הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סכין בלב
 
לאלירן מלכי יש חלום: שתיפסק האלימות נגד נשים. הוא מייחל לפוליטיקאים אמיצים שידאגו לחקיקה ברורה ואכיפה נוקשה
מאת אלירן מלכי | 30.08.2010
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


"לגברת לוי שוב היה מזל מסכן אלי בעלה כל יום חוזר אומלל
הילד שוב קיבל שלילי ופרצו להם לאוטו
והשכנים החמסין הגיסים עוד רגע ישגעו אותו
ואשתו לידו מה היא מנג'סת
בלי לחשוב הרבה הפוכה לתוך הלסת
נראה אותך תעיזי ליבב".


עכשיו אני מביא סכין שם לך אותו בלב" ("אף אחד", הדג נחש)

אלימות נגד נשים הפכה להיות דבר שבשגרה. ההתייחסות של התקשורת היא מינורית לתופעה שרק מתעצמת בתוך החברה שלנו. בישראל שורדות כיום 145,000 נשים מוכות. כמובן שהמספר הזה לא ממש מדויק. כי הרי מספרן של הנשים המוכות גבוה בהרבה והסיבה לפערים אלו נובעת ובצדק מהפחד להתלונן. המשטרה לא עושה רבות למניעת האלימות כנגד נשים. אישה הסובלת מאלימות מצד בעלה מגישה תלונה במשטרה, ובתגובה הוא מוזמן לחקירה, וברוב המקרים משוחרר ממש באותו יום. יש להודות באמת שישנן נשים המנצלות את ההליך המשטרתי כדי להשתמש בה לצורכי גירושין ברבנות, ועל כך הן חייבות להיענש במלוא חומרת הדין. אך ישנן נשים שחוזרות לביתן לאחר שהגישו תלונה וסובלות מאלימות קשה יותר, כי העזו לפתוח את הפה.

הגיע הזמן למוטט את שלטון הפחד
תצלום : sxc

אני עדיין מחכה שיקום הפוליטיקאי האמיץ ויגיד עד כאן. הגיע הזמן לעשות שינוי. הגיע הזמן למוטט את שלטון הפחד ולצאת למתקפה כי הגיעו מים עד נפש. הגיע הזמן שהגברים המכים יבינו שהשימוש באלימות הוא דבר בלתי נתפס ובלתי מתקבל על הדעת. נשים הן לא חומר ביד היוצר, ואסור בתכלית האיסור לפתור בעיות וסכסוכים במשפחה בעזרת אלימות.

ניתן להגיע לכך רק בעזרת חקיקה נוקשה ובלתי מתפשרת, לשם כך יש לגייס את כל הכוח הנפשי האדיר של העמותות למען נשים בגיבוי פוליטיקאים חזקים ולהקים קול צעקה. קול צעקה כזה, המחריש אוזניים, העובר מבעד לדלתות וחודר לכל בית בישראל. יש להטמיע את זה במערכת החינוך בישראל, ולחנך את ילדינו שאלימות היא לא הפתרון, היא אף פעם לא הייתה ואף פעם לא תהיה. יש לצאת בקמפיין ענק בתקשורת ולהעלות את הנושא לסדר היום הציבורי, ולא להסתפק בכותרת החולפת לנגד עינינו ונעלמת אחרי יום.

אם הייתי יכול לנאום בסגנון מרטין לותר קינג הייתי אומר - יש לי חלום, שבו לכל אישה תהיה בעלות על גופה, ותוכל לשאוף לאושר עצמי ללא פחד מפני בעלה. יש לי חלום שבו כל אישה תוכל לחיות בשלווה ובאושר, ולהרגיש מוגנת בביתה בלי לחשוש מאלימות מצד בעלה. יש לי חלום שבו כל אישה המרגישה כי נשקפת סכנה לחייה תוכל להתלונן במשטרה, והשוטרים יתייחסו לתלונה במלוא חומרת הרצינות.

"ומכיוון שכולנו באנו מאישה,
קיבלנו את שמנו מאישה ואת חיינו מאישה,
אני תוהה למה אנחנו לוקחים מהנשים שלנו,
למה אנחנו אונסים את הנשים שלנו, האם אנחנו שונאים את הנשים שלנו?
אני חושב שזה הזמן להרוג למען הנשים שלנו,
הגיע הזמן לרפא את הנשים שלנו, להיות אמיתיים לנשים שלנו"

(תרגום חופשי – 2pac , "keep ya head up")

אבל עד שזה יקרה, אם בכלל זה יקרה, יחפרו עוד הרבה קברים ויתנוססו עוד הרבה כותרות בעיתונים, ואנחנו נמשיך לשמוע על אותה גברת מחוררת, בשינוי אדרת. ונשארת שאלה אחת המרחפת מעל ראשינו - עד מתי.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©