הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוהבת אותך, ג'ים קארי
 
הוא לא מוקרן בבתי הקולנוע המרכזיים, אבל זו בוודאי לא סיבה לוותר על הסרט "אני אוהב אותך פיליפ מוריס" בו קארי המשחק הומוסקסואל מתאהב ביואן מקגרגור. רותם משען מתפעלת
מאת רותם משען | 01.08.2010
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אני חייבת לציין שתמיד חיבבתי את ג'ים קארי, אך כעת אני יכולה להיפתח ולומר: אני אוהבת אותך ג'ים קארי! סוף סוף השחקן הקומי המוכשר הזה אינו נכנע לתכתיבי הוליווד הגדולה, ומגלם דמות מפתיעה ביותר, יחד עם חיזוק משחקן המשנה בסרט יואן מקגרגור. הסרט "אני אוהב אותך פיליפ מוריס" הוא שילוב הזוי ומהנה בין סדרת המתח "נמלטים" לבין סדרת הדרמה "הכי גאים שיש", מה שמוביל לחוויה בלתי נשכחת שנשארת חקוקה היטב בזיכרון.

הסרט, בבימוים של גלן פיקארה וג'ון רקווה, מבוסס על סיפורו האמיתי של הנוכל סטיבן ג'יי ראסל, המגולם על ידי קארי, שעובד לרומן "אני אוהב אותך פיליפ מוריס" משנת 2003, מאת סטיב מק'וויקר. ראסל הוא נוכל ערמומי ומבריק הנזכר בתלאות חייו בעודו גוסס בבית חולים. תחילה חוויותיו מתחילות באופן רגיל למדי כאשר הוא מוצג כשוטר חביב, איש משפחה אמריקאי ודרומי הגר בפרברים, וחובק ילדה ואישה. אך לפתע מגיעה תפנית מטורפת כאשר ראסל יוצא מהארון בסצנת סקס בוטה עם גבר. כבר אמרתי שג'ים קארי מגלם אותו?

ראסל מחליט בן רגע לחיות את חייו מחוץ לארון, ולרמות את חברות הביטוח כדי לממן את חברו החדש. מהרגע בו נתפס ונכלא לראשונה, הוא מתאהב באסיר פיליפ מוריס, אותו מגלם יואן מקגרגור, וסיפור האהבה שלהם בכלא מרגש ומשכנע עד מאוד. כאשר שניהם יוצאים לחופשי, הודות לערמומיותו של ראסל, הוא ממשיך לרמות, וכעבור זמן מה נכלא שוב. אהבתם כה עצומה, שראסל מצליח לברוח פעמים רבות מהכלא רק כדי לפגוש את אהובו פיליפ, עד שהוא מתכנן תוכנית קיצונית במיוחד כדי להתאחד עם בחיר ליבו.

שילוב הזוי בין "נמלטים" לבין "הכי גאים שיש". מתוך "אני אוהב אותך פיליפ מוריס"
 

ג'ים קארי הראה לנו צדדים שונים באישיותו כבר בסרטים כמו "המופע של טרומן" משנת 1998 ו"האיש על הירח" משנת 1999. אך בסרט הזה הכישרון שלו נמתח עד הסוף, בגילום בחור הומוסקסואל ויוצא דופן , וכיאה לקארי ולראסל המקורי - הדמות היא ערמומית, מבריקה וכריזמטית. תחילה הופתעתי שהסרט לא מוקרן בבתי הקולנוע הגדולים בארץ, אך גיליתי שזה כך גם בארצות הברית, כנראה משום שהוא נתפס כבוטה מדי. אך בעיניי זה לא נכון, בעיקר בגלל הדינמיקה והאינטרקציה בין קארי למקגרגור.

את מקגרגור מעולם לא חיבבתי במיוחד, תמיד ראיתי בו שחקן נחמד ותו לא. אך בסרט זה ראיתי צד שונה שלו. הוא מגלם הומוסקסואל עדין, ביישן ומעורר חיבה, מה שלא בדיוק מתאים לטייפ קאסט שלו בסרטים. הדמות שלו אומנם אינה מתפתחת כמו זו של קארי, אך המשחק מעורר הערכה רבה. מה שעוד נתון להערכה, הוא האומץ של שני השחקנים ההוליוודיים האלו לשחק בסרט על הומוסקסואלים, ולהציג זוגיות גאה לקהל ברחבי העולם. התהפוכות הקיצוניות בחיי הדמות הראשית יחד עם אהבתו המוחצנת לגבר, יעוררו אי נוחות אצל לא מעט צופים. בהתחלה גם לי זה היה קצת מוזר.

לסרט יש קצב מדהים ומעניין. הפסקול עליו אמון ניק אוראטה משלב בין המתח בחיים המסובכים של ראסל לבין ההומור של קארי, ומעניק זרימה טובה ומהנה. הסרט אמנם לא מוצג בהרבה מקומות בעולם מכיוון שלא התקבל בברכה, אך לדעתי זהו התפקיד והמשחק הטובים ביותר של קארי, ואני מקווה שהוא יזכה להערכה רבה גם היכן שמחלקים פרסים.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. נשמע טוב
יפעת 04.08.2010
 
בהחלט שני שחקנים מעולים!!!
רחל 05.08.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©