הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבשו את ליבה
 
הפתעה ציפתה לניצן ארד בהופעה של "הדג נחש". אמנם סביבה היו ילדים, אבל הם ידעו את כל המלים של כל השירים מכל האלבומים הרוויים במסרים חברתיים שתוקעים אגרוף בפרצוף
מאת ניצן ארד | 03.08.2010
 
אני חייבת להודות שכשצעדתי לכיוון מועדון ה"בארבי", חשתי רצון עז לעשות סיבוב פרסה ולחזור. אומנם בחוגים מסוימים מחמיאים לי על עור הפנים המתוח, שמטעה לחשוב שאני צעירה יותר מ-29 שנותיי. ואכן השעה כבר הייתה עשר בערב, שעה מאוחרת לכל הדעות, שרק מוכיחה שאני באמת בליינית צעירה ונועזת. אבל בהופעה של "הדג נחש" בבארבי, אני הייתי המבוגר האחראי שבא להרוס את המסיבה, ואי אפשר היה לטעות לגבי העובדה שהרוב המוחץ של האנשים שחיכו איתי בתור היו מאוד, אבל מאוד צעירים. צעירים מספיק אפילו כדי להצביע למתחרה האהוב עליהם ב"כוכב נולד".

בתוך "הבארבי" היה חם. חם מאוד. על הבמה הייתה להקת חימום שלקוחה הישר מהסיוטים ההזויים ביותר שלי. הם צעקו משהו על היותם להקה אנטי קפיטליסטית, שיחקו עם מקצב הצ'ה צ'ה של הסינטיסייזר שלהם, באופן ספציפי הוציאו שם רע לכל להקות ההיפ הופ בעולם, ובאופן כללי לכל בני האנוש. כבר שקלתי ברצינות לפלס את דרכי החוצה דרך ההמון, ולשים סוף לפיאסקו, אבל אז עלו "הדג נחש" לבמה וכבשו את ליבי.

את ההופעה הם פתחו בשורה האלמותית "הדג נחש עושים היפ הופ ציוני", אבל הם לא עושים רק היפ הופ ציוני, אלא גם היפ הופ איכותי, ובכלל - מוסיקה מצוינת. שלושה כלי נשיפה, שישה אלבומי אולפן ושאנן סטריט אחד, יצרו את אחת ההופעות הכי טובות שראיתי בארץ."הדג נחש" הם בבירור לא להקה תל - אביבית. הם לא עולים לבמה עם אגו או עם בחורות חצי ערומות או עם מניירות של כוכבים.

יודעים לתאר יפה מצב חברתי מחורבן. "הדג נחש"
תצלום : מעיין קאופמן

הם ירושלמים הארד קור, והם עולים לבמה לעשות שמח עם אנרגיות מטורפות ותחושה כללית שנקלענו למסיבה שלהם עם החבר'ה. מעבר לעובדה שהם מוסיקאים מוכשרים ומדויקים, גם הטקסטים שלהם חריפים באופן מפתיע. "הדג נחש" שומרים על עברית תקינה, ממעיטים לדבר על כמה כסף הם עושים וכמה בחורות הם משיגים, קרוב לוודאי שבגלל שהם לא פה בשביל זה, הם פה בשביל המוסיקה.

והדובדבן שבקצפת, הם גרמו לכל הילדים הקטנים שחיכו איתנו בתור להפוך לקהל משולהב, מדהים, מלא אנרגיות טובות, שיודע כל מילה ומילה בשיר, כל שיר, מכל ששת האלבומים. גם למי שנדמה שהמילים הגבוהות של "הדג נחש" מבוזבזות על דור כל כך צעיר, האמת היא שצריך לראות כדי להאמין - מאות צעירים צורחים בקולי קולות שירים שמדברים על מצב החברה, ולא על מצב הכוסית התורנית או כל דבר אחר שלהקות היפ הופ בארץ שרות עליו.

בקיצור, היה כיף. מי שלא מאמין לי מוזמן לדגום את השיר האחרון מבית היוצר שלהם "שיר נחמה", שמגובה בקליפ שלמרבה ההפתעה לא נראה כאילו צולם במתנ"ס, כמו אלה של עמיתיהם למקצוע אלא בעל הפקה עם ניחוח של חו"ל וסאונד משובח. את השיר מלווה יהודה קיסר שמביא איתו סאונד בסגנון זוהר ארגוב, ומקבל כבוד השמור רק למלכים מעידן מוסיקלי שונה. לשם האמינות, אני מסיימת בציטוט מאותו שיר, כדי להוכיח כמה יפה אפשר לתאר מצב חברתי מחורבן ותחושה כללית של חוסר אונים, מבלי להתלהם ומבלי לשבת במתחמי VIP במועדונים בנמל, מוקף בקטינות ועטוי שרשראות כבדות (וכן, אני מתכוונת אלייך סאבלימינל).

"אז מה עושים מתנחמים
מסירים מכסים מסירים
מסירים מוסר משרים
מסירים מסרים משירים
ושרים שיהיה טוב
שרים כדי לא לרעוב
שרים כדי לא לראות שאין על מה
שרים עוד שיר נחמה

סובבוני בשקלים
הלעיטוני בכזבים
ואני כשה תמים
עודני מאמין
עוד פעם"


"שיר נחמה" | "6" | "הדג נחש"

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
7 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. היה מעולה!!!
חנאן 04.08.2010
 
 
2. אין ספק, אני חייב לשמוע אותם !!!!!!!!!!!
שי 04.08.2010
 
מחזקת
אווה 06.08.2010
 
 
3. hadag nachash
ofer 04.08.2010
 
 
4. שירת הסטיקר
חנוך 04.08.2010
 
 
5. אחלה הופעה
הילה 06.08.2010
 
 
6. אין כמוהם
יעל 06.08.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©