הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם רק תאמינו
 
אסור לוותר על חלומות, טוענת חן לוי, למרות שלעתים הם מעוררים גיחוך בסביבתנו הקרובה. את הדרך להגשמתם, היא מציעה, יחפש כל אחד אצלו בתת המודע
מאת חן לוי | 01.10.2010
 

>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


שמעתי על בחור שעבר תאונת דרכים, סבל מכאבים חמורים בבטן והתמכר למשככי כאבים ואימא שלו לא הייתה מרוצה מכך. יום אחד הוא ביקש ממנה שתביא לו משכך כאבים, והיא הביאה לו אקמול בלי לומר לו שזה לא מה שביקש. הבחור נטל את הכדור והכאבים נעלמו. ברפואה נהוג לכנות מצב כזה כאפקט הפלצבו.
זהו כוחו של תת המודע. כי הרי גם אם הייתה מביאה לו סוכרזית, האמונה בכך שזהו משכך כאבים הייתה מעבירה את הכאב. אם זה באמת כך, למה לא לפעול עם החולים הכבדים ביותר? לשכנע אותם שיש כדור פלא שמרפא סרטן, וכל מה שהם צריכים לעשות הוא ליטול אותו שלוש פעמים ביום במשך חצי שנה.

מכר של אימא שלי היה חולה בסרטן. הוא ביקר אצל רופא שטען שיש לו מקסימום חצי שנה לחיות. האיש חזר הביתה מדוכא אך אז החליט שלא הרופא הוא זה שיקבע לו מתי ימות. לאחר חצי שנה הלך האיש לבקר שוב אצל הרופא ונבדק, הרופא היה המום משום שהסרטן לא היה בגופו. הוא שאל אותו איך זה קרה ותשובתו הייתה שהוא פשוט האמין שהוא לא הולך למות. כל יום קם בבוקר צוחק, קונה ספרים של בדיחות וצוחק ורואה מערכונים וצוחק. התרופה היא אמונה וצחוק. הבעיה היא שרופאים רבים קובעים את תוחלת החיים, והחולים מאמינים להם, ומתים בדיוק לפי התחזית.

במקרה הראשון האדם האמין בעצמו ובמה שגופו מסוגל לעשות ובמקרה השני האדם הקשיב לאדם אחר שהוא האמין בו. המשותף בין השניים - אמונה, מה שתאמין בו יקרה לטוב ולרע.
כמה כוח יש לתת מודע! מעטים האנשים שיודעים להשתמש בכוח האדיר הזה ומי שיודע, גילה סוד של היקום: לקבל כל דבר בחיים בדרך שלך. אתה בשליטה מלאה, כמו אלוהים, בוחר מה להכניס לחיים שלך ומה לא, ומשנה את דרכו של העולם.

תבחר מה להכניס לחיים שלך וכך תשנה את דרכו של העולם
 

אבל סוכני החיברות (אלו שמהם בני האדם לומדים את כללי ההתנהגות של החברה בה נולדו) בחיינו משפיעים עלינו יותר מכל, ועם השנים אנשים פחות מאמינים בעצמם ומקשיבים יותר לעצות ודעות של החברה. מדוע התהליך שאנו עוברים בחברה ובמשפחה מוביל אותנו למצב של חוסר אמונה בעצמנו?
יש לי ששה אחיינים מדהימים שאני עוקבת אחריהם מהרגע שנולדו. יותר מכל התרגשתי לראות דבר אחד: הרגע שבו הם התחילו ללכת, כל התינוקות מועדים שוב ושוב, חוטפים מכות, דופקים את הראש בשולחן ומדממים בשפתיים.

הדבר המדהים הוא שלמרות הקושי הם ממשיכים עד שהם מצליחים. אף אחד לא יגיד לתינוק שהוא לא יכול ללכת, והכוח שלו להמשיך לנסות בלי לפחד מהנפילה הבאה מרתק אותי. בכל מקום ישנם אנשים שמשתוקקים למשהו ומוכנים לעשות הכל למענו, אך ישנם אנשים שעוצרים אותם בדרך. תמיד קיימת תחושה של פקפוק מצד הסובבים אותנו: אם לבחורה יש חלום להיות זמרת מצליחה בחו"ל (וכרגע היא אפילו לא מפורסמת בארץ) שרק תעז להגיד זאת בקול רם. יהיו שיצחקו, יהיו שיפקפקו, ויהיו שיסתכלו עליה ברחמים. הם יחשבו שהיא חיה בסרט. גם אם יש לה קול יפה, הסיכוי שלה להצלחה הוא אחד למיליונים.

מאז שהיינו ילדים קטנים אנחנו שומעים או רואים במבט של אנשים שאת "זה" אנחנו לא מסוגלים לעשות. נרצה או לא, זה משפיע. אנחנו מוותרים על החלומות שלנו יותר מדי בקלות כי אחרים אומרים שזה חלום שיישאר בגדר חלום. בינתיים אנחנו צריכים ללכת ללמוד בשביל שאולי נצליח להיכנס לאיזו חברה שלא אכפת לה מעובדיה בשביל שכר ממוצע ביותר, ואולי, רק אולי נשאף לקבל מעל לממוצע כדי שנוכל לחיות חיים נוחים. האם זה באמת מה שאנחנו רוצים לעשות? או שאנחנו עושים זאת כי החברה הטמיעה בנו שאין לנו סיכוי להגשים את הרצונות שלנו, או שהחלום שלנו נוגד את מוסכמות החברה, ועל כן נוותר בקלות. ופה מתחילה הדרך לאומללות.

בספר "כוחו של תת המודע" כותב ג'וזף מרפי: "ברגע שתת המודע מקבל רעיון, הוא מתחיל להוציאו מהכוח אל הפועל". לכן לא משנה איזה מסר נעביר לו, תת המודע שלנו יישם אותו. אם תאמין בכל ליבך שתהיה בריא, אף אחד לא יוכל לקחת ממך את זה, גם לא אדם שלמד רפואה שבע שנים ועוסק בה 30 שנה. לכן העזו לממש את חלומותיכם, והאמינו בעצמכם, בגופכם ובתת המודע שלכם.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©