הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
להוריד את החתולה מהעץ
 
גם אם הם לא לובשים את התחתונים על המכנסיים כמו סופרמן, מתנדבי פר"ח עושים עבודה ראויה לכל שבח
מאת אלירן מלכי | 04.10.2010
 


>>>  העמוד של "הזיקית" בפייסבוק


מעטים האנשים שיודעים להעריך עד כמה הם התברכו בחייהם. רבים רואים כמובנים מאליהם את הדברים הקטנים כמו בית, מיטה, אוכל, התייחסות ממישהו, או אפילו ללכת ברחוב בלי לפחד שזו הפעם האחרונה, כי יכול להיות שבפעם הבאה אני לא אוכל ללכת. רק המעטים שיכולים להעריך עד כמה הם התברכו, יודעים שהם צריכים לתת מעצמם לאחרים.

האם הייתם מסרבים אם הייתה לכם אפשרות לקבל כוח מיוחד שיהפוך אתכם לגיבורי על? בינינו, מי לא רוצה כיום להפוך לגיבור על עם כל האבטלה הזאת שמשתוללת בחוץ? מבטי ההערצה של האנשים מסביב על דברים פשוטים כמו להוריד את החתול מהעץ והעיניים הנוצצות של הילדה הקטנה כשאתה מחזיר לה את החתול הקטנטן לחיקה, ממלאים את ליבו של כל גיבור - על באשר הוא, גם אם הוא לובש טייץ שחור או את התחתונים מעל המכנסיים.

חברים, יש לי הפתעה בשבילכם. אני לא יודע אם מותר לי להגיד את זה, אבל לעזאזל עם הכל, לא אכפת לי. שהשב"כ יעצור אותי, ושה-CIA יענה אותי באחד ממרתפיו בקובה, אני אגיד לכם את זה בכל מחיר - הדבר אפשרי. כן, זה נכון, כל אחד ואחת מקוראי שורות אלה יכול להפוך להיות גיבור על שעושה שינוי בעולם של ילדים קטנים וגורם להם להעריץ אותו. השם המבצעי של אגודת גיבורי העל הסודית הזאת הוא פר"ח. באגודה פיצחו מזמן את הנוסחה לייצור המוני של גיבורי על והיא פשוטה מאוד.

פיצחו מזמן את הנוסחה הפשוטה לייצור המוני של גיבורי על. פעילות יצירה בפר"ח
תצלומים : פר"ח

את ספיידרמן עקץ עכביש, סופרמן עשה עלייה לכדור הארץ ובאטמן עשה מה שעשה עם העטלפים, אבל גיבורי העל של פר"ח לא צריכים לעבור כאלה ייסורים כדי להיות גיבורי על מן המניין. הם צריכים לדעת דבר אחד פשוט, לנשום. אבל מתברר שאין כל כך הרבה סטודנטים שיודעים לנשום, אחרת אני לא מצליח להבין למה האגודה סובלת ממחסור בגיבורי על.

באגודה מבינים שלהיות גיבור על זה לא עסק זול, וזוכרים שרוב הקולגות למקצוע גיבורי העל באים ממשפחות מבוססות, ולכן באחת הישיבות הסודיות שלהם הוחלט להיאבק בהכנסה השלילית של גיבורי העל בצורת תשלום עבור פעילותם. נכון, הם לא יוכלו לשכן את עצמם בדירת יוקרה במגדלי אקירוב, אבל מתי שמעתם על גיבור על שמקבל כסף תמורת שירותיו?

עמית (שם בדוי) התחילה את השנה בכיתה ג' ואין לה חתולה. אין לה חתולה מסיבה מאוד פשוטה: יש לה שלוש אחיות קטנות והיא צריכה לעזור להוריה לטפל בהן, וחתולה זה זמן, ולעמית אין זמן. ההורים של עמית עובדים ממש קשה בשביל לשלם את המשכנתה ואת כל הצרכים של השלישייה, וגם קצת את שלה. עמית מנסה לעזור לאימא ולאבא וכמובן שזה בא על חשבון שיעורי הבית, המשחקים אחר הצהריים עם החברות, והדבר הכי חשוב ששייך לעמית ונלקח ממנה אט אט - הילדות שלה.

להיות האח הגדול

הטלפון באגודה מצלצל, בצידו השני של הקו נמצאת אימא של עמית. היא מספרת כמה קשה לה בעבודה ועם השלישייה, ושהחיים מסורבלים מאוד עכשיו, אבל לא בגלל זה היא התקשרה. יותר בשביל לספר על ילדה מקסימה בשם עמית שהילדות שלה נלקחת ממנה בגלל שאין מישהו שיקדיש לה כמה שעות בשבוע. לא לשלישייה, לא לסידור הבית, לא לחתולות על העץ אלא רק לילדה קטנה אחת עם עיני שקד, עמית.

באגודה מרגיעים את אימא של עמית ואומרים לה שזה בסדר. זוהי בעצם המטרה של האגודה, להיות האח הגדול של עמית. לבלות איתה כמה שעות בשבוע, קצת לשחק איתה, ללכת לטייל, לעשות דברים שגיבורי על או אחים גדולים עושים, שגורמים לילדות כמו עמית להסתכל עליהם בהערצה כאילו הם הורידו בשבילה את החתולה מהעץ והניחו אותה בחיקה.

אתם מבינים? גיבורי העל של האגודה לא צריכים כוחות מיוחדים או תכסיסים שעולים כסף, כי מי שלא חושב שהמכונית של באטמן עולה הון תועפות טועה ומטעה. גיבורי העל של האגודה משתמשים בנשק האימתני ביותר שקיים עלי אדמות, הם משתמשים בטוב ליבם. היכולת הזאת להגיע אל עמית ולהיות איתה כמה שעות בשבוע שווה לעשרות חתולות שמורדות מהעץ, וזה עוד לפני שדיברנו על המלגה שמתקבלת מהפעילות בפר"ח.

_____


האתר של פר"ח

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כתבה טובה ונוגעת ללב
גיא 17.10.2010
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©