הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לעולם יש נזלת
 
יכול להיות שהוא קשוח, תקיף והילד הרע של השכונה, אבל ענבר בר יהודה חושבת ששר החוץ אביגדור ליברמן לא מאפשר למערב להמשיך בהעמדת פנים ילדותית
מאת ענבר בר-יהודה | 02.10.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


כשהיינו קטנים אהבנו לשחק בהעמדת פנים. בגן היינו לשים חול ובוץ יחדיו, והופכים אותם לקבובות. אז היינו מגישים אותן במסעדה הדמיונית שלנו, עד שילד רע אחד היה בא אל ארגז החול, קופץ על השולחן, שובר את צלחות החול, תופס קבובה וזורק אותה על הילדה עם הנזלת. הילד הרע היה שובר את האשליה. הוא היה מראה לנו שחול הוא רק חול, ושלא משנה עד כמה ננסה להעמיד פנים שאנחנו שפים גדולים - המציאות היא שאנחנו לא. אז, כילדים פגועים, היינו רצים אל הגננת והיא היתה מחזירה אותנו למסלול. היא היתה מסבירה לנו שלא נורא, ואפשר לבנות שולחן חול חדש.
 
ממשלת ישראל היא גן ילדים ללא גננת, אך עם ילד רע שהורס לה את מגדל הקלפים היפה שהקימו הילדים עם הנזלת. נאומו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, בעצרת הכללית של האו"ם, הרס את ארוחת החול שבנה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואליה הזמין את חבריו מנהיגי העולם. ליברמן לא אמר משהו שהוא לא נכון. הוא בסך הכל הביע את דעתו שהיא לא הדעה הרווחת. הוא העז לומר כי השגת הסכם שלום כולל בשנים הקרובות היא מטרה לא ריאלית, מכיוון שהאזור רותח מדי והאוכלוסיות באזור מזינות זו את זו בשנאה הדדית, שעליה אנו מגדלים את דורות ההמשך.

ליברמן הרס את ארוחת החול שנתניהו בנה עבור מנהיגי העולם. ישיבת ממשלה
 

הסכם ביניים ארוך טווח, כפי שליברמן מציע, יוכל לאפשר צמיחה כלכלית וחופש תנועה שיאפשרו לדורות עתידיים לא לגדול על שנאה והסתה, ובסופו של דבר, גם להגיע לשלום מלא. ואפילו מזה ליברמן מסתייג וטוען, בצדק, שהשלום האופטימי המלא אפשרי, אם בכלל, רק בעוד כמה עשורים. ליברמן אף מוסיף התניה שהעולם לא אוהב וגם לא כל כך רוצה לשמוע. לטענתו, הגישה שכדי לטפל בבעיה האיראנית יש לפתור קודם את הסכסוך הישראלי - פלסטיני מוטעית מיסודה, והמצב הוא הפוך לחלוטין. דמו את נושא איראן-חמאס לביצה ותרנגולת. מה קדם למה? הביצה או התרנגולת?

ליברמן מסביר שאיראן יכולה להתקיים בלי חמאס, אך חמאס לא יכול להתקיים בלי איראן: "כל עוד לא נפתרה הבעיה, ואיראן ממשיכה לערער את היציבות במזרח התיכון כולו, ולהחזיק שלוחות על גבולות ישראל בצפון ובדרום בדמות חיזבאללה וחמאס, לא ניתן יהיה להגיע להסדר קבע בין ישראל לפלסטינים". ככל הנראה,העולם רוצה להאמין שהשגת פיתרון לבעית החמאס תוביל לפיתרון הבעיה במזרח התיכון בכלל, ואיראן בפרט. אז מה ישפיע על מה, החמאס על איראן או להיפך?

קשה להתווכח עם האמת, אבל עוד יותר קשה כשמציבים אותה מול העולם. זאת, לצערי, וככל הנראה, בעיקר לצערה של לשכת נתניהו, מכיוון שהיא מיהרה להצהיר שתוכן נאומו של שר החוץ באו"ם לא תואם עם ראש הממשלה. בחלל ריק, דברי ליברמן היו מזעזעים את מגדל הקלפים, אבל לא ממוטטים אותו. אך אין אנו חיים בחלל שכזה ודברי ליברמן בהחלט מוטטו או ימוטטו את מגדל הקלפים. כי על אף נכונותם, יש דברים שלא אומרים בקול. מה שהעולם צריך עכשיו זו הגננת שתגיד לו: " לא נורא, לכו תדמיינו מחדש".

_______


מה למדת בגנון היום? שיחות שלום הן לא משחק, לפחות לא אצל מי שמייצג עם שנאנק תחת כיבוש במשך עשרות שנים. ירון קלנר עונה לענבר בר-יהודה המצדדת בנאומו של ליברמן באו"ם

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©