הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא וזה סופי
 
איתי נוימן הבין, בשעה טובה, איפה הכוח הנשי. ראיתם פעם גבר שאומר שכואב לו הראש כשהגברת רוצה סקס? אז למה להן מותר?
מאת איתי נוימן | 12.08.2010
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


אמצע שבוע, לילה, נכנסים למיטה. אתה כמובן מצפה, מקווה, רוצה שיקרה משהו, משהו מיני, והיא מהכיוון שלה, מי יודע. אבל אתה רוצה. ואתה לא תמיד יכול לדעת אם היא מצפה לאותו דבר, וכולנו יודעים שזאת אכזבה. למה בעצם אנחנו מגיעים למצב כזה בכל פעם?
העולם שוביניסטי, פמיניסטיות מפגינות, נאבקות לקבל הכרה, לקבל שוויון או העדפה לנשים, אבל בעצם, בשורה התחתונה, במילה סופית ואחרונה, ברגע האמת, כשאין שום דבר מסביב, וזה רק גבר מול אישה, בחור מול בחורה שזה באמת חשוב, לאישה יש את הכוח, והיא תגיד לא, ואתה, לא משנה מה תגיד ברוב המקרים - אם זה לא, אז זה לא.

ואולי היא תנסה למצוא תירוץ, "כואב לי הראש", "אני לא במוד", "אני עייפה" וכל שאר התירוצים הבנאליים שקראנו עליהם לא מעט, וראינו אותם בכל סדרה או סרט. אבל עדיין לא משנה מה יהיה התירוץ, המילה האחרונה שלה. והמילה הזאת היא "לא". אין לי שום בעיה עם שוויון בין גברים לנשים, ואין לי בעיה עם פמיניסטיות שרוצות את זה, ואני חושב שזה נכון והן צריכות לקבל את זה, אבל איך אפשר להגיע למצב של שוויון כשבעצם אין שוויון? ולא משנה איך נסתכל על זה.העניין הכי אבסורדי בכל הנושא שאלו הם החיים שלנו, ככה הם, ואנחנו מקבלים את זה. מקבלים, כי אין לנו ברירה. כשהיא אומרת לא, היא אומרת לא.
 

העולם פמיניסטי, והפמיניסטיות פשוט עוד לא גילו את זה
תצלום : sxc

ואין פה שום עניין של הצדקה, של לקיחה בכוח, זה הדבר הנוראי ביותר שיכול להיות. בוא נקרא לילד בשמו, אונס. הגבר בסופו של דבר הוא החזק מבין השניים ברוב המקרים. ככה נוצרנו. ישנם יוצאים מן הכלל, אבל לרוב זה העניין. מתי שמענו על אישה שאנסה גבר? אונס של נשים זה דבר שקשה אולי לחשוב עליו ככה, אבל הוא כבר בשגרה, ואין גרוע מזה. אבל זאת לא המטרה שלי. אני מדבר על יחסים נורמטיביים, יחסים רגילים של זוג, גבר ואישה, בחור ובחורה, בני זוג. כשהיא אומרת לא, היא אומרת לא.

לא פלא שהעולם הפך להיות גברי, שוביניסטי. הגבר בסופו של דבר, בשורה התחתונה תמיד ייאלץ לקבל את הלא. אחר כך הוא קם בבוקר והוא מגיע לעבודה מאוכזב, ורואה עובד ועובדת שמגיע להם להתקדם בתפקיד, זה לא ברור שהוא מרגיש את הקירבה, והקשר הזה של האכזבה לאותו העובד? ויקדם אותו בתפקיד? תקראו לזה שוביניסטיות, תקראו לזה אפליה, לא משנה איך, שניהם קיבלו לא אתמול בלילה, הם מרגישים קירבה זה לזה.יש להם סימפטיה זה לזה.

הדבר המרכזי בכל הנושא הוא שאין שוויון, זה בטוח. כי כשהאישה תרצה, הגבר ירצה, כמעט לא קורות הפעמים שבהן האישה רוצה והגבר אומר לה לא או מחפש תירוץ למה הלילה לא. פה חוסר השוויון. בכך שכשהאישה תרצה היא לרוב תקבל. גבר לא אומר לא, ככה אנחנו, לא משנה מה. אנחנו תמיד ב"מוד" המתאים. ואם לא, אז בקלות מאוד אנחנו נגיע אליו. אחרי יום, יומיים, ארבעה או שבוע שלא היו יחסי מין, גבר לא יגיד לא. פה חוסר השוויון, השליטה הסופית אצל האישה. העולם פמיניסטי. והפמיניסטיות פשוט עוד לא גילו את זה.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כמה הערות
לא פמיניסטית 14.08.2010
 
צודקת כל כך!!!
גם אני לא פמיניסטית 24.08.2010
 
 
2. גברים צדים ונשים מקננות
עוז 22.08.2010
 
 
3. מי הן הנשים האלו?
מיכל 14.09.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©