשב למועדון קטן).

הבעלים של הפועל באר שבע, אלונה ברקת, זיהתה את הפוטנציאל הטמון בקלינגר, והחתימה אותו בציפייה להתברג בצמרת ליגת העל. ככה זה כשמשקיעים עשרות מיליוני שקלים. אולם, הסגל שנבנה הוא לא הכי נוצץ, ויכולותיו של קלינגר לזכות בתארים הם עדיין בגדר סימן שאלה.


רוצה להתברג בצמרת ליגת העל. אלונה ברקת
 בנוסף, העונה האחרונה של הפועל באר שבע (עונת החזרה לליגת העל) הייתה סוערת במיוחד, כשאת מרכז תשומת הלב תפסו האוהדים של הקבוצה ואיומיהם על המאמן, גיא עזורי. למרות שברח מלחץ כזה, נראה שגם על קלינגר לא יחוסו אמצעי התקשורת בדרום ואוהדי הקבוצה. הוא יצטרך להתמודד עם המצב ואסור לו לחזור על טעויות ההתמודדות מהימים במכבי תל אביב. 

ימים בהם חווה איומים על חייו מהקהל של הצהובים בעונות השנייה והשלישית שלו בקבוצה, למרות שהוכיח בעונה הראשונה שם שהוא מסוגל לאמן מועדון גדול, כשזכה איתה באליפות המדינה בפעם הראשונה שמילא את התפקיד בליגת העל, ובגביע המדינה שתי עונות מאוחר יותר. ואף הוביל את מכבי תל אביב לליגת האלופות בה הקבוצה ניצחה את איאקס וסיימה בתיקו עם יובנטוס. אולם, בזמן שתפס את תפקיד המאמן במכבי תל אביב הספיק להסתכסך עם הקהל, אחרי שגרם לעזיבתו של הקפטן, אבי נמני מהמועדון, ואף נכשל בבניית פרויקט שחקני ה"גלקטיקוס א' " בקיץ 2005. 

הישגיו של קלינגר עם מכבי תל אביב לא גרמו לו לקבל הצעות טובות בקבוצות בישראל בשלהי שנת 2005, עת עזב את קרית שלום. בנוסף, נראה כי רצה להתרחק מהלחץ התקשורתי ומזה של אוהדי מכבי תל אביב, ועבר לאמן בליגה הקפריסאית (שמבחינה מקצוענית, עדיין נמצאת בתחילת דרכה). החלטה שנראתה עבורו נכונה באותה תקופה (ישנם טוענים כי עבר גם בעקבות איומי אוהדים). אולם, אם שופטים לפי התוצאות, החלפת חמש קבוצות בארבע עונות בקפריסין ללא זכייה בתואר, גרעה מהמוניטין המקצועי של קלינגר.

כעת, הוא חזר לקדנציה שנייה כמאמן בבאר שבע (הראשונה הייתה מוצלחת בבית"ר באר שבע בסוף שנות ה-90, תחילת ה-2000). הדילמה שעמדה בפני קלינגר לא השאירה לו יותר מדי ברירות - מחד גיסא, הוא יכול היה לחכות להצעה לאמן קבוצה נוספת בקפריסין, שיכולה בהמשך להוביל למשרת אימון ביוון (במידה שיצליח), מאידך גיסא, לחזור לאמן קבוצה קטנה בישראל שהצלחה בה יכולה להוביל אותו חזרה למשרת המאמן באחת הקבוצות הגדולות בארץ.

קלינגר בחר לחזור לבירת הנגב וזו נראית החלטה נכונה עבורו בשלב זה של הקריירה. כך הוא יוכל לשקם את הפועל באר שבע ואת עצמו למרות שהקבוצה האחרונה שאותה אימן (ניאה סאלימנה פמגוסטה) סיימה את העונה במקום האחרון.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©